Reklama

Niedziela plus

Poznań

W ważnych sprawach

Swoje intencje do licheńskiego sanktuarium przynieśli wielkopolscy rolnicy i myśliwi z Polskiego Związku Łowieckiego.

Niedziela Plus 12/2024, str. VIII

[ TEMATY ]

Poznań

lichen.pl

W bazylice zabrzmiał sygnał grany na rogu myśliwskim

W bazylice zabrzmiał sygnał grany na rogu myśliwskim

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Grupy pojawiły się na Eucharystii sprawowanej 10 marca z pocztami sztandarowymi i flagami Polski. – Przybyli zjednoczeni do tronu Matki Bożej, by prosić w sprawach ważnych dla nas wszystkich – zaznaczył ks. Sławomir Homoncik, marianin, kustosz sanktuarium, który przewodniczył południowej Mszy św. Duchowny zwrócił uwagę zebranych, że rolnicy, którzy aktualnie protestują na polskich drogach, nie robią tego w swoich interesach, że sprawy rolnictwa i naszej ojczyzny to sprawy wszystkich Polaków.

Mszę św. koncelebrował m.in. ks. kan. Mirosław Dereszewski, kapelan Okręgu Konińskiego Polskiego Związku Łowieckiego. Podczas Liturgii modlono się w intencji rolników, którzy walczą o byt swoich rodzin i przyszłość rolnictwa w Polsce, prosząc, by ich praca była odpowiednio uznawana i szanowana.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W homilii ks. Homoncik podkreślił, że inicjatywa wspólnej modlitwy jest zaproszeniem, by tworzyć wspólnotę serc zjednoczoną w wołaniu do Boga. – Wielki Post jest zaproszeniem do zatrzymania się i zasłuchania. Unikamy dotknięcia swojego serca. Wchodzimy w sprawy globalne, chcemy zmieniać rzeczywistość świata, Europy, ojczyzny, ale własne serca mamy zamknięte – stwierdził ksiądz kustosz i zachęcił, by wyjść ze swojej duchowej ciemności, patrząc na ukrzyżowanego Chrystusa.

Tuż przed Mszą św., a także na jej zakończenie w bazylice zabrzmiał sygnał grany na rogu myśliwskim.

Oprac. za: lichen.pl

2024-03-19 13:50

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szlachcic w kapocie

Niedziela Plus 46/2023, str. II

[ TEMATY ]

Poznań

Zdjęcia: Łukasz Piotrowski, archiwum sanktuarium Górki Duchownej, Hieronim Czaplicki

Pobyt w rodzinnych stronach bł. Edmunda Bojanowskiego sprzyja nie tylko duchowemu skupieniu i pogłębianiu wiary, ale też poszerzaniu wiedzy na temat postaci tego wielkiego syna wielkopolskiej ziemi oraz zasłużonego dla chwały Kościoła sługi Bożego.

Kult świętych osób jest związany zwykle z jednym konkretnym miejscem, jak w przypadku św. Urszuli Ledóchowskiej (Pniewy), św. Maksymiliana Kolbego (Niepokalanów) czy św. Faustyny Kowalskiej (Kraków-Łagiewniki). Wyjątek stanowi tutaj bł. Edmund Bojanowski, lokalizacje bowiem, w których mocno kultywuje się jego cześć, są w Wielkopolsce co najmniej trzy...

CZYTAJ DALEJ

Odpowiedzialni za formację księży debatowali o kryzysach i porzucaniu stanu kapłańskiego

2024-04-19 22:02

[ TEMATY ]

kapłaństwo

Karol Porwich/Niedziela

Przyczyny kryzysów księży w Polsce i porzucania stanu kapłańskiego były tematem ogólnopolskiej sesji zorganizowanej przez Zespół ds. przygotowania wskazań dla formacji stałej i posługi prezbiterów w Polsce przy Komisji Duchowieństwa KEP, która obradowała w piątek Warszawie.

Piąta ogólnopolska sesja dotycząca formacji duchowieństwa odbyła się piątek w Centrum Apostolstwa Liturgicznego Sióstr Uczennic Boskiego Mistrza w Warszawie.

CZYTAJ DALEJ

Trwać przy błogosławionych

2024-04-21 11:08

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

Trwa peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów w naszej diecezji.

Pierwszego dnia wierni uczestniczyli w czuwaniach modlitewnych przy relikwiach błogosławionej rodziny z Markowej, które zakończyły się Apelem Jasnogórskim. Modlitwie wieczornej przewodniczył Biskup Sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję