Reklama

Nie przegap

Przyjedź na 18-stkę

Na lednickich polach spotykamy się 7 czerwca.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W tym roku zabierz ze sobą:

List miłosny
Każdy uczestnik spotkania otrzyma niezwykły dar – list od samego Boga. Jest Nim przede wszystkim Jezus Chrystus, podarowany nam z miłości przez Boga Ojca, który do nas mówi: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem” (J 15, 12). Dlatego chcemy dla siebie nawzajem być listami miłosnymi od Boga –jadąc na Lednicę, zabierz ze sobą list napisany w imieniu Boga do drugiego człowieka. Podczas spotkania ledniccy listonosze rozdadzą zebrane listy uczestnikom. Może i dla ciebie Bóg ma ważną wiadomość?

Najpotrzebniejszy ekwipunek
Nabożeństwo trwa wiele godzin i odbywa się pod gołym niebem, dlatego przydadzą się: wygodne buty, ciepła odzież, płaszcz przeciwdeszczowy, coś do siedzenia. Nie zapomnij też o nakryciu głowy, wodzie i jedzeniu, podstawowych lekarstwach (jeśli je zażywasz) i przygotowaniu duchowym.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Co cię czeka:

8.00 Otwarcie Pól Lednickich, Spowiedź;

12.00 Anioł Pański; Nabożeństwo pokutne

15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia;

17.00 Oficjalne rozpoczęcie spotkania „To jest mój Syn umiłowany”;

Msza św. wigilii Zesłania Ducha Świętego „W Tobie mam upodobanie”;

Przesłanie papieża Franciszka „Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam”;

Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Wybór Chrystusa

Reklama

Przejście przez Bramę III Tysiąclecia
Chętni będą mogli przyjąć szkaplerz karmelitański – taki sam, jaki przez całe życie nosił św. Jan Paweł II.

Symbole tegorocznego spotkania:

Lednicki dowód osobisty – symbol dojrzałości. Oznacza wejście w etap samodzielności oraz wzięcie odpowiedzialności za swoje życie i podejmowane w nim decyzje, także dojrzałe apostolstwo.

Pierścień synostwa – symbol synostwa Bożego, naszej przynależności do Boga Ojca. Przyjmując ten dar, pierścień z napisem „W Tobie mam upodobanie”, bierzemy na siebie odpowiedzialność za przekazane nam dziedzictwo.

Banknot wdzięczności – to nasza odpowiedź na dary, które otrzymaliśmy od rodziców i wychowawców. Ofiarowując go naszym opiekunom, wyrażamy wdzięczność za ich poświęcenie, miłość, cierpliwość i opiekę.

(Oprac. na podstawie: www.lednica2000.pl)

2014-05-20 15:42

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bezdomność o twarzach wielu

Bezdomność to jedno z tych trudnych słów, którego sensu nie chcielibyśmy osobiście doświadczać. Osoby bezdomne wywołują w nas różne reakcje. Jest wśród nich współczucie dla ludzkiej biedy i upodlenia, często decyzja niesienia pomocy potrzebującym. Nierzadko towarzyszą nam również ogromne frustracje. De facto to przecież nie nasz problem...

Dla wielu bowiem życie w XXI wieku nie licuje z problemem bezdomności bezwładnie wychodzącej na ulice, dworce czy inne miejsca w przestrzeni publicznej. Przecież nie o taki new look świata chodzi ludziom nowoczesnym, ambitnym, silnym, odnoszącym sukcesy zawodowe i osobiste. A jednak bezdomność wydaje się mieć jeszcze inny, szerszy, wymiar dla ludzkiej egzystencji, niż formalna definicja mówiąca o braku dachu nad głową i kryzysowej sytuacji życiowej.
CZYTAJ DALEJ

Diecezja rzeszowska ma nowego biskupa koadiutora

2026-06-24 12:03

[ TEMATY ]

bp Krzysztof Chudzio

BP KEP

Bp Krzysztof Chudzio

Bp Krzysztof Chudzio

Bp Krzysztof Chudzio, dotychczasowy biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej, został mianowany biskupem koadiutorem diecezji rzeszowskiej. Decyzję Ojca Świętego Leona XIV ogłosiła 24 czerwca 2026 roku Nuncjatura Apostolska w Polsce.

CZYTAJ DALEJ

Atak w szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju; cztery osoby poszkodowane

2026-06-25 21:18

[ TEMATY ]

szpital

atak

Adobe Stock

Do ataku z użyciem ostrego narzędzia doszło w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Jastrzębiu-Zdroju w czwartek. Rzeczniczka szpitala Marcelina Twardowska poinformowała o czterech osobach poszkodowanych. Napastnik został zatrzymany.

– Cztery osoby zostały poszkodowane: lekarz, pielęgniarka i dwie pacjentki – powiedziała Marcelina Twardowska. Zaznaczyła, że według wstępnych informacji ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję