Reklama

Niedziela plus

Kalisz

Kościół potrzebuje młodych

Chciałbym bardzo podziękować wszystkim naszym diecezjanom, którzy włączyli się w Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dzisiaj możemy tymi środkami podzielić się z wami – powiedział bp Damian Bryl do młodych zgromadzonych na Eucharystii.

Niedziela Plus 44/2022, str. VII

[ TEMATY ]

Kalisz

Karol Porwich/Niedziela

W XXII Dzień Papieski siedemdziesiąt jeden osób, w tym sześćdziesięcioro sześcioro uczniów z 33 dekanatów diecezji kaliskiej i pięcioro z Technikum św. Józefa w Kaliszu, odebrało stypendia im. św. Jana Pawła II. Wydarzenie poprzedziła Msza św. w katedrze św. Mikołaja pod przewodnictwem biskupa kaliskiego Damiana Bryla. – Dzień Papieski jest okazją do tego, żeby jeszcze raz podziękować Panu Bogu za dar tego wielkiego ojca i pasterza Chrystusowego Kościoła – św. Jana Pawła II – podkreślił ks. prał. Adam Modliński, proboszcz katedry.

W homilii biskup kaliski, odwołując się do hasła Dnia Papieskiego: „Blask prawdy”, podkreślił, że Jan Paweł II często nauczał, iż dzięki prawdzie wolność prowadzi nas ku dobru, wieczności i zbawieniu. Następnie podziękował wiernym za złożenie ofiary na fundusz stypendialny, dzięki któremu młodzież może rozwijać swoje talenty. Hierarcha, zwracając się do młodzieży, powiedział, że młodość to czas ważnych wyborów, od których będzie zależało ich dalsze życie. – Chciałbym was prosić, abyście nie przeoczyli tego czasu i podjęli to wyzwanie, które niesie młodość, żebyście mocno i odważnie weszli w życie, słuchali mądrych, szukali prawdy, dobra oraz piękna – zachęcał duchowny i zapewniał młodych o modlitwie za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. – Chcemy o nim pamiętać, chcemy pamiętać o jego nauczaniu. Chciejmy to nauczanie czytać, studiować, brać sobie mocno do serca – powiedział bp Bryl.

2022-10-25 14:10

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Decyzja Nuncjatury Apostolskiej w sprawie biskupa seniora Edwarda Janiaka

Nuncjatura Apostolska w Polsce opublikowała w poniedziałek Komunikat Stolicy Apostolskiej w sprawie biskupa seniora kaliskiego Edwarda Janiaka.

Pełna treść Komunikatu:

CZYTAJ DALEJ

Czy moje wybory zawsze są przemodlone?

2023-01-05 11:34

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 5, 1-20.

Poniedziałek, 30 stycznia 2023

CZYTAJ DALEJ

Piaski. Dzielą się dobrem

2023-01-30 06:13

Agnieszka Paździor

Cieszmy się i radujmy z narodzin Jezusa - mówił ks. proboszcz Stanisław Duma, zapraszając parafian na jasełka przygotowane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Piaskach pod kierunkiem nauczycieli i ks. Mariusza Koziny. - Trwając w świątecznym nastroju podążajmy z Maryją i Józefem oraz pasterzami do Betlejem. W odpowiedzi na to młodzi artyści zaśpiewali radosną pieśń, której refren brzmiał: „Święta to czas kolędowania, święta to czas narodzin Pana”. W klimat niezwykłego zdarzenia, jakim były narodziny Syna Bożego wprowadziła kolęda „Cicha noc”, śpiewana przez chór pod kierunkiem nauczycielki Leny Poniewozik. Wędrówka Maryi z Józefem poszukjących bezskutecznie noclegu to kolejna odsłona świetnie zagrana przez dzieci. Matka Boża śpiewa pieśń o swojej samotności i tułaczce (Ciemna noc niepojęta…). Dramatyzm tej sceny podkreśla kolęda śpiewana tym razem przez chór anielski: „Nie było miejsca dla Ciebie…”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję