Reklama

Niedziela plus

Włocławek

Czy wiecie, że...

2023-03-15 08:28

Niedziela Plus 12/2023, str. I

[ TEMATY ]

Włocławek

Martyna Miłek

Po raz pierwszy misterium zorganizowano w Zadzimiu w 2016 r.

Po raz pierwszy misterium zorganizowano w Zadzimiu w 2016 r.

...misterium Męki Pańskiej w Zadzimiu (diec. włocławska) odbędzie się już po raz piąty? Pierwsze miało miejsce w 2016 r., w ramach obchodów jubileuszu 600-lecia istnienia parafii Zadzim. Okazało się sukcesem. Inicjatorem całego przedsięwzięcia był ks. Dariusz Puszkiewicz – ówczesny proboszcz zadzimskiej parafii – przy współudziale Stowarzyszenia Przyjaciół Zadzimia, członków wspólnoty parafialnej i chóru kościelnego.

Pełna treść tego i pozostałych artykułów z NIEDZIELI 12/2023 w wersji drukowanej tygodnika lub w e-wydaniu .

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Mering udzielił dyspensy od niedzielnego uczestnictwa w Mszy świętej

[ TEMATY ]

bp Wiesław Mering

koronawirus

Włocławek

Bożena Sztajner/Niedziela

W związku z zaostrzeniem sytuacji epidemicznej i wprowadzonymi przez władze państwowe ograniczeniami liczby uczestników zgromadzeń religijnych w tzw. strefach żółtych i czerwonych, obowiązującymi od dnia 17 października br., mając na uwadze trwające wciąż zagrożenie dla zdrowia i życia, zgodnie z kan. 87 § 1, kan. 1245 i kan. 1248 § 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego, bp Wiesław Mering udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane wiernym Diecezji Włocławskiej oraz osobom przebywającym na jej terenie. Dyspensa będzie obowiązywać do dnia 15 listopada br.

Ponadto biskup włocławski zaapelował o przestrzeganie norm sanitarnych w kościołach, umożliwienie wiernym przyjmowania Komunii Świętej na rękę oraz powrót do śpiewu Suplikacji na zakończenie każdej Mszy świętej.

CZYTAJ DALEJ

Nowohucka Droga Krzyżowa

2023-03-27 22:48

Archiwum parafii

Tradycyjnie już nabożeństwo zostanie odprawione w przestrzeni publicznej Nowej Huty

Tradycyjnie już nabożeństwo zostanie odprawione w przestrzeni publicznej Nowej Huty

    - Teraz jest wielka potrzeba dawania świadectwa – przekonuje ks. Łukasz Sobolewski.

    Po raz 17. parafia pw. Matki Bożej Pocieszenia w Krakowie oraz Opactwo Cystersów w Mogile organizują Nowohucką Drogę Krzyżową pod hasłem „Nadzieja zawieść nie może”. Jak informuje ks. Łukasz Sobolewski, pallotyn, cykliczne wielkopostne nabożeństwo, które tym razem odbędzie się w niedzielę 2 kwietnia, rozpocznie się o godz. 19 przed kościołem przy Bulwarowej 15a. Modlitwę poprowadzi bp Robert Chrząszcz. - Teraz jest wielka potrzeba dawania świadectwa – przekonuje wikariusz z parafii Matki Bożej Pocieszenia i zaznacza: - Myślę, że każdy, kto chciałby to uczynić, może do nas dołączyć. Ksiądz zwraca uwagę, że wydarzenie łączy Nową Hutę i przypomina, jaką rolę odegrał w jej historii metropolita krakowski abp Karol Wojtyła. Zaznacza: – Będziemy szli tymi samymi drogami, którymi chodzili mieszkańcy Nowej Huty. To tutaj rozegrała się walka o krzyż, o pierwszy kościół, a kard. Karol Wojtyła był zawsze z nowohuckimi robotnikami. – Zapraszam do udziału w nabożeństwie, które odprawimy w przestrzeni publicznej Nowej Huty, zarówno mieszkańców Krakowa, jak i tych wszystkich, którzy zdecydują do nas dołączyć – mówi ks. Sobolewski i zaznacza: - To będzie czas modlitwy i dawania świadectwa.

CZYTAJ DALEJ

By wyrazić sprzeciw

2023-03-28 22:44

plakat organizatorów

    W najbliższą niedzielę 2 kwietnia, w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, ulicami Krakowa przejdzie Biały Marsz Papieski!

    Jak napisali organizatorzy: „Nie godząc się na szkalowanie św. Jana Pawła II, pragniemy zło dobrem zwyciężać. Przejdziemy ulicami Krakowa jak 17 maja 1981 r. po zamachu na pl. św. Piotra. Dziś, gdy po raz drugi dokonuje się zamach na św. Jana Pawła II, na jego dobre imię i świętość, jak w czasach komunizmu opluwa się nasze najświętsze wartości, chcemy wyrazić swój kategorycznych sprzeciw…” Zachęcają: „Biały strój lub element stroju, niech będzie naszym znakiem sprzeciwu wobec zła i kłamstwa”.

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję