Reklama

Niedziela plus

Koszalin

Ewangelizatorzy wracają

Po dwuletniej przerwie ruszają ewangelizacje letnie: nadmorska, wioskowa i osiedlowa oraz Karawana Miłosierdzia Bożego.

Niedziela Plus 23/2022, str. XI

[ TEMATY ]

Koszalin

Adobe Stock

Pandemia zablokowała wiele akcji ewangelizacyjnych, w tym znane w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej ewangelizacje letnie, realizowane przez Dom Miłosierdzia Bożego.

– Jesteśmy po rozmowach z biskupem ordynariuszem i bardzo się cieszymy, że znowu posyła nas z Ewangelią na drogi naszej diecezji – powiedział ks. Radosław Siwiński, szef Domu Miłosierdzia Bożego w Koszalinie, i dodał: – Czujemy entuzjazm i radość powrotu do tego, do czego jesteśmy powołani. Nie możemy zapomnieć o tym, zwłaszcza w czasie jubileuszu 10-lecia naszego domu, że zrodził się on z ewangelizacji. To jest źródło naszego życia i pierwsze posłanie Kościoła: iść i głosić Pana.

Ewangelizację nadmorską, planowaną na 16-31 sierpnia, podejmą trzy ekipy, które ruszą do miasteczek i nadmorskich kurortów, na place, plaże i do kościołów.

Reklama

Przez całe wakacje potrwa ewangelizacja wioskowa. Ekipę ewangelizacyjną zaprosiły już dwie parafie. Jeśli jakieś parafie są zainteresowane tym, by przez kilka dni ewangelizatorzy głosili w nich Ewangelię, modlili się z ludźmi, bawili się z dziećmi i spotkali się na biesiadzie przy ognisku, mogą zgłaszać się w tej sprawie do organizatorów.

Odmienną formę przyjmie Karawana Bożego Miłosierdzia. Już nie jak w ubiegłych latach – na wozie zaprzężonym w konie czy na rowerach, lecz pieszo. Grupa uczestników karawany będzie szła drogami diecezji, kierując się modlitewnym rozeznaniem, dokąd należy się udać, by w osobistym spotkaniu z mieszkańcami porozmawiać o Bogu i pomodlić się za napotkanych ludzi. Taka piesza karawana wyruszy latem dwukrotnie: w dniach 9-19 lipca oraz 8-18 sierpnia.

Ewangelizatorzy pojawią się też na koszalińskich osiedlach, by śpiewać i głosić Boże orędzie.

Ekipa ewangelizatorów to Bracia i Siostry Miłosiernego Pana oraz wolontariusze. Łącznie – ok. 30 osób. Zapraszamy w swoje szeregi chętnych z diecezji i innych regionów kraju. Wymogiem jest przedstawienie świadectwa duszpasterskiego od swojego proboszcza. Mile widziani są także księża, zakonnicy i zakonnice.

2022-05-31 14:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Zbigniew Zieliński nowym biskupem koszalińsko-kołobrzeskim

2023-02-02 12:14

[ TEMATY ]

Koszalin

diecezjakoszalin.pl

Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację bp. Edwarda Dajczaka z posługi biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego i mianował jego następcą dotychczasowego koadiutora diecezji, bp. Zbigniewa Zielińskiego - ogłosiła dziś w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce.

Komunikat:

CZYTAJ DALEJ

Pomoc Kościołowi w Potrzebie uruchamia zbiórkę dla ofiar trzęsienia ziemi w Syrii

2023-02-07 11:53

[ TEMATY ]

Pomoc Kościołowi w Potrzebie

PAP/EPA/ERDEM SAHIN

Papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie uruchomiło specjalną zbiórkę dla Syrii, która zmaga się z trudną sytuacją po trzęsieniach ziemi. Ubrań i żywności potrzebuje tam co najmniej 100 tys. osób.

W komunikacie przekazanym we wtorek PAP papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie poinformowało o inauguracji specjalnej zbiórki dla Syrii, która zmaga się z trudną sytuacją po trzęsieniach ziemi, jakie nawiedziło kraj w poniedziałek i we wtorek.

CZYTAJ DALEJ

Ukraina: nie ma procesu synodalnego, ale Kościół jest blisko ludzi

2023-02-07 18:55

[ TEMATY ]

Ukraina

Grzegorz Gałązka

Na europejskim spotkaniu synodalnym jest też reprezentacja katolików z Ukrainy. Jak wyznał Radiu Watykańskiemu bp Ołeksandr Jazłowecki, wojna całkowicie zatrzymała proces synodalny w tym kraju. Ludzie myślą o czym innym. Jednakże przez ten rok wojny większość Ukraińców zbliżyła się do Kościoła. Wielu prosi o chrzest czy ślub kościelny. W sposób szczególny dotyczy to żołnierzy – stwierdził biskup pomocniczy diecezji kijowsko-żytomieskiej.

Podkreśla on, że wojna okazała się wielkim wzywaniem dla kapłanów i w pewnym sensie nauczyła ich synodalności.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję