Międzynarodowy Szlak św. Wojciecha to wyjątkowe przedsięwzięcie, które przenosi nas w czasie. Nie jest on jedynie miejscem modlitwy pielgrzymów, ale także trasą turystyczno-edukacyjną, mającą na celu przybliżenie postaci św. Wojciecha oraz umożliwienie zwiedzenia miejsc, które były bezpośrednio związane z jego działalnością jako krzewiciela chrześcijaństwa.
W pierwszą niedzielę września dokonano uroczystego przecięcia wstęgi, otwarcia kolejnej stacji na wojciechowym szlaku i poświęcenia pamiątkowej tablicy. W wydarzeniu udział wzięli włodarze Boguszowa-Gorc, duchowieństwo, a także mieszkańcy oraz zaproszeni goście. Wśród nich nie zabrakło inicjatorów utworzenia szlaku: Juliana Golaka i prof. Konrada Czaplińskiego, którzy po Mszy świętej przedstawili ideę projektu. – Trasa biegnie z Pragi do Gdańska, a w przyszłości planowane jest jej rozszerzenie również na teren Niemiec. Cały Szlak św. Wojciecha ma docelowo liczyć nawet 1000 kilometrów, a jego rozpoznawalnym znakiem jest rękawica św. Wojciecha – wyjaśnili pomysłodawcy projektu. Na wydarzenie sprowadzone zostały relikwie św. Wojciecha, które przez tydzień pozostały na terenie gminy.
– Jesteśmy dumni z naszego udziału w tym historycznym wydarzeniu i z faktu, że nasze miasto staje się częścią tego duchowego szlaku, przyciągając pielgrzymów i turystów z całego świata – podsumowała mieszkanka Boguszowa – Gorc. /xmb
Pomóż w rozwoju naszego portalu