Reklama

Niedziela plus

Kalisz

Dobre, słuszne, prawdziwe

Biskup kaliski Damian Bryl przewodniczył Mszy św. w katedrze św. Mikołaja z okazji inauguracji duszpasterskiego roku akademickiego.

Niedziela Plus 42/2022, str. XII

[ TEMATY ]

Kalisz

Wiktoria Zielińska/Radio Rodzina Kalisz

Bardzo chciałbym was zaprosić, żebyście dojrzewali do tego, by mieć otwarte serce i umysł na to wszystko, co dzieje się wokół i byście chcieli dostrzec wartość ojczyzny, rodziny, Kościoła i chcieli temu służyć – powiedział bp Bryl (na zdjęciu). Zachęcał studentów do troski o rozwój intelektualny, a także moralny i duchowy. – Trzeba rozpoznawać, co jest dobre, słuszne, prawdziwe – stwierdził kapłan. I dodał: – Chcemy się modlić, żebyście potrafili służyć, abyście chcieli wychodzić poza swoje potrzeby i pragnienia. Bóg nie dał nam ducha bojaźni, ale dał nam ducha mocy, miłości i trzeźwego myślenia. Idźmy zatem!

Wraz z biskupem kaliskim modlili się: ks. prał. Adam Modliński, proboszcz katedry, ks. Paweł Nowacki, diecezjalny duszpasterz akademicki, rektorzy i wykładowcy kaliskich uczelni oraz studenci. W Kaliszu od roku działa Duszpasterstwo Akademickie Na Piętrze, które skupia kilkadziesiąt osób, i jest otwarte na nowych studentów. – Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby do nas dołączyć. W październiku zaplanowano szesnaście różnych inicjatyw. – Dla każdego coś dobrego, wszyscy znajdą i dopasują do siebie termin – zachęcał diecezjalny duszpasterz akademicki. Spotkania odbywają się wieczorami w poniedziałki, środy i czwartki, a w każdą niedzielę o godz. 20.30 w katedrze w Kaliszu jest celebrowana Msza św. akademicka.

2022-10-11 12:06

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Źródło siły

Niedziela Plus 21/2022, str. XII

[ TEMATY ]

Kalisz

pl.wikipedia.org

Pielgrzymka Rodzin Domowego Kościoła u św. Józefa.

Członkowie Domowego Kościoła z całej Polski wzięli udział w XXV Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodzin Domowego Kościoła do narodowego sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Jej zwieńczeniem była Msza św. 14 maja pod przewodnictwem biskupa kaliskiego Damiana Bryla. – Miłość małżeńska i rodzinna jest ciągle uszlachetniana, doskonalona przez wspólne troski i radości, przez wspieranie się w trudnych chwilach. Zapomina o sobie dla dobra umiłowanego człowieka. Prawdziwa miłość nigdy nie wygasa. Staje się źródłem siły i wierności małżeńskiej – podkreślił ksiądz biskup. Zaznaczył, że miłość wzajemna jest rzeczywistością wyjątkową: – Miłość wzajemna jest darem. Zaistnienie prawdziwej, autentycznej miłości wzajemnej jest możliwe wyłącznie wówczas, kiedy dwoje ludzi łączy sam Bóg.

CZYTAJ DALEJ

Jezus jest Drogą, Prawdą i Życiem

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 6, 53-56.

Poniedziałek, 6 lutego 2023. Świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy, wsp. dow.

CZYTAJ DALEJ

Geolog: trzęsienia ziemi w Turcji są związane ze specyficznym położeniem geograficznym

2023-02-06 17:20

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

PAP/EPA/REFIK TEKIN

Trzęsienia ziemi w Turcji są zjawiskiem naturalnym. Odpowiada za nie specyficzne położenie geograficzne. „Wiedzieliśmy, że trzęsienie ziemi w Turcji wystąpi w perspektywie kilku lub kilkunastu lat” – powiedział PAP prof. Jerzy Żaba, geolog z Instytutu Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego.

Epicentrum trzęsienia, które nastąpiło w poniedziałek o godz. 4.17 czasu lokalnego (godz. 2.17 w Polsce), znajdowało się na głębokości 10 km, 37 kilometrów na północny zachód od liczącego ok. 2 mln mieszkańców tureckiego miasta Gaziantep, położonego blisko granicy z Syrią - przekazało Europejskie Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne (EMSC). Pierwotne wstrząsy miały magnitudę 7,8. Po nich doszło do co najmniej 20 wstrząsów wtórnych; najsilniejsze o magnitudzie 6,6. Wstrząsy odczuwalne były także w Egipcie, Libanie i na Cyprze.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję