Reklama

Niedziela plus

Bydgoszcz

On jest Przewodnikiem

Biskup Krzysztof Włodarczyk poprowadził Milczący Marsz Mężczyzn za Najświętszym Sakramentem z katedry na Wyspę Młyńską.

Niedziela Plus 26/2022, str. XII

[ TEMATY ]

Bydgoszcz

Wiesław Kajdasz/diecezja bydgoska

Mieszkańcy miasta i diecezji wzięli udział w modlitwie, uwielbieniu, a także koncercie w wykonaniu zespołu warsztatów gospel, który poprowadził Piotr Pawlicki. – Mężczyzna, idąc za Jezusem, nie musi nic mówić. Świadectwem potwierdza swoją wiarę – powiedział ks. dr Janusz Tomczak, odpowiedzialny za diecezjalną Szkołę Nowej Ewangelizacji, która wraz z parafią św. Jana Apostoła i Ewangelisty zorganizowała wydarzenie. – Trzeba wyjść tam, gdzie jest drugi człowiek, i głosić, że Jezus Chrystus jest Panem. Idziemy za Nim, nie wyprzedzamy Go. On jest Przewodnikiem – podkreślił bp Włodarczyk.

Sposobnością do uwielbienia była uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, a także przypadająca w tym roku 18. rocznica istnienia diecezji bydgoskiej. – Przeniesienie obchodów na czerwiec sprzyja integracji diecezjan – dodał ks. dr Janusz Tomczak. Dla przybyłych na Wyspę Młyńską zagrały także zespoły: Projekt Dzień Dobry i Posłani przez Pana.

Uwielbienie zostało poprzedzone m.in. publicznym czytaniem Pisma Świętego w centrum Bydgoszczy. Były również prowadzone warsztaty przygotowujące chór. – Wspólnota, którą jest diecezja, potrzebuje modlitwy, pracy, ale i spotkania, i radosnego świętowania. Koncert to także wyraz wdzięczności Bogu za cały ten czas i prośba o błogosławieństwo na wszystkie kolejne lata – podsumował Marek Dłuski ze Szkoły Nowej Ewangelizacji Diecezji Bydgoskiej.

2022-06-21 13:48

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jasna Góra: „Follow me” – pielgrzymka maturzystów diecezji bydgoskiej

Zaczęli od „muzycznej rozgrzewki”, wysłuchali świadectwa księdza rapera, obejrzeli pantomimę, a hasłem ich pielgrzymki stał się tytuł gry komputerowej „Follow me”. To tylko niektóre punkty pielgrzymki maturzystów diecezji bydgoskiej. Na Jasną Górę przyjechało pół tysiąca uczniów z Kujaw. – Chciałbym, żeby młodzi ludzie wywieźli stąd nadzieję na lepsze jutro – powiedział ordynariusz bydgoski bp Krzysztof Włodarczyk.

– Przed tronem naszej Mamy łączymy się z wszystkimi naszymi rówieśnikami i prosimy o pokój na świecie i w Ukrainie. Teraz największym zmartwieniem jest wojna – mówili maturzyści.

CZYTAJ DALEJ

Londyński „bohater deskorolki” na drodze do świętości

2023-01-29 18:19

[ TEMATY ]

święty

Hiszpania

stock.adobe.com

W Madrycie rozpoczął się proces beatyfikacyjny 39-letniego Hiszpana, zwanego „bohaterem deskorolki”. Oddał swoje życie za innych, próbując powstrzymać terrorystów podczas ataku w centrum Londynu w 2017 roku.

Zanim sam został zabity, Ignacio Echeverría ocalił życie wielu ludzi. Do dramatu doszło 3 czerwca 2017 r. na Borough Market, największym targu spożywczym w Londynie, przy London Bridge. Ignacio był w drodze do skateparku, by spotkać się z przyjaciółmi, gdy zauważył mężczyznę, który z nożem rzucił się na policjanta, a następnie zaatakował kobietę. Wcześniej bandyci wjechali w tłum furgonetką. Ignacio chwycił deskorolkę i uderzył nią jednego z napastników, dzięki czemu kilkoro ludzi zdążyło uciec. Wtedy zobaczył drugiego terrorystę, atakującego policjanta. Zanim ruszył w jego stronę, został dwukrotnie pchnięty nożem w plecy. Zmarł z powodu odniesionych ran.

CZYTAJ DALEJ

MŚ piłkarzy ręcznych: Dania pokonała w finale Francję

2023-01-30 08:08

[ TEMATY ]

sport

PAP/Adam Warżawa

Obrońcy tytułu piłkarze ręczni Danii zdobyli złoty medal mistrzostw świata rozgrywanych w Polsce i Szwecji. W finale w Sztokholmie pokonali Francję 34:29 (16:15). Wcześniej w meczu o brąz Hiszpania wygrała ze Szwecją 39:36 (18:22).

Polacy, którzy odpadli w drugiej rundzie, zostali sklasyfikowani na 15. miejscu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję