Reklama

Niedziela Sandomierska

Różańcowi razem

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Kolejnym miejscem, po Janowie Lubelskim, Radomyślu nad Sanem i Sulisławicach, goszczącym przedstawicieli Kół Żywego Różańca z naszej diecezji stało się sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. To już czwarte takie spotkanie. Goszczący modlitewnych pielgrzymów kustosz sanktuarium ks. Zbigniew Wiatrek, witając wszystkich, zapoznał przybyłych z historią miejsca oraz przesłaniem objawień maryjnych w La Salette. Następnie młodzież przedstawiła program artystyczny: „Maryjo, naucz nas uwielbiać Chrystusa”. Wprowadzeniem do Eucharystii była adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową oraz Koronką do Miłosierdzia Bożego, którą poprowadzili wraz z ks. Zbigniewem Gajewskim przedstawiciele z różnych kół różańcowych. Kulminacyjnym punktem spotkania była Msza św., której przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz wśród licznie przybyłych kapłanów. Wzięło w niej udział blisko 3 tys. osób z całej diecezji. Podczas homilii bp Nitkiewicz, w nawiązaniu do patrona dnia św. Franciszka z Asyżu, mówił o jego maryjnej pobożności. – Św. Franciszek szedł w swoim życiu drogą Maryi. Matka Boża była mu bliska przez modlitwy znane od dzieciństwa i rycerskie pieśni. Od Niej uczył się bezgranicznego posłuszeństwa Bogu, pokory i łączności z cierpiącym Chrystusem. Był wybranym naczyniem, przez które Bóg rozlewał na świat swoją miłość. Św. Franciszek posiadał, podobnie jak Matka Najświętsza, dar jednoczenia ludzi – mówił Kaznodzieja. – Także modlitwa różańcowa jest drogą prowadzącą do jedności, a różaniec złożony z dziesiątków paciorków wyraża tę jedność w sposób widzialny. Niech jego odmawianie złączy nas bardziej z Bogiem i między sobą – zachęcał Biskup Ordynariusz.

Uczestnicy zlotu, a szczególnie zelatorzy poszczególnych kół, zostali zaproszeni do wzięcia udziału w organizowanych rekolekcjach oraz dekanalnych spotkaniach formacyjnych. Zaplanowano również przyszłoroczny zjazd diecezjalny, który odbędzie się w ożarowskim sanktuarium. Obecni w Ostrowcu Świętokrzyskim byli przedstawicielami ponad 40 tys. wszystkich członków Kół Żywego Różańca z róż męskich i żeńskich, młodzieżowych i dziecięcych. Podkreślano wagę i potrzebę tworzenia szkolnych i podwórkowych róż różańcowych. Nowością natomiast okazały się powstające coraz to nowe koła różańcowe internetowe, skupiające tych, którzy chcą się wspólnie modlić, a są rozsiani po różnych częściach Polski, a nawet świata.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2014-10-09 08:51

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pielgrzymka Róż Żywego Różańca

Niedziela przemyska 39/2021, str. VI

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Żywy Różaniec

Archiwum parafii Łańcut fara

Podczas pielgrzymki wierni trwają na modlitwie

Podczas pielgrzymki wierni trwają na modlitwie

W trudnym czasie zarazy, podejmując Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca, zwracamy się do Matki Bożej Pocieszenia z jodłowieckiego wizerunku, żeby u Niej szukać nadziei.

Nasz Kościół na przestrzeni wieków potrafił przyrządzić lekarstwo na złą przygodę zarazy, która często nawiedzała lud. Nazwa lekarstwa brzmi: pocieszenie. Wspomniane lekarstwo na przestrzeni wieków podawane jest na różne sposoby, ale zawsze jest skuteczne, o czym przekonają nas obrazy, które w dniu pielgrzymki zobaczymy w katechezie. Lekarstwo pocieszenia musi pojawić się tam, gdzie panuje zaraza, gdyż posiada w sobie moc, która skutecznie wyhamowuje i unicestwia zarazę. Skuteczność pocieszenia wyraża się również w tym, że ludzie doświadczeni zarazą odnajdują w sobie siły, aby na nowo podjąć pielgrzymi trud. Niezwykłość pielgrzymiej drogi dla ludzi, którzy w ostatnim czasie zmagali się z zarazą, przeżyjemy w nabożeństwie przebłagalno-pokutnym Siedem Boleści Matki Bożej. Na koniec różańcowi pielgrzymi zostaną wtajemniczeni w przestrzeń Eucharystii.
CZYTAJ DALEJ

Opole: Fałszywy ksiądz krąży po mieście. Oszukuje seniorów oferując spowiedź, wyłudza pieniądze

2026-06-21 15:00

[ TEMATY ]

fałszerstwa

Karol Porwich/Niedziela

23-letni mężczyzna, który podaje się za fałszywego księdza krąży po Opolu i okolicach - informuje portal opolska360.pl.

O fałszywym księdzu w Opolu napisał w swoich mediach społecznościowych ksiądz profesor Marek Lis. Przekazał w piątek, 19 czerwca na profilu X (dawny Twitter), że otrzymał następujący komunikat: Na terenie Opola i okolic pojawia się młody mężczyzna (ok. 23 lat), rudy, z brodą, niskiego wzrostu, krępej budowy ciała. Ubiera się w sutannę i przedstawia jako ksiądz. Oferuje możliwość spowiedzi, pod różnymi pretekstami wyłudza pieniądze od starszych.
CZYTAJ DALEJ

Francja: z kościoła ukradziono konsekrowane hostie i Najświętszy Sakrament

2026-06-22 06:42

[ TEMATY ]

profanacja

kradzież

Karol Porwich/Niedziela

Francuski portal tribunechretienne.com podaje, że w kościele w Mugron doszło do kradzieży kielichów, paten i Najświętszego Sakramentu.

Według parafian, z którymi skontaktowano się na miejscu zdarzenia, zniknął także Najświętszy Sakrament i wszystkie konsekrowane hostie przechowywane w tabernakulum.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję