Reklama

Niedziela Kielecka

Internauta zabiera autostradą do nieba

Młodzież diecezji kieleckiej ma „u siebie” swojego patrona. Delegacje różnych wspólnot młodzieżowych otrzymały z rąk bp. Jana Piotrowskiego relikwie I stopnia bł. Carla Acutisa.

Niedziela kielecka 43/2022, str. VIII

[ TEMATY ]

bł. Carlo Acutis

T.D.

Młodzież otrzymała relikwie bł. Internauty

Młodzież otrzymała relikwie bł. Internauty

We Mszy św. pod przewodnictwem bp. Piotrowskiego 5 października uczestniczyli młodzi reprezentujący Ruch Czystych Serc, Odnowę w Duchu Świętym, Ruch Światło-Życie, Zjednoczonych w Duchu, Liturgiczną Służbę Ołtarza. Relikwie zostały przekazane z Włoch, za zgodą tamtejszych hierarchów i dzięki pomocy ks. Krzysztofa Skorupki.

– Gdy trzy lata temu poznałem tę piękną postać, nigdy nie myślałem, że takie wydarzenie, jak przekazanie relikwii bł. Carla, będzie miało miejsce w Kurii. Niech jego duch pozwala nam wzrastać w świętości – powiedział na początku Mszy św. bp Jan Piotrowski.

W homilii biskup kielecki mówił o znaczeniu modlitwy w życiu patronki dnia – św. s. Faustyny Kowalskiej oraz bł. Carla Acutisa, tłumaczył, że modlitwa jest bardzo potrzebna w „świecie zanurzonym w oparach konsumpcjonizmu i materializmu”, który „osiada na różnych mieliznach, nie podejmując zadań zamierzonych przez Stwórcę”. Wspominał także bardzo krótkie życie Carla Acutisa, który „Eucharystię nazywał drogą do nieba i starał się codziennie być na Mszy św.”, a zmarł, mając zaledwie 15 lat. – W swoim duchowym dzienniczku zapisał: „Być zawsze zjednoczonym z Jezusem, to jest plan na moje życie” – mówił Ksiądz Biskup.

Wdzięczność za zbudowaną wspólnotę podczas Mszy św. wyraził ks. Marcin Boryń, diecezjalny duszpasterz młodzieży. – Ufam, że każda wspólnota młodych będzie chciała poznać duchowość bł. Carla Acutisa – mówił. W rozmowie z „Niedzielą” jako cel wskazuje formowanie duchowości eucharystycznej.

Ania i Ania z Ruchu Światło-Życie były przy grobie Carla w Asyżu. – Uczy nas odkrywania wciąż na nowo piękna Eucharystii jako drogi do nieba – mówią.

Bartosz Gronek (KSM) podkreśla konsekwentność, wierność w byciu dobrym chrześcijaninem, a Wiktoria (RŚ-Ż) – odwagę w wyznawaniu wiary, czyli to wszystko, czego uczy ich młody patron.

Reklama

Uroczystość zakończyło ucałowanie relikwii. Na stałe relikwie błogosławionego internauty będą przebywały w kościele akademickim św. Jana Pawła II w Kielcach, ale już po nowym roku mają rozpocząć peregrynację po parafiach diecezji.

Duszpasterstwo młodzieży planuje szeroki kontakt wiernych z bł. Carlem w jego relikwiach, nie tylko w kościołach, ale we wspólnotach, w szkołach. W planie jest także zorganizowanie wystawy, promującej cuda eucharystyczne, tak jak to czynił sam błogosławiony.

2022-10-18 13:28

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nie ja, ale Bóg

Niedziela szczecińsko-kamieńska 43/2022, str. I

[ TEMATY ]

bł. Carlo Acutis

Ks. Marcin Miczkuła

Procesja modlitewna z wizerunkiem i relikwiami błogosławionego

Procesja modlitewna z wizerunkiem i relikwiami błogosławionego

Cieszę się, że umieram, ponieważ przeżyłem swoje życie, nie tracąc ani minuty na rzeczy, które nie podobają się Bogu – takimi słowami kończył swoje ziemskie życie bł. Carlo Acutis.

Ten niesamowity młody człowiek może być dziś szczególnym patronem dzieci i młodzieży. W związku z tym, w ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w przyszłym roku w Lizbonie, w Polsce peregrynują relikwie bł. Carlo Acutisa. Przy relikwiach gromadzi się młodzież oraz wszyscy, którym zależy na chrześcijańskim wychowaniu młodzieży.

CZYTAJ DALEJ

Sól, światło i miasto na górze – Co zrobić by życie było pełne smaku, nadziei i Boga?

2023-02-04 12:13

[ TEMATY ]

Ewangelia

s. Amata CSFN

V Niedziela zwykła, Rok A
5 lutego 2023
Ewangelia: Mt 5,13-16 Zobacz www.niezbednik.niedziela.pl

1. Słowo wstępu

CZYTAJ DALEJ

Abp Ryś na 100 lecie obecności Heleny Kowalskiej w Łodzi: twoje światło może zabłysnąć w ciemnościach wtedy, kiedy jesteś człowiekiem miłosiernym

2023-02-05 18:53

[ TEMATY ]

św. s. Faustyna Kowalska

Archidiecezje Łódzka/ks. Paweł Kłys

- Panu Bogu się nie podoba to, w jaki sposób pościmy. Panu Bogu nie podoba się to, w jaki sposób jesteśmy pobożni. Ani przez taki post, ani przez taką pobożność nie jesteśmy światłem, nie dajemy światła, ale mówi Izajasz – twoje światło może zabłysnąć w ciemnościach wtedy, kiedy jesteś człowiekiem miłosiernym, bo podzieliłeś chleb z głodnym, do domu wprowadziłeś tułacza, kiedy dałeś nagiemu ubranie i nie odwróciłeś oczu od tych, którzy wyciągali rękę do ciebie – mówił abp Ryś w domu św. Faustyny w Łodzi.

Mszą świętą pod przewodnictwem metropolity łódzkiego celebrowaną w domu zakonnym Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łodzi przy ul. Krośnieńskiej 9, gdzie przed 100-laty mieszkała Helena Kowalska, zakończyły się obchody 100-lecia obecności Apostołki Miłosierdzia w Łodzi. Helena Kowalska mieszkała w Łodzi od września 1922 roku do lutego 1923.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję