Reklama

Niedziela plus

Białystok

Najważniejsza wartość

Kilkaset osób, głównie rodziny z dziećmi, przeszło ulicami miasta, by promować małżeństwo i rodzicielstwo.

Marsz dla Życia odbył się w tym roku w nieco innej formule. Choć przeszedł ulicami Białegostoku po raz jedenasty, to po raz pierwszy miał charakter regionalny. Ideą marszu było okazanie poparcia dla ochrony życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci oraz wartości rodzinnych. Po Eucharystii w intencji rodzin uczestnicy, m.in. marszałek Artur Kosicki, przeszli przez centrum miasta: Rynkiem Kościuszki i ul. Lipową aż do bazyliki mniejszej św. Rocha.

To okazja do publicznego i radosnego wyznawania swojej wiary i przywiązania do wartości rodzinnych. – To marsz, który ma dawać nadzieję tym, którzy ją tracą – podkreślił ks. Adam Anuszkiewicz z parafii Ducha Świętego. Jak zaznaczył marszałek Kosicki, to niezwykle ważna i potrzebna inicjatywa, która jednoczy osoby o podobnych poglądach. – Życie ludzkie jest najwyższą wartością, którą trzeba uszanować – powiedział. Mówił też o wartościach rodzinnych jako tych, które stanowią podstawę naszego społeczeństwa.

W marszu wzięło udział wielu mieszkańców regionu, w tym rodziny z dziećmi. Wydarzeniu towarzyszyła zbiórka pieniędzy na rzecz Domu Samotnej Matki w Supraślu, w celu sfinansowania wymiany stolarki okiennej przed zimą.

Serwis informacyjny na stronach XI i XII przygotowała Iga Cierniak

2022-10-11 12:06

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W obronie życia i rodziny

Niedziela rzeszowska 28/2021, str. I

[ TEMATY ]

marsz dla życia i rodziny

Ks. Tomasz Nowak

Uczestnicy marszu dają świadectwo zaangażowania w obronę życia

Uczestnicy marszu dają świadectwo zaangażowania w obronę życia

Misja obrony życia nie kończy się wyrokiem żadnego trybunału. Walka o życie opiera się na pytaniu: Kim jest człowiek?

Walka ta wymaga budzenia wrażliwości, z jednej strony na człowieczeństwo nienarodzonych, a z drugiej – na los samotnych matek i dzieci, którym brakuje pomocy. W tym roku w obronie życia i rodziny maszerowaliśmy w Rzeszowie już po raz dwunasty. Chcieliśmy jasno wypowiedzieć nasze przekonanie o świętości każdego życia ludzkiego, a także przypomnieć sobie i innym, że mamy to życie na różne sposoby wspierać.

CZYTAJ DALEJ

Petrosillo: wizyta papieża w Afryce może rzucić światło na obecne tragedie

2023-02-01 18:21

[ TEMATY ]

Kongo

PAP/EPA/CIRO FUSCO

„Mówimy o dwóch kryzysach niestety zapomnianych i trwających już od dłuższego czasu” – podkreśla Marta Petrosillo, dyrektor ds. komunikacji w Caritas Internationalis zapytana o sytuację w Demokratycznej Republice Konga oraz Sudanie Południowym. Kraje, do których wybiera się Papież, przeżywają czas wewnętrznych konfliktów oraz ubóstwa. Ponieważ w mediach o tych problemach się nie wspomina, wizyta Franciszka może stanowić ważny punkt przypominający o przeżywanych tam tragediach.

W obu afrykańskich państwach lokalne Caritas usiłują wspierać cierpiącą ludność. Poza doraźną pomocą humanitarną chodzi również o działania mające doprowadzić do stabilizacji. Wskazuje na to, na przykładzie Konga, Marta Petrosillo, która niedawno spotkała się z głównymi odpowiedzialnymi za działalność Caritas w tych dwóch afrykańskich krajach.

CZYTAJ DALEJ

Siostra prof. Zarzycka w „L’Osservatore Romano” o relacjach w życiu zakonnym

2023-02-02 07:36

[ TEMATY ]

Dzień Życia Konsekrowanego

Family News Service

Wartość naszej posługi zależy od tego, jak bardzo ufamy Bogu i czy potrafimy być blisko ludzi tam, gdzie stawia nas Bóg, oddając siebie dzień po dniu. Nie możemy czekać na idealne warunki, lepsze czasy i przemianę trudnych sióstr i braci – pisze siostra prof. Beata Zarzycka, psycholog religii i prorektor KUL. O wartości relacji w życiu zakonnym powiedziała Siostra Prorektor KUL do watykańskiego dziennika „L’Osservatore Romano” z okazji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego.

Relacje z ludźmi – jak pisze siostra Zarzycka – rodzą się z relacji z Bogiem, a ich budowanie powinno zacząć się od modlitwy. „Bliskość we wspólnocie ma swoje źródło w Bogu, a uprzywilejowanym miejscem Jego spotykania jest modlitwa” – podkreśla Siostra Prorektor i dodaje, że przez modlitwę Bóg kształtuje w nas otwartość na innych i postawę gotowości do służby.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję