Reklama

Niedziela plus

Gliwice

O relacjach

„Sztuka porozumiewania się. Jak zarządzać konfliktem i rozwijać komunikację” – to tytuł warsztatu, na który 25 czerwca zaprasza Apostolat Integralnej Formacji Chrześcijańskiej.

Niedziela Plus 23/2022, str. VII

[ TEMATY ]

Gliwice

Apostolat Integralnej Formacji Chrześcijańskiej

Celem spotkania, które potrwa od godz. 9 do 16.30, jest poznanie mechanizmów efektywnej komunikacji interpersonalnej. Odkrycie tego, co może nam utrudniać spotkanie i budowanie głębokich więzi z drugim człowiekiem, ze sobą i z Bogiem. Uczestniczący będą mogli zapoznać się z modelem konstruktywnego reagowania, aktywnym słuchaniem oraz wpływem współczesnych środków przekazu na jakość relacji międzyludzkich. Ważnym tematem będzie kwestia konfliktów międzyludzkich i sposobów ich rozwiązywania.

Warsztat odbędzie się w Centrum Edukacyjnym im. św. Jana Pawła II. Poprowadzi go o. Piotr Kwiatek, kapucyn, doktor psychologii, kapłan i zakonnik Krakowskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zapisów. Zapisy i informacje: elfoszcz22@wp.pl .

2022-05-31 14:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jubileusz pokoleń

Niedziela Plus 42/2022, str. XII

[ TEMATY ]

Gliwice

Archiwum parafii

Dziękowali za 100 lat Zabrza

Dziękowali za 100 lat Zabrza

W kościele św. Andrzeja w Zabrzu modlono się za miasto w 100. rocznicę nadania mu praw miejskich.

WEucharystii uczestniczyli: metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, który przewodniczył Mszy św., biskup gliwicki Jan Kopiec, biskup diecezji katowickiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego Marian Niemiec oraz księża miejscowych parafii. Obecni byli również przedstawiciele władz samorządowych, parlamentu oraz delegacje z różnych europejskich miast partnerskich Zabrza. – To 100-lecie Zabrza, liczone od uzyskania praw miejskich, poprzedzone było bardzo długimi wiekami dojrzewania, dorastania tych miejscowości, które dzisiaj są jego częścią. Miasta rozwijały się także w sferze pogłębiania wartości duchowych, włączając mieszkańców w życie religijne – powiedział bp Jan Kopiec. Arcybiskup Wiktor Skworc podziękował za pokolenia tych, którzy tworzyli i tworzą tę społeczność. – Jubileusz to czas stanięcia na progu, popatrzenia za siebie, a także w przyszłość. To też podziękowania za teraźniejszość naszego miasta – przypomniał. – Bardzo dziękuję za wspólnotową troskę o dobro mieszkańców Zabrza wyrażaną przez samorząd, ale też przez parafie. W różnych przestrzeniach – by służyły dobru wspólnemu, ale też konkretnemu człowiekowi, który ma imię i nazwisko, twarz, miejsce zamieszkania. Bo tak się buduje społeczność miasta, tę wielką wspólnotę – zauważył metropolita katowicki. Przypomniał, że miasto Zabrze jest głównym organizatorem corocznego Metropolitalnego Święta Rodziny.

CZYTAJ DALEJ

Abp Depo: kapłaństwo ks. Stanisława Pamuły było kapłaństwem wewnętrznie scalonym

2023-02-05 22:35

[ TEMATY ]

Częstochowa

abp Wacław Depo

WMSD

msza żałobna

ks. Stanisław Pamuła

Maciej Orman/Niedziela

– Do końca życia był duszpasterzem i nauczycielem odpowiedzialnych dróg wiary – powiedział abp Wacław Depo o śp. ks. dr. hab. Stanisławie Pamule, wieloletnim wicerektorze i profesorze częstochowskiego Wyższego Seminarium Duchownego. W kościele Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Częstochowie metropolita częstochowski przewodniczył 5 lutego Mszy św. żałobnej w jego intencji.

Eucharystię koncelebrowało wielu kapłanów archidiecezji częstochowskiej. W liturgii uczestniczyła również najbliższa rodzina zmarłego.

CZYTAJ DALEJ

Odważyła się na miłość

2023-02-05 15:30

Marzena Cyfert

Błogosławieństwo relikwiami św. Marii de Mattias

Błogosławieństwo relikwiami św. Marii de Mattias

W liturgiczne wspomnienie św. Marii de Mattias w parafii św. Alberta Wielkiego we Wrocławiu-Sołtysowicach odbyło się uroczyste wprowadzenie relikwii świętej. Eucharystii przewodniczył o. Faustyn Zatoka, proboszcz parafii.

– Relikwie przybyły do nas z dalekiego Rzymu. Dzięki hojności Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa możemy cieszyć się obecnością tej świętej w naszej świątyni, w tym szczególnym dniu, kiedy obchodzimy jej wspomnienie. Z wielką radością, dziękując Bogu za dar świętych, witamy tę świętą pośród nas. Odtąd będzie naszą parafianką, będzie naszą współsiostrą, odtąd będzie prawdziwie wstawiała się do Boga za nami – mówił w słowie powitania o. Faustyn.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

div>

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję