Reklama

Niedziela plus

Siedlce

Senior aktywnie

Projekt Caritas dla osób 60+ pod nazwą „Seniorze, odkryj swoje Siedlce na nowo”.

2022-05-11 09:07

Niedziela Plus 20/2022, str. X

[ TEMATY ]

Siedlce

Archiwum Caritas

Zadanie polega na uruchomieniu różnorodnych działań edukacyjno-kulturalnych, które mają na celu stymulację kreatywności, aktywizację twórczą, integrację uczestników oraz pokazanie, jak piękne i bogate historycznie, kulturalnie i turystycznie jest miasto Siedlce. W ramach projektu zaplanowano warsztaty, cykl spotkań z ciekawymi ludźmi (z przewodnikiem, historykiem, literaturoznawcą) oraz Przegląd Twórczości Senioralnej. Przy realizacji zadania pomagać będą wolontariusze działający przy Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej.

Reklama

Odbyło się już pierwsze spotkanie – warsztaty integracyjno-aktywizujące. Uczestnicy podzieleni zostali na dwie grupy. Podczas zajęć prowadząca – Agnieszka Franczak, psycholog, starała się pokazać paniom, jak ważną rolę w życiu odgrywają uczucia. Warsztaty miały na celu budowanie pozytywnych relacji w grupie, rozwijanie umiejętności komunikacji interpersonalnej, integrację grupy i budowanie poczucia bezpieczeństwa.

Projekt jest współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Siedlce.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Siedlce: Rozpoczęło się Zebranie Krajowej Rady KSM

[ TEMATY ]

KSM

Siedlce

KSM

W Jezusie i Jego Kościele odnajdujemy najlepsze środowisko w którym każdy może się duchowo rozwijać, być szczęśliwym i osiągnąć życie wieczne - mówił bp Kazimierz Gurda do przedstawicieli Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM). Zebranie Rady Krajowej KSM rozpoczęło się w piątek Mszą św. w siedleckiej katedrze, której przewodniczył biskup siedlecki.

Eucharystię współkoncelebrowali: bp Adam Bab – delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. KSM oraz licznie przybyli kapłani – odpowiedzialni za stowarzyszenia w diecezjach, na czele z ks. Andrzejem Lubowickim – asystentem generalnym KSM.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

Sejm uchwalił ustawę w sprawie czternastej emerytury

2022-05-26 20:05

[ TEMATY ]

sejm

emeryci

emerytura

PAP/Marcin Obara

Sejm uchwalił w czwartek ustawę w sprawie czternastej emerytury. Rząd szacuje, że dodatkowe świadczenie otrzyma w tym roku ok. 9 mln osób, z czego 7,7 mln seniorów dostanie wypłatę w pełnej wysokości, czyli równą minimalnej emeryturze. Wypłaty czternastek ruszą pod koniec sierpnia.

Za ustawą o kolejnym w 2022 r. dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów głosowało 426 posłów, przeciw było 19, a 6 się wstrzymało.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję