Reklama

Niedziela Częstochowska

Bible-Ing. Kontemplacja Słowa...

Niedziela częstochowska 21/2014, str. 1

[ TEMATY ]

Biblia

Jowita Kostrzewska

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Bible-Ing, polegający na publicznej kontemplacji Słowa Bożego, po raz kolejny odbył się w Częstochowie, tym razem spotkanie zostało zorganizowane 8 maja, w ramach Tygodnia Biblijnego, z inicjatywy Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Częstochowskiej.

Ponad 70 uczestników zgromadziło się na placu przed kościołem św. Jakuba Apostoła, by po błogosławieństwie i wspólnej modlitwie, w kilkuosobowych grupach, na placu Biegańskiego i wzdłuż Alei NMP, w milczeniu rozważać Ewangelię dnia, a potem dzielić się przeczytanym Słowem.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Czytanie Pisma Świętego w miejscu publicznym jest świadectwem wiary, ma również wzbudzić w innych ludziach, pragnienie karmienia się Słowem Bożym. Umożliwiając zainteresowanym przechodniom i obserwatorom włączenie się do kontemplacji, uczestnicy wydarzenia rozdawali egzemplarze Ewangelii wg św. Marka, ufundowane przez Tygodnik Katolicki „Niedziela”. – Wierzę, że dzięki temu wiele osób, być może po raz pierwszy, będzie mogło przeczytać Słowo Boże i w ten sposób odkrywać Jezusa Chrystusa, Zbawiciela – powiedział „Niedzieli” ks. Michał Krawczyk, przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji w Archidiecezji Częstochowskiej, organizator spotkania.

Reklama

– Bible-Ing gromadzi coraz więcej osób. Po osobistym rozważaniu i spotkaniu się ze Słowem Bożym dzielimy się tym, co Pan Bóg mówi do naszego serca, i to pogłębia naszą wiarę. W ten sposób dla siebie nawzajem jesteśmy umocnieniem, ale też świadectwem dla tych, którzy może są tylko przechodniami, ale którzy może zobaczą, zastanowią się i może otworzą Pismo Święte w domu – dodał ks. Michał Krawczyk

– Uczestniczenie w tej wielkiej ewangelizacji jest dla nas ważną sprawą. Rozważaliśmy Ewangelię wg św. Marka, w której Jezus mówi, że jest Dobrym Pasterzem, kocha swoje owce, ale że są też inne owce, które trzeba doprowadzić do owczarni. I właśnie doprowadzenie tych drugich owiec do Chrystusa to ewangelizacja. Czujemy się powołani do tego, by mówić ludziom o Jezusie, żeby żyć miłością, tak jak Jezus nakazuje – dzieliła się z nami Elżbieta Szewczyk, uczestniczka spotkania.

Również Katarzyna Czerniak powiedziała, że przez udział w Bible-Ing chciała pokazać, że „katolicy też mogą działać i ewangelizować innych ludzi nawet poprzez takie małe czyny i gesty, jak czytanie Pisma Świętego w Alejach”. – Ludzie reagują bardzo subtelnie, widać, że zwracają na nas uwagę i że wpływa to na nich w jakiś sposób – mówiła Katarzyna.

Dla Ireny Klimek udział w Bible-Ing to „świadczenie o miłości Jezusa i publiczne wyznanie wiary”. – Nie wstydzę się tego i chcę, żeby przez to świadectwo inni ludzie, a szczególnie ci, którzy życiowo się pogubili, mogli poznawać Pana Boga i odnajdywać drogę do Niego – podkreśliła Irena Klimek.

2014-05-22 10:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Uczniowie pochyleni nad Pismem Świętym

Niedziela bielsko-żywiecka 19/2017, str. 1

[ TEMATY ]

Biblia

PB

Uczestnicy diecezjalnego etapu Konursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez „Civitas Christiana”

Uczestnicy diecezjalnego etapu Konursu Wiedzy Biblijnej organizowanego przez „Civitas Christiana”

Ostatni tydzień kwietnia obfitował w konkursy o tematyce biblijnej dla dzieci i młodzieży. Zorganizowane w gmachu naszej Kurii w Bielsku-Białej zawody wieńczyły rywalizację na poziomie diecezjalnym, wprowadziły także młodych w przeżywanie Tygodnia Biblijnego

Rozpoznawalną marką wśród uczniów nie tylko naszej diecezji jest Międzynarodowy Ekumeniczny Konkurs Biblijny „Jonasz”. Finały jego 20. już edycji odbyły się 24 i 25 kwietnia br. Testy sprawdzające znajomość Ewangelii według św. Jana wypełniało kilkuset uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenów Śląska i Małopolski, zarówno katolików, jak i różnych denominacji nurtu protestanckiego. – Myślę, że Pan Bóg, gdy patrzy na nas, cieszy się z tego, co widzi. Łączy nas Pismo Święte. Tym większa radość, że wspólnie się dziś nad nim pochylamy – podkreślił ekumeniczny wymiar „Jonasza” wikariusz generalny diecezji ks. dr Marek Studenski.
CZYTAJ DALEJ

Lwów: władze regionu podkreśliły znaczenie pielgrzymki Jana Pawła II w 2001 roku

2026-06-25 18:08

[ TEMATY ]

Lwów

św. Jan Paweł II

#Pielgrzymka

Vatican Media

24 czerwca w siedzibie Rady Obwodowej we Lwowie odbyła się uroczystość upamiętniająca historyczną wizytę Ojca Świętego Jana Pawła II na Ukrainie w 2001 roku. W wydarzeniu uczestniczyli arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski, przedstawiciele różnych wyznań chrześcijańskich, duchowni, reprezentanci władz państwowych i samorządowych, parlamentarzyści, naukowcy, artyści oraz działacze społeczni.

Jak informuje Archidiecezja Lwowska, uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego Ukrainy. Następnie uczestnicy uczcili minutą ciszy pamięć poległych obrońców Ukrainy oraz odmówili wspólną modlitwę.
CZYTAJ DALEJ

Wakacyjne Spotkanie Misjonarzy – misjonarze o radościach i trudnościach

2026-06-25 18:00

[ TEMATY ]

misje

misjonarze

Karol Porwich/Niedziela

O tym, jak w krajach misyjnych problemem wychowawczym stają się wszechobecne telefony, o tym, jak sztuczna inteligencja może pomagać w pracy misyjnej, o sektach ekonomicznych, katechezie parafialnej, o tym, że trudno jest czekać na owoce oraz o tym, jak z czasem kraj misyjny staje się największą miłością - opowiadali misjonarze w rozmowach z KAI. W Centrum formacji Misyjnej w Warszawie trwa Wakacyjne Spotkanie Misjonarek i Misjonarzy 2026. Uczestniczy w nim ok. 90, które pełnią posługę w różnych częściach świata.

Zakochany w Argentynie
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję