Reklama

Niedziela plus

Dębe

Każdy jest ważny

XVIII Zjazd Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II Diecezji Kaliskiej.

Niedziela Plus 25/2022, str. XII

[ TEMATY ]

Kalisz

św. Jan Paweł II

© Wydawnictwo Biały Kruk/Adam Bujak

Niech św. Jan Paweł II będzie dla nas orędownikiem w niebie, ale też drogowskazem w tym wszystkim, co dzieje się na co dzień, także w naszych szkołach. Niech wspiera nas, abyśmy żyli coraz piękniej Jezusową Ewangelią – powiedział biskup kaliski Damian Bryl 9 czerwca do społeczności szkół noszących imię polskiego papieża. Szkoły, które istnieją na terenie diecezji kaliskiej, spotykają się raz w roku. Tym razem młodzież przybyła do Dębego.

Cytując św. Jana Pawła II, bp Bryl wskazał, że każdy człowiek ma godność i należy mu się szacunek. – Ojciec Święty przypomniał nam, że każdy z nas jest przez Pana Boga kochany. Każdy z nas dla Boga jest ważny. Każdy ma swoją wielką godność. Chciałbym, żebyśmy tę godność odkrywali, ale także chciałbym prosić, żebyśmy w naszych szkołach tę godność zawsze szanowali – powiedział biskup kaliski. Zaznaczył, że Jan Paweł II zwracał uwagę, iż człowiek najpełniej rozwija się wtedy, gdy umie być bezinteresownym darem dla innych. – Najpełniej żyjemy wtedy, gdy kochamy, gdy nie kręcimy się tylko wokół siebie, wokół swoich spraw, ale umiemy dostrzec drugiego człowieka i zatroszczyć się o niego – podkreślił bp Bryl.

Po Mszy św. wszyscy przeszli do szkoły, gdzie pod tablicą ku czci jej patrona złożono kwiaty. W swoim słowie dyrektor placówki Krystyna Glapa przekonywała, że realizacja przesłania Jana Pawła II jest drogą, którą szkoła zdecydowała się kroczyć.

Organizatorem tegorocznego zjazdu był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dębem, noszący imię św. Jana Pawła II od 21 października 2006 r. W diecezji kaliskiej istnieją trzydzieści cztery szkoły im. św. Jana Pawła II. Diecezjalnym asystentem Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II jest ks. Piotr Szkudlarek.

2022-06-14 11:18

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Od niedzieli Narodowe Rekolekcje i zawierzenie Kościoła w Polsce św. Józefowi

W Kaliszu, od 3 do 7 października, odbędą się Narodowe Rekolekcje połączone z aktem zawierzenia narodu i Kościoła w Polsce św. Józefowi - poinformowało w sobotę biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski.

"Hasłem rekolekcji są słowa +Ojcowskiemu Sercu zawierzamy+, które wyrażają głęboką wiarę w moc wstawiennictwa św. Józefa przed tronem Boga. Tematyka rekolekcji dotyczyć będzie kilku przestrzeni: Św. Józef, Opiekun Kościoła; Małżeństwo; Życie św. Józefa; Ojcostwo oraz istota i cel modlitwy zawierzenia" - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej Episkopatu.

CZYTAJ DALEJ

Panie, pomóż nam być wiernymi drodze pokoju!

2023-01-05 11:24

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Lwów

Lwów

Rozważania do Ewangelii Mt 5, 1-12a.

Niedziela, 29 stycznia 2023

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: 20-lecie Chóru Chłopięco-Męskiego „Pueri Claromontani”

2023-01-29 18:56

[ TEMATY ]

Jasna Góra

chór

Jasna Góra/Facebook

Jubileusz 20-lecia istnienia świętuje Jasnogórski Chór Chłopięco-Męski „Pueri Claromontani”. Na co dzień bierze czynny udział w życiu Sanktuarium, wzbogacając śpiewem nabożeństwa oraz największe uroczystości. Jego działalność wpisuje się też w muzyczne tradycje klasztoru. Jubileuszową Mszę św. celebrowali abp Wacław Depo, metropolita częstochowski i przeor Jasnej Góry o. Samuel Pacholski. Po niej odbył się uroczysty koncert kolęd.

- Wasz śpiew pomaga ludziom doświadczyć obecności Boga - mówił kustosz Jasnej Góry o. Waldemar Pastusiak na rozpoczęcie dziękczynnej Mszy św.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję