Reklama

Niedziela plus

Gniezno

Ewangeliczna misja

W żnińskiej farze była sprawowana Msza św. z okazji jubileuszu 30-lecia powstania w parafii Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

Niedziela Plus 12/2024, str. VII

[ TEMATY ]

Gniezno

M. Łaniecka/archidiecezja.pl

Żniński oddział Stowarzyszenia Rodzin Katolickich liczy ok. czterdzieściorga członków i sympatyków

Żniński oddział Stowarzyszenia Rodzin Katolickich liczy ok. czterdzieściorga
członków i sympatyków

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Uroczystej Mszy św. w sobotę 9 marca przewodniczył ks. prał. Tadeusz Nowak, a homilię wygłosił i okolicznościowy list prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka odczytał ks. Hubert Wiśniewski, referent Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. Eucharystię koncelebrowali liczni kapłani, którzy kiedyś posługiwali w żnińskim oddziale Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

Głównym celem stowarzyszenia jest wspomaganie rodzin katolickich w kształtowaniu ich życia małżeńskiego i rodzinnego oraz formowanie ich postawy apostolskiej zgodnie z zasadami Ewangelii, wyrażonymi w nauczaniu Kościoła katolickiego. Stowarzyszenie angażuje się w życie parafii m.in. przez prowadzenie procesji fatimskich i adoracji przy grobie Pańskim, a także inicjowanie innych przedsięwzięć o zasięgu parafialnym. Organizuje również pielgrzymki małżeństw i rodzin na Jasną Górę oraz wyjazdy do miejsc świętych, a w lipcu – pałuckie rekolekcje w drodze. W każdą drugą środę miesiąca jego członkowie uczestniczą w spotkaniu formacyjnym. Obecnie żniński oddział Stowarzyszenia Rodzin Katolickich liczy ok. czterdzieściorga członków i sympatyków. Duchową opiekę nad wspólnotą sprawuje ks. Łukasz Goroński.

Żniński oddział SRK powstał 14 lutego 1994 r. z inicjatywy ks. Rafała Wnuka po pielgrzymce rodzin na Jasną Górę.

Oprac. za: archidiecezja.pl

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-03-19 13:50

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Orchowicz na Jasnej Górze: wrócić przemienionym, by dawać świadectwo miłości

[ TEMATY ]

Gniezno

Bp Radosław Orchowicz

Pielgrzymki 2022

Karol Porwich/Niedziela

Poszliśmy za świadectwem Maryi, naszej starszej siostry w wierze, chcemy trwać i iść z Jasnej Góry przemieni do siebie, by tam kochać i dawać świadectwo miłości - powiedział na zakończenie 40. Pieszej Pielgrzymki Arch. Gnieźnieńskiej bp Radosław Orchowicz. Uczestnicy rekolekcji, ok. 900 osób, po wczorajszym uroczystym wejściu, w dwóch strumieniach: kolorowych i promienistych, dziś wzięli udział we Mszy św. w Bazylice.

Witając pielgrzymów przeor Jasnej Góry o. Samuel Pacholski, który pochodzi z arch. gnieźnieńskiej i który także chodził w tej pielgrzymce przypomniał, że rekolekcje były czasem odnajdywania Chrystusa i umocnienia z Nim więzi miłości. - Te dni stały się dla was doświadczeniem żywej wiary we wspólnocie Kościoła będącego naszą matką, a figurą tej wspólnoty jest Bogurodzica, która wskazuje na Jezusa i do Niego prowadzi - mówił jasnogórski przeor.

CZYTAJ DALEJ

Nie wystarczy słuchać Jezusa i iść za Nim!

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii J 10, 11-18.

Niedziela, 21 kwietnia. Czwarta niedziela wielkanocna; niedziela Dobrego Pasterza

CZYTAJ DALEJ

Modlitewna inauguracja sezonu motocyklowego na Jasnej Górze

2024-04-21 18:50

[ TEMATY ]

Jasna Góra

motocykliści

BPJG

Na Jasnej Górze odbył się 21. Motocyklowy Zlot Gwiaździsty imienia księdza ułana Zdzisława Peszkowskiego. Tradycyjnie już przybyli motocykliści z modlitwą do Matki Bożej, by prosić o opiekę i błogosławieństwo Boże na nowy sezon. Na Zlot dotarli członkowie różnych klubów, organizacji, a także osoby niezrzeszone, które identyfikują się z dewizą „Bóg, Honor, Ojczyzna”.

- Mamy przekonanie, że jeśli tu się zjawimy, to będziemy bezpieczni. Wszyscy to czujemy. Przesłaniem Rajdów Katyńskich są słowa „Kocham Polskę i ty ją kochaj”- za tym kryje się nasz patriotyzm, przywiązanie do tradycji, do Boga - przypomniał prezes Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński, Bronisław Biel.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję