Reklama

Niedziela plus

Koszalin

Ruszyły zapisy na pielgrzymkę rowerową

13. Diecezjalna Pielgrzymka Rowerowa z Koszalina do Częstochowy odbędzie się w pierwszych dniach lipca.

2022-05-11 09:07

Niedziela Plus 20/2022, str. X

[ TEMATY ]

Koszalin

Karol Porwich/Niedziela

Rozpoczęły się już przygotowania do kolejnej rowerowej pielgrzymki do Częstochowy, która w tym roku wyruszy z Koszalina 2 lipca, by 9 lipca dotrzeć na Jasną Górę. Organizatorzy zaczęli przyjmować zapisy do grup rowerowych.

Reklama

– Każdy da radę przejechać 80 km w ciągu dnia z przerwami na odpoczynek – zapewnił ks. Tomasz Roda, kierownik pielgrzymki. – Jeśli ktoś dziennie pokonuje rowerem drogę do pracy, na działkę czy po zakupy w swoim mieście, to na pewno uda mu się dojechać do Częstochowy. Pielgrzymom zawsze towarzyszą zespoły medyczny i techniczny, aby wspomóc tych, którzy tego potrzebują – dodał duchowny.

Trasa pielgrzymki biegnie malowniczym szlakiem przez Polskę, omijając drogi o natężonym ruchu samochodowym; prowadzi przez wsie i miasteczka, ale również przez ważne miejsca, takie jak Lednickie Pola czy Licheń. Dla wielu jest to dobry czas, aby oderwać się od codziennych problemów i zmartwień.

Pielgrzymka Rowerowa Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej gromadzi ok. 200 uczestników. W ciągu 8 dni przemierzają oni dystans ok. 600 km.

Serwis informacyjny na s. VI-VII, X-XII przygotowała J.M. i K.M.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Młodzi bibliści

2022-05-17 08:34

Niedziela Plus 21/2022, str. X

[ TEMATY ]

Koszalin

Karol Porwich/Niedziela

Rozstrzygnięto XIII Diecezjalny Konkurs Wiedzy Religijnej.

W Centrum Edukacji Nauczycieli (CEN) 11 maja zebrali się uczniowie podstawówek z całej diecezji, którzy w tym roku podjęli wzmożoną współpracę z katechetami. W ramach przygotowań do Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej zgłębiali – na podstawie Pisma Świętego, katechizmu, dokumentów papieskich, a także wywiadu i mapy – historię diecezji oraz tematy jedności Kościoła i misji świeckich w Kościele.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: nocna modlitwa „Z błogosławionym Prymasem czuwamy w Domu Matki”

2022-05-26 19:32

[ TEMATY ]

Jasna Góra

beatyfikacja kard. Wyszyńskiego

nocne czuwanie

Karol Porwich/Niedziela

Już jutro na Jasnej Górze nocna modlitwa „Z błogosławionym Prymasem czuwamy w Domu Matki” podejmowana tradycyjnie z 27. na 28. dzień miesiąca. Niejako zainauguruje ona już sobotnie uroczyste obchody pierwszego liturgicznego wspomnienia bł. kard. Wyszyńskiego. Czuwanie rozpocznie się Apelem Jasnogórskim. Poprowadzi je Instytut Prymasa Wyszyńskiego.

Podczas czuwania rozważany będzie kolejny, czwarty punkt ABC Społecznej Krucjaty Miłości: „Rozmawiaj z każdym językiem miłości. Nie podnoś głosu. Nie przeklinaj. Nie rób przykrości. Nie wyciskaj łez. Uspakajaj i okazuj dobroć”. Beata Mackiewicz z Instytutu Prymasa Wyszyńskiego przypomniała, że „ABC Społecznej Krucjaty Miłości” to swoisty projekt wychowawczy pozostawiony nam przez Prymasa jak być dobrym człowiekiem, uświadamia nam, że codzienność może być uświęcana przez chrześcijan. - Chrześcijanin to ten, który potrafi każdą chwilę życia tak przeżyć, nawet trud i cierpienie, żeby ona z pomocą łaski Bożej, miała wartość dla świata, dla drugiego człowieka i dla naszego zbawienia - podkreśliła Mackiewicz.

CZYTAJ DALEJ

Biskupi: żadna religia nie ma monopolu na Jerozolimę

2022-05-26 20:51

[ TEMATY ]

Jerozolima

religie

KAI/Sander Crombach / Unsplash

Jerozolima

Jerozolima

„Jerozolima jest miastem żydowskim, chrześcijańskim i muzułmańskim. Powinna pozostać wspólnym dziedzictwem i nie może stać się wyłącznym monopolem tylko jednej religii” – napisali biskupi z Koordynacji Ziemi Świętej w oświadczeniu ogłoszonym dziś na zakończenie ich dorocznej wizyty solidarności, trwającej od 21 maja.

W ciągu pięciu dni sześciu hierarchów z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec i Szwajcarii odwiedziło palestyńskie wspólnoty chrześcijańskie w Dżifnie, Beit Haninie, Ramallah, Birzeit i Jerozolimie, spotkali się łacińskim patriarchą Jerozolimy abp. Pierbattistą Pizzaballą, wikariuszem franciszkańskiego Kustosza Ziemi Świętej o. Dobromirem Jasztalem, prał. Tomaszem Grysą z nuncjatury apostolskiej w Izraelu oraz przedstawicielami różnych instytucji katolickich.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję