Reklama

Niedziela plus

Ełk

Modlitwą w raka

W sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ełku rozpoczęły się cykliczne spotkania dla osób chorych onkologicznie oraz ich bliskich.

Spotkania „Modlitwą w Raka” zrodziły się z inicjatywy bp. Jerzego Mazura oraz potrzeby osób dotkniętych chorobą. – Dopiero startujemy z tym cyklem i nie do końca wiemy, ile osób będzie chętnych na takie spotkania przychodzić. W dalszej perspektywie chcemy utworzyć duszpasterstwo dla osób ciężko chorych, nie tylko na raka, ale też np. na stwardnienie rozsiane, chorobę Parkinsona czy inne. Chcemy, aby w sanktuarium Bożego Miłosierdzia znaleźli wsparcie chorzy, a także ich rodziny, osoby po stracie bliskich, którzy zmarli w wyniku ciężkich chorób, a także ci, którzy wyzdrowieli – powiedział ks. Krzysztof Kaszuba z sanktuarium.

Program spotkania to: Koronka do Bożego Miłosierdzia, adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi, Msza św., a po niej konferencja i możliwość otrzymania sakramentu namaszczenia chorych oraz wspólna agapa. Pierwsze spotkanie odbyło się 6 listopada. Na kolejne organizatorzy zapraszają w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Szczegóły na stronie: www.diecezjaelk.pl .

Warto przypomnieć słowa Benedykta XVI: „Kto się modli, ten nigdy nie traci nadziei, nawet gdy znajdzie się w sytuacji z ludzkiego punktu widzenia beznadziejnej. Prawdziwa modlitwa jest motorem napędzającym świat, ponieważ otwiera go na Boga”. Chorzy właśnie takiego wsparcia potrzebują najbardziej.

Serwis informacyjny na str. V oprac. EDC

2022-11-07 17:32

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Żyjcie i nie poddawajcie się!

Niedziela zamojsko-lubaczowska 51/2019, str. VI

[ TEMATY ]

Zamość

choroba

nowotwór

Archiwum autora

Śp. Marta Szynal

Śp. Marta Szynal

Choroby nowotworowe są wielkim krzyżem naszych czasów. Pojawiają się coraz częściej i wobec tej rzeczywistości pozostajemy wciąż bezradni. Jak pomóc? Co powiedzieć całej rodzinie i samej osobie chorej na raka? Świadectwo życia Marty Szynal oraz dzieło w postaci Fundacji „Żyj!” jej imienia są światłem w obliczu ciemnej nocy cierpienia.

Marta przyszła na świat 2 marca 1999 r. w Tarnogrodzie. Pan Bóg obdarzył ją wieloma talentami, szczególnie darem pięknego śpiewu. Na przełomie maja i czerwca 2016 r. nastolatka dowiedziała się o chorobie nowotworowej. 18 kwietnia 2017 r. Marta odeszła. Jednak jej heroiczna postawa w obliczu cierpienia, zawierzenie Bogu i to, co dzieje się już po śmierci pokazują, że była kimś niezwykłym.

CZYTAJ DALEJ

Czy staram się być dla Boga godnym mieszkaniem?

2023-01-07 14:43

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Łk 2, 22-32.

Czwartek, 2 lutego 2023. Ofiarowanie Pańskie, święto. Dzień Życia Konsekrowanego

CZYTAJ DALEJ

Premier o tzw. podatku od zbiórek: być może nadgorliwość niektórych urzędników doprowadziła do zamieszania

2023-02-02 10:02

[ TEMATY ]

Mateusz Morawiecki

PAP/Rafał Guz

Być może nadgorliwość niektórych urzędników - ale też i dobra wola - doprowadziła do zamieszania, którego już nie ma - wracamy do takiego stanu, jaki był wcześniej - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki, pytany o kwestię tzw. podatku od zbiórek.

W czwartek podczas wizyty w piekarni "Żytnia" w Dąbrówce niedaleko od Warszawy premier został zapytany w sprawę tzw. podatku od zbiórek. Chodzi o uchwaloną na ostatnim posiedzeniu Sejmu ustawę deregulacyjną, która m.in. podnosi kwoty wolne od podatku zawarte w ustawie o podatku od spadków i darowizn.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję