Reklama

Niedziela plus

Kalisz

Czołem, mali strażacy!

Już wkrótce w Wieruszowie ruszy IV Międzynarodowa Olimpiada Dziecięcych Drużyn Pożarniczych. To największe sportowe święto najmłodszych strażaków – członków Dziecięcych Drużyn Pożarniczych i ich opiekunów.

Niedziela Plus 21/2024, str. VII

[ TEMATY ]

Kalisz

archiwum.zosprp.pl

Gdy zapłonie olimpijski znicz, rozpocznie się rywalizacja najmłodszych strażaków

Gdy zapłonie olimpijski znicz, rozpocznie się rywalizacja najmłodszych strażaków

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Trzystu pięćdziesięciu strażaków w wieku od 4 do 10 lat z różnych stron Polski oraz z zagranicy (m.in. z Czech, Ukrainy) spotka się w Wieruszowie w dniach 1-2 czerwca na olimpijskich zmaganiach.

Nie musisz gasić pożarów

Ci, którzy przyjadą, zobaczą, że mundur strażaka można nosić już od najmłodszych lat i jednocześnie walczyć z „pożarami”. Olimpiadzie towarzyszyć będą wyjątkowe wozy strażackie, ręczne sikawki oraz wiele atrakcji, które zapewnią rodzinną atmosferę podczas pikniku. Wydarzenie ma być przede wszystkim świetną zabawą i nauką zdrowej rywalizacji dla najmłodszych, a także doskonałą okazją do promocji formacji strażackiej, Wieruszowa oraz wszystkiego, co jest związane z OSP.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Pierwszy dzień olimpiady będzie sprzyjał integracji. Drugi – to zawody w czterech konkurencjach: sztafeta, musztra, ćwiczenie bojowe „na mokro” oraz ćwiczenie bojowe „sikawka”. Tradycyjnie najmłodsi członkowie OSP z kraju i z zagranicy na stadionie Gminnego Ośrodka Sportu i Turystyki zapalą ogień olimpijski.

Rywalizacja i pasja

Olimpiada Dziecięcych Drużyn Pożarniczych rozgrywana jest zawsze zgodnie z zapisami regulaminu, tj.: z poszanowaniem zasady fair play i wzajemnego szacunku dla uczestników. Wydarzenie ma na celu popularyzowanie nawyków bezpiecznego zachowania wśród dzieci w sytuacji różnorakich zagrożeń, głównie pożarowych, ale też innych. Szczegółowy cel organizacji olimpiady realizowany jest m.in. przez: popularyzowanie szkolenia pożarniczego wśród dzieci, wyrobienie nawyków właściwego reagowania i bezpiecznego zachowania w sytuacjach zagrożeń, kształtowanie świadomości potrzeby udzielania pomocy innym osobom, rozwijanie pasji sportowych, popularyzowanie zagadnień ochrony przeciwpożarowej czy wymianę doświadczeń opiekunów dziecięcych drużyn pożarniczych. Na zakończenie olimpiady wszystkie drużyny oraz zawodnicy otrzymają medale i certyfikaty potwierdzające udział w wydarzeniu oraz puchary. Radość najmłodszych, duma rodziców i dziadków – to dla organizatorów największa nagroda.

Reklama

Spełniać marzenia

Dziecięca Drużyna Pożarnicza OSP Wieruszów działa od 2012 r. To jedna z pierwszych dziecięcych drużyn w Polsce! Chcąc spełnić marzenia najmłodszych, głównie chłopców, o zostaniu strażakiem, zbudowano wóz strażacki z błyskającymi światłami, syreną i działającym układem podłączeń do węży. Dziecięca straż z Wieruszowa ma nie tylko samochód, ale także cały profesjonalny zestaw do gaszenia pożarów. Realizują pokazy, wzorując się na swoich starszych kolegach strażakach. Przez zabawę, zawody sportowe, zloty, rajdy i wspólne wyjazdy dzieci poznają zasady bezpieczeństwa, uczą się współpracy w grupie, udzielania pierwszej pomocy, a także odkrywają tajniki strażackiej służby.

Inicjatorem i głównym organizatorem IV Międzynarodowej Olimpiady Dziecięcych Drużyn Pożarniczych jest OSP Wieruszów przy współpracy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, gminy Wieruszów i starostwa powiatowego w Wieruszowie.

Więcej informacji na: www.zosprp.pl/2024/02/08/iv-miedzynarodowa-olimpiada-dzieciecych-druzyn-pozarniczych-2024/ . /edc

2024-05-21 13:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kalisz: wyruszyły pierwsze grupy promieniste 386. Kaliskiej i 32. Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę

[ TEMATY ]

Kalisz

Pielgrzymki 2023

congerdesign/pixabay.com

Grupy promieniste z Jarocina, Krotoszyna i Koźmina Wielkopolskiego rozpoczęły pielgrzymowanie na Jasną Górę. W środę w drogę wyruszą grupy kaliskie, które na Lisie pożegna biskup pomocniczy Łukasz Buzun. Piesza Pielgrzymka Kaliska zyskała miano najstarszej w Polsce.

Tegoroczna pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się pod hasłem „Człowiek drogą Kościoła”. Jej kierownikami po raz kolejny będą ks. Rafał Grzęda i ks. Szymon Rybak, a ojcem duchownym – ks. Rafał Siwek, kapłan od młodzieńczych lat związany z pielgrzymowaniem, przez kilka lat pracujący w Irlandii, mający doświadczenie różnych wspólnot Kościoła i roli człowieka w Kościele.

CZYTAJ DALEJ

Ks. dr Strzelczyk: wspólnota jest dla księży miejscem duchowego wzrostu, a nie złem koniecznym

2024-06-20 16:05

[ TEMATY ]

KEP

księża

Karol Porwich/Niedziela

Wspólnota, do której są posyłani księża, to także wspólnota ich wzrostu. Jest ona ich zasobem formacyjnym, a nie złem koniecznym czy niechcianym obowiązkiem - mówił ks. dr Grzegorz Strzelczyk z Wydziału Teologicznego UŚ na kolejnej sesji zorganizowanej przez Zespół ds. przygotowania wskazań dla formacji stałej i posługi prezbiterów w Polsce, który działa przy Komisji Duchowieństwa KEP.

W spotkaniu zorganizowanym w sali plenarnej Sekretariatu KEP w Warszawie uczestniczyli odpowiedzialni za stałą formację kapłańską w diecezjach i zgromadzeniach zakonnych.

CZYTAJ DALEJ

Golgota Młodych to miejsce konfrontacji ludzi młodych z Krzyżem

2024-06-21 10:20

[ TEMATY ]

Golgota Młodych

Golgota Młodych

Golgota Młodych to wspólnota ludzi odważnych, to miejsce odkrycia o sobie prawdy. To miejsce konfrontacji ludzi młodych z Krzyżem.

ZAPRASZAMY NA GOLGOTĘ MŁODYCH 2024: „ŚWIATŁOCIEŃ”

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję