Reklama

Aspekty

Modlitwa za Gorzów

Przez dwa dni mieszkańcy mogą się włączyć w dziękczynienie za wspólną historię i doznane od Opatrzności Bożej dobro oraz dokonać zadośćuczynienia Panu Bogu za popełnione grzechy – mówi Jarosław Libelt.

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 18/2023, str. IV

[ TEMATY ]

Gorzów Wlkp.

Karolina Krasowska

Organizatorzy zapraszają osoby chętne do włączenia się w modlitwę. Zgłoszenia do czytania Biblii: tel. 690 333 893 (codziennie po godz. 15)

Organizatorzy zapraszają osoby chętne do włączenia się w modlitwę. Zgłoszenia do czytania Biblii: tel. 690 333 893 (codziennie po godz. 15)

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W tym roku Gorzów Wlkp. obchodzi 766. rocznicę powstania. Z tej okazji po raz kolejny Stowarzyszenie św. Eugeniusza de Mazenoda, które działa przy parafii św. Józefa, zaprasza wszystkich mieszkańców grodu nad Wartą do włączenia się w inicjatywę „766 minut modlitwy za miasto Gorzów”.

Dziękczynienie

– Przez dwa dni mieszkańcy mogą się włączyć w dziękczynienie za wspólną historię i doznane od Opatrzności Bożej dobro oraz dokonać zadośćuczynienia Panu Bogu za popełnione grzechy. Pragniemy też w duchu pokory prosić o wszelkie łaski. Mamy przekonanie, że warto uklęknąć z innymi przed Najświętszym Sakramentem, lub pochylić się nad słowem Bożym i prosić o miłosierdzie Boże oraz wstawiennictwo Maryi – mówi Jarosław Libelt. Wzorem lat ubiegłych organizatorzy zapraszają osoby chętne do włączenia się w modlitwę. Można to zrobić m.in. w czasie całonocnej adoracji (z piątku na sobotę) lub czytając fragment Pisma Świętego w sobotę w świątyni przy ul. Brackiej. Warto więc telefonicznie zgłosić swoją gotowość i wpisać się w harmonogram czytających słowo Boże. Warto też wspomnieć, że jak zawsze wybrane fragmenty będą transmitowane 6 maja na antenie Radia Plus Gorzów.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Wyjątkowi goście

– Zaproszenie do tegorocznej edycji „Modlitwy za miasto Gorzów” przyjął postulator procesu beatyfikacyjnego bp. Wilhelma Pluty ks. Dariusz Gronowski. Jego obecność wynika z chęci przybliżenia postaci i nauczania wieloletniego pasterza naszej diecezji. Wszak przyszli święci chodzą ulicami, po których i my na co dzień się poruszamy – mówi Jarosław Libelt. W piątek 5 maja w czasie Eucharystii o godz. 18:30 ks. Gronowski przybliży wiernym związki bp. Pluty z Gorzowem. Z kolei sobotniej Eucharystii o godz. 18:30 będzie przewodniczyć biskup pomocniczy Adrian Put. Skieruje on do wszystkich zgromadzonych słowo oraz udzieli gorzowianom błogosławieństwa. Swoją obecność w czasie całego wydarzenia zapowiedział również o. Bartosz Madejski, pochodzący z Gorzowa nowy wikariusz Polskiej Prowincji Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Wydarzenie patronatem objęli biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński i o. Marek Ochlak, prowincjał Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

Przystań za Wartą

Stowarzyszenie św. Eugeniusza de Mazenoda powstało w 2013 r. Tworzy je grupa kilkunastu osób związanych z gorzowskim Zawarciem. Wzorując się na postaci założyciela Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej św. Eugeniuszu, pragną głównie troszczyć się o najbardziej potrzebujących: dzieci, młodzież, osoby starsze i samotne. Ta pomoc jest wyrażana w licznych inicjatywach o charakterze duchowym, jak i społecznym. Angażują się w dzieła o charakterze społecznym (m.in. kursy językowe, pomoc ubogim i chorym, pomoc w prowadzeniu świetlicy środowiskowej i dziennego domu seniora), a także w dzieła o charakterze duchowym. Wśród nich wymienić można pochówek dzieci zmarłych przed narodzeniem, modlitwę za miasto, 33-dniowe rekolekcje oddania się Jezusowi przez ręce Maryi czy wieczory modlitewne „Ocalenie w Maryi”. Siedzibą stowarzyszenia jest „Przystań za Wartą”, lokal przy ul. Śląskiej 7A. W tym miejscu realizuje się znaczna część działań, tworzonych m.in. przy pomocy Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.

Ramowy program:

5 maja

godz. 18.30 – Msza św.;

godz. 19.15 – nabożeństwo Wywyższenia Krzyża Świętego;

godz. 21 – Apel Jasnogórski i całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu.

6 maja

godz. 8.00 – Msza św.;

godz. 8.45 – 17.30 – nieustanna modlitwa Pismem Świętym;

godz. 18.30 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Adriana Puta

2023-04-25 15:54

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W duszpasterstwie dzieci jest też czas na zabawę

W sobotę 18 lutego w parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wielkopolskim odbył się bal karnawałowy. Poniżej link do dużej galerii zdjęć.

Każde dziecko przebrało się za postać z bajki lub za znaną osobistość, bądź też za zwierzątko. Stroje były bardzo pomysłowe. Karnawałowe tańce są wyrazem radości przed oczekiwanym czasem Środy Popielcowej i Wielkiego Postu, kiedy to wesołe zabawy ustąpią miejsca zadumie nad męką Chrystusa. Z dziećmi bawił się ks. Barnaba Dębicki. Bal karnawałowy w gorzowskiej parafii pw. Pierwszych Męczenników pokazuje, że w duszpasterstwie dzieci oprócz formacji modlitewnej są też integracyjne zabawy, związane pośrednio z rokiem liturgicznym.
CZYTAJ DALEJ

Order Orła Białego zostanie odebrany Zełeńskiemu?

2026-06-08 10:36

[ TEMATY ]

Order Orła Białego

odebrany

Wołodymyr Zełeński

posiedzenie kapituły

PAP

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski

Na poniedziałkowym posiedzeniu Kapituła Orderu Orła Białego ma zająć się m.in. propozycją prezydenta Karola Nawrockiego w sprawie odebrania Orderu prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełenskiemu, w związku z nazwaniem jednej z jednostek wojskowych imieniem „Bohaterów UPA”.

To, że posiedzenie Kapituły zostało zwołane na godz. 10 potwierdził PAP jej kanclerz prof. Michał Kleiber.
CZYTAJ DALEJ

Orędzie miłości

2026-06-23 10:13

Archiwum parafii

W sanktuarium Świętej Rodziny w Lublinie odbyły się uroczystości z okazji 39. rocznicy wizyty św. Jana Pawła II.

Papieskie Dni Rodziny w świątyni na Czubach upłynęły pod znakiem nawiedzenia obrazu i relikwii św. Małgorzaty Marii Alacoque, apostołki Najświętszego Serca Jezusowego. Towarzyszyło im hasło „Dla Ciebie wszystko, Najświętsze Serce Jezusowe!”, zaczerpnięte z osobistego aktu oddania się Bożemu Sercu przez św. Jana Pawła II. Orędzie miłości głosił sercanin ks. Krzysztof Zimończyk, dyrektor krajowy Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję