Reklama

Niedziela plus

Siedlce

Dla każdego coś fajnego

Zakończyła się XXIX edycja Hosanna Festival. Do części konkursowej zakwalifikowało się piętnastu wykonawców.

Niedziela Plus 41/2022, str. XII

[ TEMATY ]

Siedlce

Archiwum Arki Noego

Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festival na stałe wpisał się w muzyczny pejzaż Siedlec. Festiwal organizowany jest przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Siedleckiej we współpracy z Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury w Siedlcach. Gwiazdami festiwalu byli w tym roku Exodus 15 oraz Arka Noego (na zdjęciu).

Festiwal rozpoczął się Mszą św. w kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach, po której odbył się koncert uwielbienia. Na sobotę zaplanowano grę miejską, przegląd konkursowy oraz koncert zespołu Exodus 15.

Zwieńczeniem festiwalu były natomiast niedzielna Msza św. w katedrze siedleckiej oraz koncert laureatów: ks. Piotra Jarosiewicza oraz zespołów: Sezon na czereśnie i Ahawa, który zdobył główną nagrodę. Grand Prix Hosanna Festivalu 2022 i nagrodę w wysokości 5 tys. zł otrzymał zespół Te Deum. W czasie koncertu organizatorzy przewidzieli także animacje i konkursy z nagrodami dla dzieci. Na zakończenie zaśpiewała Arka Noego.

Hosanna Festival – Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej za główny cel, obok upowszechniania szeroko pojętej kultury, kształtowania gustów i wrażliwości muzycznej, stawia sobie równie ambitne zadanie formowania młodego pokolenia Polaków otwartego na wartości chrześcijańskie i ogólnoludzkie.

2022-10-04 12:31

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Siedlce: Rozpoczęło się Zebranie Krajowej Rady KSM

[ TEMATY ]

KSM

Siedlce

KSM

W Jezusie i Jego Kościele odnajdujemy najlepsze środowisko w którym każdy może się duchowo rozwijać, być szczęśliwym i osiągnąć życie wieczne - mówił bp Kazimierz Gurda do przedstawicieli Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM). Zebranie Rady Krajowej KSM rozpoczęło się w piątek Mszą św. w siedleckiej katedrze, której przewodniczył biskup siedlecki.

Eucharystię współkoncelebrowali: bp Adam Bab – delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. KSM oraz licznie przybyli kapłani – odpowiedzialni za stowarzyszenia w diecezjach, na czele z ks. Andrzejem Lubowickim – asystentem generalnym KSM.

CZYTAJ DALEJ

Abp Pawłowski nuncjuszem w Grecji

2022-12-01 12:30

[ TEMATY ]

Grecja

Krzysztof Kwaśniewicz/pl.wikipedia.org

Polski arcybiskup Jan Romeo Pawłowski został nuncjuszem apostolskim w Grecji. Papieską nominację ogłosiło dziś Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Abp Jan Romeo Pawłowski urodził się 23 listopada 1960 roku w Biskupcu (archidiecezja warmińska), jako pierwszy z czterech synów Stanisława i Magdaleny. W 1979 roku wstąpił do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Święcenia kapłańskie przyjął 1 czerwca 1985 roku z rąk kardynała Józefa Glempa. W latach 1985-1987 pracował jako wikariusz w parafii farnej w Bydgoszczy, pełniąc jednocześnie funkcję sekretarza ówczesnego wikariusza biskupiego dla Bydgoszczy biskupa Jana Wiktora Nowaka. W latach 1987–1991 przebywał w Rzymie, gdzie odbył studia na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim, uwieńczone doktoratem z prawa kanonicznego. W tym samym czasie w odbył studia specjalistyczne w Papieskiej Akademii Kościelnej, przygotowujące do pracy w placówkach dyplomatycznych Stolicy Apostolskiej.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: W trosce o bezpieczeństwo wiernych

2022-12-02 10:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Marian Florek/Niedziela

Bryła kościoła św. Rocha i św. Sebastiana

Bryła kościoła św. Rocha i św. Sebastiana

Miejsca kultu religijnego są celem agresywnych ataków. Jak zapobiegać tym działaniom i chronić to, co ważne dla chrześcijan?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję