Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Zaśpiewali jedynemu Bogu

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tegoroczna, 14. już edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej „Soli Deo” w Biłgoraju zapadnie na długo w naszej pamięci. A to za sprawą uczestników, gości, jak również pięknej pogody.

7 lipca br. Biłgoraj stał się na moment stolicą piosenki religijnej w Polsce. Najpierw obecni uczestniczyli we Mszy św. w kościele pw. św. Jerzego. Następnie, po przejściu na plac przed Urzędem Miasta, nastąpiła część konkursowa. Uroczystego otwarcia festiwalu dokonali: ks. Marek Kuśmierczyk - dyrektor festiwalu, Marian Tokarski - starosta biłgorajski, Janusz Rosłan - burmistrz Biłgoraja, oraz Wiesław Różyński - wójt gminy Biłgoraj. Spotkanie prowadziła Monika Białek z TVP.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Do udziału w części konkursowej zgłosiło się aż 20 podmiotów wykonawczych, m.in. z Warszawy, Dąbrowy Górniczej, Zamościa, Nienadówki, Łodzi, Kodenic, Oleszyc, Rzeszowa, Lublina, Leżajska, Jaworzna, Janowa Lubelskiego, Rybczewic, Żukowa i Biłgoraja. Po przesłuchaniu wykonawców, którzy zaprezentowali po dwa utwory, jury w składzie: Tomasz Książek - przewodniczący, Mira Krużel, Paweł Romek oraz ks. Piotr Spyra postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia.

Wyróżnienia: Karolina Żurek z Biłgoraja - za piosenkę autorską „Szarzy ludzie”, Wojciech Władek z Zamościa - za piosenkę autorską „Przyjaźni moc”, Marek Olszowy z Warszawy - za autentyczność chrześcijańskiego przekazu.

Reklama

Nagrody: I - Sebastian Dudzik z Dąbrowy Górniczej, II - Zespół „Drogowskaz” z Leżajska, III - Zespół „Agape” z Żukowa.

Nagroda Grand Prix: Zespół „Ekipa” z Lublina.

Nagroda Publiczności: Zespół „Kanaan” z Biłgoraja.

Przez kilka godzin publiczność mogła oglądać zmagania konkursowe oraz brać udział w konkursie loteryjnym, przygotowanym przez organizatorów. Na placu pojawili się również członkowie fundacji „Mam Marzenie”, którzy zebrali dość pokaźną sumę dla chorych dzieci. Ks. Michał Moń - wicedyrektor pieszej pielgrzymki naszej diecezji na Jasną Górę - zapraszał na sierpniowe pielgrzymowanie do tronu Pani Jasnogórskiej.

Miłym akcentem na festiwalu było świadectwo Dariusza Kowalskiego - aktora znanego z takich filmów, jak: „Fala zbrodni”, „Komornik”, „Strefa ciszy”. Najbardziej rozpoznawalny obecnie jest dzięki roli Janusza Tracza w serialu TVP1 „Plebania”.

W godzinach wieczornych wystąpił długo oczekiwany zespół „Love story”. Magdalena Frączek - wokalistka, pianistka i autorka piosenek (16 czerwca debiutowała albumem „Effatha”), oraz pozostali członkowie zespołu zostali przyjęci aplauzem przez publiczność. Zagrali wiele utworów, w tym „Thalitha kum”, „Effatha”, „Jestem kocham” i „Mayday”. Na placu zgromadziło się kilka tysięcy osób. Na festiwal przyszły całe rodziny. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W organizacji tak dużego przedsięwzięcia kulturalnego pomagało ok. 80 wolontariuszy z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży „Serce” z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biłgoraju, KSM „Nadzieja” z Gromady, młodzież z ZSBiO oraz studenci. Podziękowania należą się wszystkim organizatorom, wolontariuszom, wykonawcom, publiczności oraz sponsorom, bez których ten festiwal nie mógłby się odbyć. Do zobaczenia za rok!

2013-08-01 16:52

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ewangelizacyjna moc muzyki

Niedziela warszawska 48/2016, str. 3

[ TEMATY ]

festiwal

muzyka

Sylwia Niedzieska

Zespół Gospel Rain laureatem VI Festiwalu „Chrześcijańskie Granie”

Zespół Gospel Rain laureatem VI Festiwalu „Chrześcijańskie Granie”

Kilkaset osób uwielbiało Boga podczas trzydniowej imprezy promującej polską muzykę chrześcijańską w Warszawie. Złoty Krążek oraz tytuł Premiery Roku 2016 powędrował do zespołu Gospel Rain

Wszyscy artyści, którzy wystąpili na VI Festiwalu „Chrześcijańskie Granie”, przekazują ze sceny bardzo mocne świadectwa wiary – podkreślał Michał Guzek, organizator festiwalu.
CZYTAJ DALEJ

Modlitwa do Maryi, Królowej Pokoju

[ TEMATY ]

modlitwa

Królowa Pokoju

Adobe Stock

Ave Regina Pacis, Królowa Pokoju w Santa Maria Maggiore

Ave Regina Pacis, Królowa Pokoju w Santa Maria Maggiore
Maryjo, Królowo Pokoju,
CZYTAJ DALEJ

Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł ulicami Krakowa!

2026-06-21 22:55

archiwum organizatorów

W niedzielę 21 czerwca ulicami Krakowa przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny, organizowany pod hasłem „Polska wymiera. W dzieciach nadzieja!”.

W wydarzeniu wzięli udział mieszkańcy miasta, przedstawiciele organizacji społecznych, rodzinnych, patriotycznych i konserwatywnych, a także osoby pragnące wyrazić swoje przywiązanie do wartości takich jak życie, rodzina oraz troska o przyszłe pokolenia.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję