Reklama

Niedziela Częstochowska

Świąteczne kolędowanie

Niedziela częstochowska 1/2015, str. 2

[ TEMATY ]

kolędowanie

Anna Buda

Wiktoria Kitala (nagrodzona za 1. miejsce w kategorii najpiękniejsza ozdoba choinkowa) z rodzicami

Wiktoria Kitala (nagrodzona za 1. miejsce w kategorii
najpiękniejsza ozdoba choinkowa) z rodzicami

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Popołudnie, godz.16.30. Środek tygodnia. Wydawałoby się, że szkoły o tej porze są pozamykane, a dzieci już dawno są w swoich domach. Jednak to tylko złudzenie, bo jest jedna, wyjątkowa – Szkoła Podstawowa nr 8 im. Haliny Poświatowskiej w Częstochowie – która tętni życiem i zaprasza do włączenia się w świąteczne kolędowanie.

Dyrekcja szkoły już po raz drugi wyszła z propozycją zorganizowania jasełek, którym towarzyszy kiermasz świąteczny. Ogłosiła również Rodzinny Konkurs Bożonarodzeniowy w trzech kategoriach: na najładniejszy stroik świąteczny, ozdobę choinkową i kartkę świąteczną.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Na grudniowe przedstawienie jasełkowe do auli szkoły przybyły całe rodziny. Część artystyczna, którą prowadziła Barbara Łysak, rozpoczęła się wspólnym śpiewaniem kolędy „Dzisiaj w Betlejem”, którą młodzi „aniołowie” mieli opowiedzieć, co wydarzyło się 2000 lat temu w Betlejem. Na scenie pojawili się uczniowie – aktorzy (przekrój przez wszystkie klasy), którzy przenieśli uczestników ze świata współczesnego w świat starożytności. – Nasze jasełka są trochę nietypowe, trochę niekonwencjonalne. Nam się podoba, bo pokazujemy coś innego, ale zmuszającego widza do zastanowienia się, rozmyślenia – tłumaczy dyrektor szkoły Aleksandra Łebek-Jurgielewicz. Przygotowania trwały ok. miesiąca. Sprężyną i mózgiem tego przedsięwzięcia były Agnieszka Kubicka, Barbara Gruzla oraz s. Rozaria.

Między kolejnymi odsłonami jasełek nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i wyłonienie laureatów. W kategorii najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy 1. miejsce zajęli: Zuzanna Molenda, Rafał Wyroba, Weronika Cichoń i Dawid Płaczek. Drugą kategorią była najpiękniejsza ozdoba choinkowa, w której na 1. miejscu uplasowali się: Wiktoria Wata, Wiktoria Kitala oraz Weronika Cichoń i Dawid Łuczka. W kategorii najpiękniejsza kartka świąteczna 1. miejsce zajęli: Julia Sidyk, Klaudia Gonera, Franciszek Polaczek i Oliwia Szpora. Nagrodzeni i wyróżnieni otrzymali dyplomy i gratulacje.

Zeszłoroczny pomysł z kiermaszem świątecznym sprawdził się doskonale także w tym roku. Można było zakupić piękne kartki, ozdoby choinkowe i stroiki, a dla łasuchów – różnorodne ciasta. – Zysk z kiermaszu zostanie przeznaczony, podobnie jak w ubiegłym roku, na cele szkolne, w zależności od potrzeb. Co w tym roku przyjdzie nam do głowy, podpowiedzą rodzice – mówi Aleksandra Łebek-Jurgielewicz.

2014-12-23 12:59

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kolędowanie z prezydentem

[ TEMATY ]

kolędowanie

para prezydencka

Istebna

Mariusz Jaszczurowski

Wspólne kolędowanie z parą prezydencką w Koniakowie.

Wspólne kolędowanie z parą prezydencką w Koniakowie.

W kościele św. Bartłomieja w Koniakowie odbył się góralski koncert kolęd i pastorałek z udziałem Zespołu Regionalnego „Istebna” i „Mała Istebna” pod kierunkiem Marii Motyki. Wydarzenie miało niecodzienny charakter, ponieważ gościła na nim para prezydencka.

– Pierwszy raz byliśmy na kolędowaniu w 2015 r. Dziękujemy za jak zawsze wspaniałą atmosferę tego spotkania, radosną i uduchawiającą, modlitewną, śpiewną, jedyną w swoim rodzaju – powiedział prezydent Andrzej Duda. Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda dodała, że ufają, iż nowy rok przyniesie upragniony przez wszystkich pokój.
CZYTAJ DALEJ

Papież wręczy paliusze trzem polskim metropolitom

2026-06-22 11:36

[ TEMATY ]

Watykan

paliusz

BP KEP

Jak informuje Biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski, w uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, 29 czerwca, Ojciec Święty Leon XIV pobłogosławi paliusze i nałoży je nowym metropolitom z całego świata. Wśród nich będą trzej metropolici z Polski: kard. Konrad Krajewski - metropolita łódzki, kard. Grzegorz Ryś - metropolita krakowski i abp Andrzej Przybylski - metropolita katowicki.

CZYTAJ DALEJ

Leon XIV do osób walczącym z głodem: Wiem, że narażacie życie

2026-06-22 14:59

[ TEMATY ]

Leon XIV

Vatican Media

Wiem, że wielu z was dosłownie naraża swoje życie, aby być tam, gdzie pracujecie. Chcę zapewnić was wszystkich o modlitwie i wsparciu Kościoła katolickiego – mówił Leon XIV do osób zajmujących się na świecie dostarczaniem żywności ludziom zmagającym się z klęską głodu. Papież wskazał, że również kryzys migracyjny powodowany jest przez głód.

Słowa te wypowiedział Ojciec Święty na marginesie spotkania w siedzibie Światowego Programu Żywnościowego w Rzymie, gdzie wygłosił przemówienie 22 czerwca 2026 r.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję