Reklama

Niedziela plus

Siedlce

Będziecie z nami?

„Uwierz” – po tym hasłem spotkają się w tym roku młodzi diecezji siedleckiej.

Niedziela Plus 21/2024, str. VIII

[ TEMATY ]

Siedlce

Archiwum organizatorów

To niesamowita przygoda, której możesz być częścią – mówią organizatorzy

To niesamowita przygoda, której możesz być częścią – mówią organizatorzy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Historia tych spotkań ma już kilkanaście lat. Jerycho Młodych odbędzie się w dniach 31 maja – 2 czerwca br. w sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie.

Hasło tegorocznego spotkania zostało zaczerpnięte z Dziejów Apostolskich – to słowo św. Paweł Apostoł kieruje do strażnika więziennego, gdy ten, na widok otwartych drzwi więzienia, podejmuje decyzję o samobójstwie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– Chcemy, aby to słowo bardzo mocno wybrzmiało dla młodych – jako nadzieja i wskazówka, co mają zrobić, aby ich życie nabrało sensu. Chcemy młodym w beznadziei porażki przynieść wiarę w Jezusa, bo tylko ona może dźwigać nas z upadków. Codzienność to przede wszystkim relacje, pasje i modlitwa – i właśnie te aspekty życia młodych będą przedmiotem naszych rozważań przez 3 dni Jerycha – mówią organizatorzy.

Reklama

Jerycho Młodych to coroczny festiwal młodzieży diecezji siedleckiej organizowany od 2009 r. Jest doskonałą okazją do podsumowania rocznej pracy formacyjnej we wspólnotach parafialnych, a także dobrym czasem na to, by z Bogiem i Jego błogosławieństwem rozpocząć wakacje. Każdego roku młodym towarzyszy jakiś patron, święty lub błogosławiony, obecny zazwyczaj na spotkaniu w swoich relikwiach. To czas słuchania konferencji, wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu, warsztatów, pracy w grupach, słuchania słowa Bożego, udziału w koncertach, grach i zabawach. Uczestnicy mają również możliwość skorzystania z pomocy psychologa.

W tym roku Jerycho będzie trwało 3 dni. Swoją obecność w Pratulinie potwierdzili: o. Tomasz Maniura ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej – przyjaciel młodych, konsultor Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży KEP, odpowiedzialny za największy w Polsce chrześcijański festiwal dla młodzieży, czyli Festiwal Życia w Kokotku; Anna Bonk – absolwentka Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wokalistka zespołu Tylko Ty, autorka bloga „Trzymam Cię za Słowo”, ewangelizatorka; Krzysztof Dzieńkowski – jezuita, znany w internecie pod nazwą@krzychu_jezuita, inspirujący do tego, by szukać w życiu „czegoś więcej”, by bardziej żyć wiarą; Maja i Krzysztof Sowińscy – małżeństwo, rodzice Róży, Jazona i Idziego, oddani sobie i dzieciom, gorliwi ewangelizatorzy; Jakub Wachnik – siatkarz; Kinga Kruszewska – która mimo iż zmaga się z różnymi schorzeniami, z pasją ewangelizuje innych, pracuje też w Fundacji Leny Grochowskiej i działa w Arche TV; zespół Z Bogiem – laureaci ubiegłorocznej edycji Hosanna Festival; Arkadio – jeden z najbardziej rozpoznawalnych chrześcijańskich raperów w Polsce; Michał Szczygieł – finalista The Voice of Poland.

Oprac. I.C. za mat. organizatorów

2024-05-21 13:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Pokój mój daję wam”

Niedziela Plus 26/2022, str. IX

[ TEMATY ]

Siedlce

www.diecezja.siedlce.pl

Białostocki zespół Schola Adonai

Białostocki zespół Schola Adonai

Niezwykły koncert uwielbienia pod hasłem: „Pokój mój daję wam” odbył się na siedleckiej scenie.

Wydarzenie podzielone było na dwie części. W pierwszej – koncertowej wystąpił białostocki zespół Schola Adonai prowadzony przez Piotra Kurstaka. Ze sceny można było usłyszeć utwory dość dobrze znane. Ważnym elementem tego spotkania było głoszenie Dobrej Nowiny, które poprowadził ks. Tomasz Bieliński, dyrektor Szkoły Nowej Ewangelizacji w Siedlcach.

CZYTAJ DALEJ

Wystawa fotografii św. Jana Pawła II z pielgrzymek na Jasną Górę

2024-06-20 19:36

[ TEMATY ]

Jasna Góra

św. Jan Paweł II

wystawa fotografii

BPJG

Wystawa fotografii św. Jana Pawła II z pielgrzymek na Jasną Górę

Wystawa fotografii św. Jana Pawła II z pielgrzymek na Jasną Górę

„Jestem człowiekiem zawierzenia. Nauczyłem się nim być tutaj na Jasnej Górze” to tytuł wyjątkowej wystawy, którą można oglądać od dzisiaj w Sali Rycerskiej. Na dwudziestu planszach umieszczono fotografie z jasnogórskiego archiwum, dokumentujące wybrane momenty z pielgrzymek papieża Polaka do sanktuarium.

Święty Jan Paweł II sześciokrotnie pielgrzymował na Jasną Górę. Był człowiekiem zawierzenia i wielkim czcicielem Matki Bożej. Podczas pierwszej pielgrzymki do jasnogórskiego sanktuarium, 4 czerwca 1979 roku powiedział: „Pozwólcie, że wszystko to tutaj zawierzę! Pozwólcie, że wszystko to zawierzę w nowy sposób! Jestem człowiekiem zawierzenia. Nauczyłem się nim być tutaj”. Papież Polak zawierzył Polskę, Kościół i świat Matce Bożej.

CZYTAJ DALEJ

Nowy numer już w sprzedaży – „Niedziela. Magazyn”

2024-06-21 09:36

[ TEMATY ]

"Niedziela. Magazyn"

Red.

Historia kołem się toczy – jesteśmy świadkami powtórki z dziejów – przykłady państw i imperiów pokazują jednoznacznie, że ich rozwój, ich złoty wiek, wiąże się z rozwojem populacji.

Złoty okres cesarstwa rzymskiego przypada na czasy, gdy państwo to osiągnęło szczyt swojej populacji – nigdy wcześniej, ani nigdy później jego obywatele nie byli tak liczni. Nie inaczej rzecz ma się w przypadku innych imperiów i państw. Śledząc dzieje Polski, zauważamy prawidłowość – im było więcej Polaków, tym państwo było silniejsze, liczyło się na arenie międzynarodowej. Wojny jednak nie omijały naszych terenów, a wraz z nimi ubywało Polaków, lecz po każdej klęsce naród był w stanie odbudować się liczebnie. Czy obecnie, gdy Polska przeżywa największy kryzys demograficzny w dziejach, będziemy w stanie uchronić naszą populację przed redukcją? Temu tematowi poświęcamy najnowszy numer magazynu – Grzegorz Gadacz przedstawia, jak na przestrzeni dziejów kształtowała się demografia Polski, a mecenas Rafał Dorosiński mówi o tym, jaka jest recepta na chorobę demograficzną.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję