Reklama

Aspekty

Wielki skarb dla Kościoła

Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca i Apostolatu Margaretka do Rokitna odbyła się tradycyjnie w pierwszą sobotę października.

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 41/2022, str. I

[ TEMATY ]

Żywy Różaniec

Angelika Zamrzycka

Pielgrzymka tradycyjnie rozpoczęła się modlitwą różańcową na dróżkach rokitniańskich

Pielgrzymka tradycyjnie rozpoczęła się modlitwą różańcową na dróżkach rokitniańskich

Razem z licznie przybyłymi pielgrzymami modlił się bp Adrian Put. – Głęboko ufam, że większość naszych diecezjan modli się codziennie, jeśli nie całym różańcem, to chociaż dziesiątką, aby wraz z całym Kościołem rozważać najważniejsze tajemnice życia, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa, a także życia Matki Najświętszej – podkreślił. – Ci, którzy modlą się na różańcu, to wielki skarb dla Kościoła. To ci, którzy na co dzień wypraszają potrzebne łaski dla apostolskiej działalności naszej diecezji.

Przybyłych do sanktuarium rokitniańskiego powitał kustosz ks. Marcin Kliszcz. – To jest piękne w tej pielgrzymce, że tutaj ludzie przyjeżdżają wyłącznie po to, by spotkać się z Maryją, by iść z Maryją w kierunku Jezusa, spotkania z Nim w Eucharystii – zauważył. – Dziś przybywają też członkowie Apostolatu Margaretka, którzy swoją modlitwą obejmują intencję powołań kapłańskich. To ważna intencja, szczególnie gdy widzimy, że coraz mniej jest tych, którzy chcą wstępować do naszego seminarium duchownego.

Wśród pielgrzymów przeważali dorośli, nie zabrakło też jednak najmłodszego pokolenia. Katarzyna Florek z parafii Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze przyjechała na pielgrzymkę z mężem i trójką dzieci: – Jesteśmy w Róży Różańcowej Rodziców za Dzieci. Codziennie modlimy się dziesiątką różańca za wszystkie dzieci, które są w naszej róży, ale nie tylko, bo również za dzieci z róż z całej naszej parafii. Na pielgrzymkę różańcową do Rokitna przyjechaliśmy po raz pierwszy i bardzo cieszymy się, że możemy w niej uczestniczyć. To wielka radość być u naszej Pani Rokitniańskiej – podkreśla.

Pielgrzymka tradycyjnie rozpoczęła się modlitwą różańcową na dróżkach rokitniańskich. Po niej katechezę o bł. Paulinie Jaricot, założycielce Żywego Różańca, wygłosił ks. dr Bogdan Michalski, który przez wiele lat był sekretarzem Papieskich Dzieł Rozkrzewiania Wiary w Polsce i jest ekspertem, jeśli chodzi o życie błogosławionej Pauliny.

2022-10-04 12:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zaproszenie dla czcicieli Maryi

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Żywy Różaniec

Anna Majowicz

modlitwa różańcowa

modlitwa różańcowa

W Henrykowie 17 sierpnia br. odbędzie się II Archidiecezjalna Pielgrzymka Czcicieli Maryi – Wspólnot Żywego Różańca.

Spotkanie dla wszystkich, którym modlitwa różańcem jest bliska zainicjował metropolita wrocławski, abp Józef Kupny, który odwiedzając parafie naszej archidiecezji i spotykając się z Nami przy różnych okazjach zauważył, iż nie ma na naszym terenie żadnej wspólnoty, w której nie działałaby mniejsza lub większa grupa ludzi codziennie modlących się na różańcu.

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: zdewastowano wejście do rezydencji ambasadora Ukrainy (krótka)

2022-12-02 13:36

Nieznani sprawcy zdewastowali wejście do rezydencji ambasadora Ukrainy przy Stolicy Apostolskiej Andrija Jurasza. Dyplomata potwierdził tę informację w rozmowie z włoską agencją ANSA.

O tym zdarzeniu jako pierwszy poinformował media rzecznik ukraińskiego MSZ Ołeh Nikołenko, komentując przesłanie przez nieznanego nadawcę zakrwawionych paczek do ukraińskich placówek dyplomatycznych, w tym ambasady Ukrainy w Warszawie i konsulatu w Krakowie. W paczkach miały znajdować się oczy zwierząt. Równolegle informację o fałszywym zamachu bombowym otrzymała ambasada Ukrainy w Kazachstanie, a w Rzymie zdewastowano wejście do rezydencji ukraińskiego ambasadora przy Stolicy Apostolskiej. Tę ostatnią informację potwierdził w rozmowie z włoską agencją ANSA ambasador Andrij Jurasz. Na razie brakuje oficjalnych komunikatów w tej sprawie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję