Reklama

Wiara

Nie przegap

Europejskie Forum Młodych

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Pierwsze Europejskie Forum Młodych miało miejsce w 2012 r. w Altötting. Dwa kolejne – Rio In Częstochowa oraz EFM 2014 – w Częstochowie. Wydarzenia skupiały się głównie w otoczeniu ogrodu częstochowskiego WSD, położonego w pobliżu Jasnej Góry. W tym roku formuła nieco się zmieni. Organizatorom: wspólnocie Emmanuel i Referatowi Duszpasterstwa Młodych Archidiecezji Częstochowskiej, zależy, by tegoroczne spotkanie przybrało charakter misyjny i ewangelizacyjny. – Odcięci od świata będziemy tylko przed południem – mówi Stanisław Wiśniewski ze wspólnoty Emmanuel, odpowiedzialny za stronę organizacyjną. – Dla uczestników Forum będą modlitwy, nauczania, wspólna Msza św., czas adoracji i grup dzielenia. Około godz. 15 program przenosi się na pl. Biegańskiego. W środku Częstochowy będzie postawiony namiot-kawiarnia. Do dziejących się tam wydarzeń będzie się można przyłączyć, także nie będąc uczestnikiem Forum, np. przechodząc obok…

1. Wieczór pierwszy (niedziela, 26 lipca)
Rok przed początkiem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie!
Wyjątkowy akcent w Częstochowie, gdzie w 1991 r. miały miejsce ŚDM: spotkanie młodzieży z całego świata z papieżem Janem Pawłem II.
Koncert zespołu „Full Power Spirit” (ok. godz. 20.00).

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2. Wieczór drugi (poniedziałek, 27 lipca)
Pełen atrakcji i wzruszeń program w miasteczku namiotowym.

Reklama

3. Wieczór trzeci (wtorek, 28 lipca)
„Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą” (Mt 5, 8)
Spotkanie z Anną Golędzinowską – świadectwo autorki książki „Ocalona z piekła. Wyznania byłej modelki” i najnowszej, wydanej w 2015 r. – „Z ciemności do światła. Jak żyć w czystości serca” (ok. godz. 19.30).

4. Wieczór czwarty (środa, 29 lipca)
Pantomima, pieśń, rozmowa, misja „miasto”… – Grupy uczestników Forum wyjdą z Dobrą Nowiną do osób potrzebujących i przechodniów (wyjście z pl. Biegańskiego). Wieczór miłosierdzia – adoracja i spowiedź w kościele.

We wszystkie popołudnia i wieczory podczas trwania EFM okolice pl. Biegańskiego w Częstochowie będą miejscem spotkań, otwartych warsztatów, pod namiotem czynna będzie kawiarnia.

Zostań wolontariuszem!
Skorzystaj z praktycznego i duchowego przygotowania do przyszłorocznego spotkania z Papieżem.
Jeśli jeszcze się nie zdecydowałeś/aś, zacznij swoją drogę wolontariatu ŚDM od Częstochowy!
Tu spotkasz swoich rówieśników z Polski i wielu innych krajów, jak Francja, Niemcy, Litwa, a nawet Egipt, Indonezja, Australia, Kanada… Będą m.in. kandydaci do Drużyny Miłosierdzia (Mercy Team), którą przed ŚDM organizuje wspólnota Emmanuel.
Wszystkie szczegóły organizacyjne EFM, zapisy, program znajdziesz na stronie: www.emmanuel.info.pl.

* * *

Zobacz Go!

Europejskie Forum Młodychw środku miasta!

Dołącz do nas!

Chodzi o to, by „zobaczyć Go” w: • modlitwie • zabawie • adoracji • tańcu • wspólnocie • zabawie • zgiełku • ciszy • w kimś, kto przechodzi obok ulicą…

Reklama

Chodzi o to, by poczuć przedsmak duchowej atmosfery ŚDM w Krakowie.

* * *

Emmanuel – Bóg z nami

Wspólnota Emmanuel powstała we Francji w 1976 r. na bazie grupy modlitewnej odnowy charyzmatycznej, założonej przez Pierre Goursat i Martine Laffitte-Catta. W 1992 r. została zatwierdzona przez Stolicę Apostolską, a w 2009 stała się Międzynarodowym Katolickim Publicznym Stowarzyszeniem Wiernych. Obecnie liczy ok. 8 tys. członków działających w ok. 70 krajach świata. Podstawowe zaangażowania, do których są „wezwani w wolności oraz miłości”, to m.in.: dłuższa codzienna modlitwa osobista, przede wszystkim przed Najświętszym Sakramentem, możliwie częsta Msza św., regularna spowiedź, modlitwa w rodzinie i praca apostolska. Wspólnotę tworzą małżeństwa, młodzież, osoby stanu wolnego, księża i osoby konsekrowane. Zdecydowana większość to osoby świeckie, które, prowadząc życie rodzinne i zawodowe, starają się angażować we wspólnocie. W Polsce Emmanuel istnieje od 1993 r., m.in. w Warszawie, Krakowie, Gliwicach, Szczecinie, Koszalinie, Poznaniu, Nowym Sączu, Jaśle i Wrocławiu.

Informacje dotyczące działalności Wspólnoty Emmanuel w Polsce można znaleźć na stronie internetowej: www.emmanuel.info.pl.

ACh

2015-06-30 11:41

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Solarczyk dziękuje młodzieży i dalej prosi o odpowiedzialność za życie i zdrowie innych

Dziękuję za waszą odpowiedzialność i za waszą sumienność, jeśli chodzi o stosowanie się i wypełnienie wszystkich zaleceń, które mają służyć twojemu zdrowiu, twojemu życiu, ale również zdrowiu i życiu tych, którzy są wokół ciebie. Dalej serdecznie was proszę, aby czas, który został nam dany był wielką zachętą do odpowiedzialności – powiedział bp Marek Solarczyk, Przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży Konferencji Episkopatu Polski.

Bp Solarczyk podziękował młodym za ich odpowiedzialność i zaangażowaniew rekolekcje internetowe, wolontariat i pomoc wspólnotom parafialnym. „Chcę wam przede wszystkim podziękować za wasze zaangażowanie, za waszą odpowiedzialność, za wszystko co potwierdzacie poprzez waszą aktywność, jeżeli chodzi o sprawy duchowe, również poprzez zaangażowanie w różne formy rekolekcji internetowych. Dziękuję wam za włączenie się w różne formy wolontariatu i pomoc osobom potrzebującym oraz za kontynuowanie, choć w innej formie, edukacji” – powiedział przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa. Dodał, że ten czas wymaga od wszystkich wielkiej odpowiedzialności.
CZYTAJ DALEJ

Kancelaria Prezydenta odebrała Order Orła Białego odesłany przez Zełenskiego

Rzecznik prezydenta Rafał Leśkiewicz poinformował, że w poniedziałek Kancelaria Prezydenta odebrała Order Orła Białego odesłany przez prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. By formalności stało się zadość, musi też nastąpić opublikowanie postanowienia prezydenta w tej sprawie z kontrasygnatą premiera - dodał.

Podczas poniedziałkowej rozmowy z Polsat News Leśkiewicz przekazał, że Order Orła Białego, który w sobotę został odesłany przez prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, w poniedziałek został odebrany w Kancelarii Prezydenta RP i trafił do depozytu Biura Odznaczeń i Nominacji.
CZYTAJ DALEJ

Ekumenicznie i międzykulturowo

2026-06-23 12:36

[ TEMATY ]

UKSW

UKSW

Ks. prof. Ryszard Czekalski, rektor UKSW, z uczestnikami uroczystości inauguracji

Ks. prof. Ryszard Czekalski, rektor UKSW, z uczestnikami uroczystości inauguracji

– Uniwersytet powinien być obecny wszędzie tam, gdzie buduje się wspólnotę. Chcemy, aby Kołobrzeg stał się miejscem spotkań naukowców, nauczycieli akademickich, studentów, doktorantów, przedstawicieli różnych wyznań i religii, różnych kultur i środowisk społecznych – powiedział w czasie inauguracji działalności Centrum Dialogu Międzykulturowego i Ekumenizmu UKSW w Kołobrzegu ks. prof. Ryszard Czekalski, rektor UKSW.

Uroczysta inauguracja działalności Centrum po długim dostosowywaniu terenu odbyła się z udziałem władz uczelni, przedstawicieli władz kościelnych, środowiska naukowego, lokalnego samorządu oraz partnerów UKSW. Jednym z najważniejszych punktów wydarzenia było poświęcenie obiektu przez biskupa dr. Krzysztofa Zadarko, biskupa ordynariusza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję