Reklama

W diecezjach

Koszalin

Pomoc rannym

Inicjatorzy akcji „Zanurzeni w Miłości 2.0” zebrali pieniądze dla szpitala w Tarnopolu.

Niedziela Plus 15/2022, str. VII

[ TEMATY ]

Caritas

Caritas.pl

Caritas diecezjalna wraz z Fundacją SMS z Nieba rozpoczęły 18 marca zbiórkę charytatywną pn. „Zanurzeni w Miłości 2.0”, której celem jest zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla szpitala w Tarnopolu, do którego trafia wielu rannych i poszkodowanych w wojnie na Ukrainie. Koszt pakietu to 52 550 zł. Organizatorom akcji zależało, by potrzebną sumę zebrać w ciągu 10 dni ze względu na pilne potrzeby ukraińskiej służby zdrowia.

– To absolutny sukces, pobiliśmy kolejny rekord – mówi ks. Rafał Jarosiewicz, prezes Fundacji SMS z Nieba. – Codziennie wpływało na konto zbiórki ponad 5 tys. zł, wiedzieliśmy, że uda nam się na czas zebrać potrzebną kwotę. Dlatego jeszcze przed zebraniem całości zamówiliśmy sprzęt u dostawcy, co więcej – ze względu na szczytny cel firma ta dołożyła część asortymentu od siebie.

W najbliższych dniach zakupiony sprzęt zostanie przewieziony w konwoju humanitarnym Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej bezpośrednio do szpitala w Tarnopolu. Przygotowany transport obejmuje dostawę również innych pomocy humanitarnych organizowanych przez Caritas.

SMS z Nieba to inicjatywa ewangelizacyjna, którą w 2006 r. rozpropagowała Joanna Mrozik z Białej Podlaskiej, wysyłając na telefony komórkowe SMS-y ze słowem Bożym. Pomysłodawcą tego dzieła jest ks. Rafał Jarosiewicz, znany z oryginalnych przedsięwzięć ewangelizacyjnych, takich jak Mobilny konfesjonał, Biblioteka dla zmarłych, Ewangelia na dachach. W czasie pandemii fundacja zorganizowała zbiórkę pn. „Zanurzeni w Miłości” na zakup respiratorów do szpitali.

Serwis informacyjny na s. VII, X-XII przygotowały J.M. i K.M.

2022-04-05 13:24

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

"Tak, POMAGAM!" - ogólnopolska zbiórka żywności w sklepach spożywczych i supermarketach

[ TEMATY ]

Caritas

pomoc

zbiórka

Paweł Trawka

Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi zorganizuje w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całej Polsce trzynastą edycję żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!”. Zbiórka odbędzie się w dn. 8 i 9 grudnia br.

Podczas bożonarodzeniowej zbiórki wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki. Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności. Każdorazowo w akcji zbierania żywności uczestniczy około 20 tys. wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas i szkolnych Kół Caritas. Bożonarodzeniowa zbiórka Tak, Pomagam! przeprowadzona będzie m.in. w sklepach sieci Biedronka, Carrefour, Lidl, Lewiatan, Polomarket i Tesco i wielu innych.

CZYTAJ DALEJ

Ukraina: Kościół greckokatolicki odchodzi od kalendarza juliańskiego

2023-02-06 20:08

[ TEMATY ]

Kościół greckokatolicki

Karol Porwich/Niedziela

Ukraiński Kościół Greckokatolicki (UKGK) w Ukrainie rezygnuje z używanego dotychczas kalendarza juliańskiego i od 1 września przejdzie na nowy styl obchodzenia świąt stałych – ogłosił w poniedziałek zwierzchnik tego Kościoła, arcybiskup większy kijowsko-halicki Światosław Szewczuk.

Decyzje w sprawie zmiany kalendarza przyspieszyła wojna Rosji przeciw Ukrainie – wyjaśnił PAP o. Ihor Jaciw, dyrektor departamentu komunikacji UKGK.

CZYTAJ DALEJ

Rekolekcje duszpasterzy Ludzi Pracy na Jasnej Górze

2023-02-06 18:30

screen YT Jasna Góra

bp Maciej Małyga

bp Maciej Małyga

Na Jasnej Górze rozpoczęły się rekolekcje duszpasterzy Ludzi Pracy. Prowadzi je bp Maciej Małyga, biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej.

Rekolekcje rozpoczęły się Mszą świętą w kaplicy Cudownego Obrazu w poniedziałek 6 lutego i potrwają do czwartku 9 lutego. W homilii wygłoszonej podczas Eucharystii bp Małyga nawiązał do fragmentu z Księgi Rodzaju mówiącego o stworzeniu świata. - Słyszeliśmy piękne słowo o Bogu, który może na nowo stworzyć w nas światłość - wskazał biskup, cytując słowa Matki Teresy z Kalkuty: „Przyjdź! Bądź moim światłem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję