Reklama

Niedziela Częstochowska

Chór na 500 głosów

Najważniejsze jest to, że byliśmy razem. Cieszę się, że na Eucharystii wybrzmiał potężny śpiew małych serc a wielkich głosów – raduje się ks. Łukasz Dybowski.

Niedziela częstochowska 42/2023, str. VIII

[ TEMATY ]

Pajęczno

Marian Florek/Niedziela

Marta Madejska i jej warsztatowi podopieczni

Marta Madejska i jej warsztatowi podopieczni

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie 30 września zorganizowano II Warsztaty Muzyczne dla Parafialnych Schol Dziecięcych.

– Cieszymy się, że i w tym roku nasza propozycja spotkała się z dobrym odbiorem. Przyjechało 37 schol z naszej archidiecezji, a to jest ponad 500 dzieci. Warsztaty prowadziła Marta Madejska. Dzieci uczyły się nowych piosenek – mówi ks. Łukasz Dybowski, proboszcz parafii Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Repertuar warsztatów

– Dwa lata temu nagraliśmy 17 piosenek z muzyką moją i Piotra Grinholca oraz z tekstami ks. Romana Ceglarka i s. Eweliny Kobieli oraz moimi. Są to utwory proste, które mają dzieciom przybliżyć Komunię św. Płytę razem z książeczką wydała nasza kuria archidiecezjalna – informuje Marta Madejska, która prowadziła warsztaty dla schol parafialnych. – Pracowało się bardzo dobrze, bo dzieci były zdyscyplinowane i chętne do śpiewania. Miałam też do pomocy profesjonalnych muzyków: Daniela Pomorskiego, Filipa Filipskiego i Darka Bafeltowskiego, taki mój dream team. Moi koledzy wykazali się dużą cierpliwością. Fantastycznie współpracuje się też z ks. Łukaszem – przyznaje p. Marta.

Reklama

– Nasze warsztaty to jest też przygotowanie do przyszłorocznej peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszych parafiach. Stąd nauka nowych pieśni maryjnych. Najważniejsze jest to, że byliśmy razem. Cieszę się, że na Eucharystii wybrzmiał potężny śpiew małych serc a wielkich głosów. Mam nadzieję, że za rok uda się nam ponownie zorganizować kolejną edycję warsztatów muzycznych. Dziękuję moim parafianom za zaangażowanie w przygotowanie warsztatów, a szczególnie mamom dzieci z naszej scholi parafialnej liczącej ok. 50 osób, które też pięknie włączyły się w dzisiejsze spotkanie – cieszy się ks. Dybowski.

Uczestnicy

– Nasza schola liczy 16 dziewczynek i jest wielką pomocą dla parafii. Ona współtworzy liturgię. Nie tylko śpiewamy razem, ale też wyjeżdżamy na wycieczki. Przyszłość Kościoła zależy od tych dzieci. Kiedy o nie zadbamy, to wszystko się ułoży – podkreśla ks. Sebastian Ciastek, proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rększowicach. Magdalena Rak przyjechała z córką jako pomoc przy zorganizowaniu wyjazdu rększowickiej scholi. – Moja córka lgnie do kościoła. Dzwoni do mnie do pracy i pyta: Mamo, o której są zajęcia scholi? Nasze dzieci lgną do kościoła i to nas cieszy, że przychodzą, że lubią śpiewać – zaznacza. Wioletta Sokołowska jest opiekunem scholi z Rększowic i mamą jednej z dziewczynek. – W chórku mamy dziewczynki od przedszkola do najstarszych klas szkoły podstawowej. Spotykamy się raz w tygodniu w piątek, kiedy ćwiczymy pieśni do niedzielnej Eucharystii. Takie próby uczą dzieci skupienia, dyscypliny. Jesteśmy na warsztatach, by im pokazać, że są też inne schole parafialne, że jest nas znacznie więcej. Takie spotkanie jest też ewangelizacją.

Ksiądz Tomasz Gryl, wikariusz parafii św. Jana Chrzciciela w Poczesnej, przyjechał na warsztaty z ośmioosobową scholą, którą prowadzi Dorota Szumera. – Pod jej profesjonalną opieką dziewczynki ćwiczą i mogą się już zaprezentować w koncertach poza parafią na terenie gminy Poczesna. W warsztatach muzycznych uczestniczymy pierwszy raz. Jestem bardzo mile zaskoczony poziomem warsztatów. Dowiedziałem się na nich, w jaki sposób mam prowadzić śpiewającą grupę – zaznacza ks. Tomasz.

2023-10-10 14:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Uwielbienie JA JESTEM on-line z Pajęczna

[ TEMATY ]

Pajęczno

koncert uwielbienia

JA JESTEM

Zespół 77fm Formacja z Mocą

Magda Nowak/Niedziela

W tym roku wyjątkowo nie na pl. Biegańskiego w Częstochowie, a on-line z kościoła Narodzenia Pańskiego w Pajęcznie, ale niezmiennie na chwałę Pana i pod patronatem Tygodnika Katolickiego „Niedziela”. Zapraszamy na uwielbienie JA JESTEM w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, w czwartek 11 czerwca o 19.30.

Zespół 77fm Formacja z Mocą oraz zaproszeni goście: Daniel Pomorski, Łukasz Kluczniak i Piotr Grabałowski ze znaną już energią zaproszą wszystkich do radosnego uwielbienia. Nie zabraknie również grupy uwielbienia tańcem. Słowo na tę okazję przygotował abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który jak co roku objął wydarzenie honorowym patronatem, i wprawdzie nie osobiście, ale podczas połączenia on-line przekaże swoje błogosławieństwo.
CZYTAJ DALEJ

Jan Paweł II patronem Europy i doktorem Kościoła?

2026-06-21 19:16

[ TEMATY ]

św. Jan Paweł II

BP KEP

Jan Paweł II

Jan Paweł II

We włoskiej miejscowości Roccaporena zorganizowano międzynarodową konferencję naukową zatytułowaną: „Św. Jan Paweł II – kandydat na Patrona Europy i Doktora Kościoła” w ramach X Kongresu Ruchu Europa Christi. Podczas obrad w niedzielę 21 czerwca wystąpili naukowcy, m.in. z KUL-u, PAN-u, Papieskiej Akademii Życia, a także przedstawiciele archidiecezji Spoleto-Norcia i sanktuarium św. Rity w Roccaporena.

Ks. prof. Mirosław Sitarz, moderator Ruchu Europa Christi, przedstawił zarys bogatej działalności polskiego Papieża. Podkreślił, że „największym dokonaniem ustawodawczym Jana Pawła II jest kompleksowa reforma prawa kanonicznego zgodna z wytycznymi II Soboru Watykańskiego przeprowadzona w latach 1978-1990, której efektem są dwa kodeksy prawa kanonicznego dla wiernych Kościoła łacińskiego i Kościołów wschodnich”.
CZYTAJ DALEJ

Papież wręczy paliusze trzem polski metropolitom

2026-06-22 11:36

[ TEMATY ]

Watykan

paliusz

BP KEP

Jak informuje Biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski, w uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, 29 czerwca, Ojciec Święty Leon XIV pobłogosławi paliusze i nałoży je nowym metropolitom z całego świata. Wśród nich będą trzej metropolici z Polski: kard. Konrad Krajewski - metropolita łódzki, kard. Grzegorz Ryś - metropolita krakowski i abp Andrzej Przybylski - metropolita katowicki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję