Reklama

Niedziela Przemyska

Św. Janie Pawle II, witaj nam

Przykładem namacalnej obecności św. Jana Pawła II wśród nas są relikwie. Zapewniają nas, że nasz wielki rodak ciągle jest z nami i oręduje w naszych potrzebach u samego Boga

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Świętość drugiego człowieka zawsze pobudza nas do tego, aby popatrzeć na swoje życie i czasami je przewartościować. Zobaczyć, co jest w nim dobrego, a co złego. Nad czym należy jeszcze popracować, co zmienić w swoim postępowaniu, a co należy pielęgnować i rozwijać dla dobra wspólnoty i samego siebie. W życiu człowieka ważny jest wzór do naśladowania. Dla każdego nadchodzi moment, w którym chce się powołać na autorytet. Człowiekiem, który z pewnością go posiadał, był św. Jan Paweł II. Mimo że Jana Pawła II nie ma już wśród nas, i że przebywa już w domu naszego Ojca, to jesteśmy przekonani o jego obecności i opiece. Przykładem takiej namacalnej obecności są relikwie, zapewniają nas, że nasz wielki rodak ciągle jest z nami i oręduje w naszych potrzebach u samego Boga.

Reklama

W wielu świątyniach naszego kraju i nie tylko, takie właśnie relikwie już się znajdują, a ostatnio do ich grona dołączyła również nasza białobrzeska świątynia. Do tej jakże ważnej i historycznej uroczystości nasza parafialna wspólnota przygotowywała się poprzez różne wydarzenia, m. in. przez poświęcenie w 2015 r. pomnika Jana Pawła II przez abp. Józefa Michalika oraz przez cotygodniową modlitwę przed Najświętszym Sakramentem do naszego świętego Papieża. W każdy poniedziałek wspólnota parafialna gromadziła się w białobrzeskim wieczerniku i prosiła miłosiernego Boga o godne i owocne przyjęcie relikwii św. Jana Pawła II.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

19 października 2016 r. na stałe zapisze się w historii naszej parafii. To właśnie wtedy w naszej wspólnocie na stałe zagościł św. Jan Paweł II. Dokonało się to za sprawą posługi abp. Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego, długoletniego współpracownika naszego świętego papieża. Podczas uroczystej Mszy świętej koncelebrowanej w obecności kapłanów z dekanatu Łańcut II, której przewodniczył Ksiądz Arcybiskup, relikwie zostały przekazane naszej wspólnocie na ręce ks. proboszcza Jana Bździkota, który już od dawna zabiegał o to, aby Jan Paweł II w symbolu relikwii zagościł w naszej parafii. W homilii abp Mieczysław Mokrzycki podkreślił, jak bardzo zależało naszemu papieżowi, aby świat zobaczył, jak wielka jest miłość Boga do człowieka. Podkreślił, że Jan Paweł II był człowiekiem wielkiej wiary i modlitwy, na którą nigdy nie żałował czasu i mimo to, że był wielkim teologiem i mistykiem, to modlił się bardzo prosto. Jego życie było modlitwą. Zauważył, że Ojciec święty powołuje nas do świętości w naszym codziennym życiu i pielęgnowania w nas łaski Bożej. Metropolita zachęcał nas słowami Jana Pawła II, abyśmy my sami starli się stawać lepsi, by lepszymi dzięki Bożemu błogosławieństwu stawali się nasi bliscy, rodacy, Ojczyzna i cały świat.

Uroczystość miała podniosły charakter dzięki licznemu udziałowi harcerzy, Orkiestry Dętej z Białobrzeg, chórowi Kanon pod dyrekcją Sylwii Wojnar, dzieci i młodzieży ze wspólnoty oazowej, jak również wspólnoty parafialnej. Mamy nadzieję, że ten czas modlitwy w bliskości św. Jana Pawła II sprawi, że sięgniemy do nauczania tego wielkiego Świętego, może zrodzi się w naszych sercach pragnienie świętości, by łatwiej nam było podejmować wyzwania, jakie stawia przed nami codzienność.

2016-11-08 12:11

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bratysława: zapieczętowano relikwiarz przyszłego błogosławionego

[ TEMATY ]

relikwie

Bratysława

wikipedia/Marmat564 na licencji Creative Commons

Grób męczennika Jana Havlika w Dubovcach na Słowacji.

Grób męczennika Jana Havlika w Dubovcach na Słowacji.

W Domu Prowincjalnym Zgromadzenia Księży Misjonarzy Świętego Wincentego a Paulo w Bratysławie zapieczętowano dziś relikwiarz z relikwiami Sługi Bożego Jana Havlika, który zostanie beatyfikowany w najbliższą sobotę w narodowym słowackim sanktuarium w Šaštínie.

Szczątki, które po ekshumacji przeszły przez ręce ekspertów, zostały umieszczone w relikwiarzu. Zostanie on po raz pierwszy zaprezentowany publicznie podczas uroczystości beatyfikacyjnej, która odbędzie się w sobotę 31 sierpnia. Będzie jej przewodniczył legat papieski, kardynał Marcello Semeraro, prefekt watykańskiej Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych.
CZYTAJ DALEJ

Papież: Świat bardzo potrzebuje orędzia nadziei, miłości i pokoju Chrystusa

2026-06-21 12:22

[ TEMATY ]

Papież Leon XIV

Vatican Media

Głoszenie Ewangelii jest przede wszystkim dzieleniem się doświadczeniem osobistego spotkania z Jezusem i przekazywaniem innym owoców kontemplacji – wskazał Leon XIV przed dzisiejszą modlitwą Anioł Pański. Dodał, że wszyscy możemy kontemplować, powierzając Bogu w milczeniu nasze radości i troski oraz przeglądać z Nim nasze życie.

Papież wskazał, że głoszenie Słowa Bożego jest przede wszystkim dzieleniem się osobistym, wyjątkowym dla każdego spotkaniem z Nim. Podkreślił, że siła apostolatu, niezależnie od metod i narzędzi, opiera się na działaniu Ducha Świętego w nas i na autentyczności naszej odpowiedzi. Przywołał słowa św. Tomasza z Akwinu, który mówił o przekazywaniu innym owoców kontemplacji.
CZYTAJ DALEJ

Zełenski krytykuje Karola Nawrockiego. Porównuje prezydenta do Viktora Orbana

2026-06-22 07:07

[ TEMATY ]

Wołodymyr Zełenski

Karol Nawrocki

PAP

Karol Nawrocki, Wołodymyr Zełenski

Karol Nawrocki, Wołodymyr Zełenski

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski uważa, że "prezydent RP Karol Nawrocki zdecydował się na eskalację w kwestii odebrania ukraińskiemu przywódcy Orderu Orła Białego ze względu na wewnętrzną walkę polityczną w Polsce". Dodał, że Nawrocki "działa jak Viktor Orban, gdy był premierem Węgier".

Widzę w tym wyłącznie proces wyborczy. Prezydent Karol Nawrocki walczy o pozycję swojej partii wobec premiera (Donalda) Tuska. Nie mamy z tym nic wspólnego, to ich wewnętrzna sprawa – powiedział Zełenski w niedzielnym wywiadzie dla stacji telewizyjnej TSN, omówionym przez portal Ukrainska Prawda.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję