Reklama

Niedziela plus

Ołówek i klawiatura w Jego rękach

„Jesteśmy po to, żeby służyć w docieraniu do Boga, który jak wiadomo, każdego prowadzi inną ścieżką” – tak opisuje sens swego działania ekipa, która tworzy inicjatywę pod nazwą Teobańkologia.

Niedziela Plus 38/2022, str. II-III

[ TEMATY ]

Teobańkologia

Ks. Teodor Sawielewicz

Mat.prasowy

Ta ogólnopolska inicjatywa zyskuje coraz większą popularność. O sobie piszą tak: „Naszą misją jest przede wszystkim działanie na chwałę Bożą. Cel Teobańkologii realizujemy głównie w internecie – staramy się być szybkim łączem w relacji Boga z ludźmi. Jesteśmy ołówkiem i klawiaturą w Jego rękach. Marzymy o tym, by za pomocą publikowanych na naszych kanałach treści Pan Bóg stawał się bardziej znany i kochany. Na Jego wzór, dzięki internetowej przestrzeni, przekraczamy barierę czasu i miejsca, by docierać z Dobrą Nowiną do stada naszych owieczek, które wciąż się powiększa.

Postanowiliśmy nieść Boga ludziom i dość szybko się okazało, że wraz z tym przychodzi również spokój, szczęście, akceptacja, miłość, wybaczenie... Rozmaity pożytek, który powiększa serca i sprawia, że pojawia się w nich jeszcze więcej miejsca dla Jezusa. Naszym największym pragnieniem i motorem działania jest dotarcie do jak najliczniejszej grupy zagubionych, poszukujących i potrzebujących owieczek, tak by nastała jedna owczarnia i jeden Pasterz.

Nie chcemy rozdawać patentów na pewne modlitwy, które uleczą twoje życie i sprawią, że będziesz z niego zadowolony. Chcemy cię prowadzić do spotkania z żywym Bogiem i Maryją. Zdajemy sobie sprawę również z tego, że nie wszystkie nasze działania będą miłe ludziom, ale obraliśmy złotą zasadę, którą kierujemy się w podbramkowych sytuacjach – wybieramy wtedy to, co bardziej zadowoli Pana Boga niż człowieka. Jesteśmy po to, żeby służyć w docieraniu do Boga, który, jak wiadomo, każdego prowadzi inną ścieżką – może właśnie my jesteśmy Twoją!

Ksiądz Teodor

Od przyszłego rolnika do siewcy słowa Bożego. Od fantastycznie zapowiadającego się maratończyka do długodystansowca w drodze do nieba. Od kleryka mającego hopla na punkcie baniek mydlanych po narzędzie w rękach Boga, które każdego dnia gromadzi setki tysięcy ludzi na modlitwie on-line.

Reklama

Kiedy w 2017 r. ks. Teodor Sawielewicz zakładał Teobańkologię, cały zespół składał się z... trzech osób, a piwnica domu parafialnego służyła za studio transmisyjne. Dziś, biorąc przykład z Dobrego Pasterza, ks. Teodor pasie już całkiem pokaźne grono owieczek, nie ustając w poszukiwaniach tej jednej, zagubionej.

Inicjatywy

Teobańkologia to nie tylko modlitwa on-line o 20.30. To także szereg innych inicjatyw ewangelizacyjnych. Chcemy nieść Ewangelię coraz dalej, dlatego poszerzamy horyzonty o coraz to nowe sposoby jej przekazywania. Podejmujemy różne działania. Zawsze mamy na celu to, żeby objawiła się w nich jeszcze większa chwała Boża. Chcemy, by były dobre, pożyteczne dla ludzi. Ile jest dusz, tyle sposobów na poznawanie się z Panem. Wierzymy, że wśród tej różnorodności i ty odnajdziesz coś dla siebie.

Zbiorowa modlitwa Nowenną Pompejańską – łącznie ok. 245 tys. osób: Za nami pięć „pompejanek”. Modlitwa Nowenną Pompejańską to 54 dni w ramionach Maryi. Odmawiamy cały Różaniec – najpierw prosimy o konkretne dary, a w kolejnych dniach dziękujemy naszej Mamie za to, co otrzymujemy, za łaski, które wyprasza nam u swojego Syna.

Godzina łaski – ok. 190 tys. osób: Wspólna modlitwa w południe 8 grudnia. Nabożeństwo zwane Godziną łaski dla świata przypada w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Modląc się, w ufności powierzamy Najświętszej Matce nasze troski i pragnienia.

Czyścimy czyściec – codziennie ok. 35 tys. osób: Wspólnie słuchamy Pisma Świętego i dopełniamy koniecznych warunków odpustu. Chcemy wyzwolić z czyśćca jak największą liczbę dusz, przez szczególny rodzaj modlitwy za zmarłych. W Dzienniczku św. Faustyny czytamy: „Te dusze modlą się bardzo gorąco, ale bez skutku dla siebie, my tylko możemy im przyjść z pomocą” (Dz. 20). Wyczyść z nami czyściec!

Wyprawa po owce – ok. 25 tys. osób: Nagrania w wysokiej jakości są bardzo potrzebne, ale nic nie zastąpi spotkania w realu. Nic nie zastąpi spojrzenia w oczy, łez wzruszenia, barwy głosu, krótkich rozmów. Jedziemy po owce, po każde serce – i to radosne, i to zatroskane. Wspólnie upadamy przed Jezusem obecnym w Eucharystii, wielbimy Go i oddajemy Mu każdą z owiec.

Reklama

Kana Galilejska – ok. 25 tys. osób: Dwie formy modlitwy w intencji naszej bliskiej osoby: codzienna modlitwa różańcowa i decyzja o częstszej adoracji Najświętszego Sakramentu. Wzorem Matki Bożej w Kanie stajemy się bardziej uważni, wrażliwi na potrzeby innych. Traktujemy ich intencje, potrzeby jako bardzo ważne i bliskie naszemu sercu.

Nazaret moim domem – ok. 35 tys. osób: Czterdziestodniowe poświęcenie naszych rodzin Świętej Rodzinie z Nazaretu. Modlitwa za rodzinę przez wstawiennictwo Matki Bożej. Co się z tym wiąże? Oczyszczenie, przebłaganie za grzechy oraz uświęcenie siebie i swojej rodziny. Ukoronowanie Maryi jako Królowej naszych domów, przyjęcie Bożego Miłosierdzia przez akt poświęcenia swojego domu i rodziny Świętej Rodzinie z Nazaretu.

Jerycho. Walka Duchowa – ok. 25 tys. osób: Droga do świętości odwołująca się do źródeł. Wielkopostna nauka systematycznej walki duchowej. Podejmowanie praktyk, o których mówi wielowiekowa Tradycja Kościoła. Zwracamy uwagę na najistotniejsze aspekty, na swoje serce, na fundamentalne praktyki religijne. Zapewniliśmy ci pomoc w tej niełatwej drodze – Zeszyt walki duchowej. Znajdziesz w nim także inspirujące cytaty, instrukcję działań, ćwiczenia duchowe, tabelę, w której będziesz mógł notować swoje postępy, oraz przede wszystkim miejsce na osobiste notatki”.

Co dalej?

Wiele się dzieje i – daj Boże! – dziać się będzie. Wszystkich, którzy Teobańkologię już poznali albo tych, których zaciekawił ten tekst, zapraszamy na strony internetowe inicjatywy. Zobaczycie, że warto.

Przygotowane przez zespół Teobankologia.pl www.teobankologia.pl

2022-09-13 14:05

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

#wpisodserca

Niedziela Plus 38/2022, str. III-IV

[ TEMATY ]

Teobańkologia

Ks. Teodor Sawielewicz

Archiwum ks. Teodora Sawielewicza

Biegałem kiedyś wyczynowo na długie dystanse. Byłem bardzo pogubionym, młodym człowiekiem, ale to właśnie wtedy Bóg kształtował moje serce na pewien sposób… Chcę wam o tym opowiedzieć.

Nigdy nie lubiłem półśrodków... no, chyba że miałem napisać wypracowanie do szkoły lub uczyć się języka niemieckiego.

CZYTAJ DALEJ

Od 75 lat zwoje z Qumran przestały być tajemnicą

2022-11-27 16:23

[ TEMATY ]

Qumran

Domena publiczna

Należą one do najważniejszych znalezisk archeologicznych XX wieku: 75 lat temu, w 1947 roku, Beduin odkrył w Qumran na Zachodnim Brzegu słynne Zwoje znad Morza Martwego. Podczas poszukiwania zbiegłej kozy, według popularnej opowieści, w trudno dostępnej jaskini na północno-zachodnim brzegu Morza Martwego natknął się na gliniane dzbany zawierające tajemnicze fragmenty papirusu.

Inni eksperci zakładają, że opowieść o przypadkowym znalezisku to bajka. Jest o wiele bardziej prawdopodobne, mówią, że Beduini byli bardzo dobrze zaznajomieni z jaskiniami i po prostu dopiero wtedy przynieśli pisma do antykwariusza. Jedno jest pewne: 29 listopada 1947 roku pierwsze cztery zwoje z Qumran zostały nabyte przez izraelskiego uczonego. 12 kwietnia 1948 roku w brytyjskim "Timesie" pojawiła się pierwsza relacja o sensacyjnym znalezisku, ale dopiero w 1949 roku odbyły się pierwsze wykopaliska prowadzone przez archeologów. Do końca lat 50-tych XX wieku teksty i fragmenty zostały odzyskane w sumie z jedenastu jaskiń. Do dnia dzisiejszego miały miejsce kolejne znaleziska.

CZYTAJ DALEJ

Lizbona: dotychczas 200 tys. rejestracji na Światowe Dni Młodzieży 2023

2022-11-28 15:16

[ TEMATY ]

symbole ŚDM

ŚDM

ŚDM Lizbona

facebook.com/sandomierzSDM

Po około miesiącu od rozpoczęcia rejestracji, do udziału w Światowych Dniach Młodzieży 2023 w Lizbonie zgłosiło się już około 200 tys. młodych ludzi. Dotychczas swój udział zapowiedziały duże grupy, zwłaszcza z Włoch, Brazylii, Hiszpanii i Francji - ogłosił na konferencji prasowej biskup pomocniczy archidiecezji Lizbony Americo Aguiar, który jest także prezesem Fundacji Światowych Dni Młodzieży – poinformowała agencja informacyjna Ecclesia. Okazją do tego była prezentacja programu duszpasterskiego w sanktuarium maryjnym w Fatimie, 120 kilometrów na północ od stolicy Portugalii, które - zdaniem biskupa - odegra ważną rolę podczas ŚDM.

„Światowe Dni Młodzieży, które po raz pierwszy odbędą się w Portugalii między 1 a 6 sierpnia przyszłego roku, będą ściśle współpracować z Fatimą, ponieważ miejsce pielgrzymkowe jest jedynym miejscem w kraju, która ma już doświadczenie w radzeniu sobie z dużymi rzeszami ludzi”, powiedział bp Aguiar. Fatima będzie nie tylko centralnym punktem dla młodych pielgrzymów ŚDM, ale także dla papieża Franciszka, który jako pierwszy zgłosił się 26 października i już obiecał, że "bardzo chciałby" przyjechać także do Fatimy. Franciszek uczestniczył już w ŚDM w Rio de Janeiro (2013), Krakowie (2016) i Panamie (2019).

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję