Reklama

Niedziela Małopolska

Zachęcamy mamy!

„Maryja – Mistrzyni Drogi Życia” to temat rekolekcji przygotowanych dla mam z małymi dziećmi.

Niedziela małopolska 12/2025, str. VI

[ TEMATY ]

Kraków

Archiwum wspólnoty Macierzanka

W czasie rekolekcji maluchy mogą się bawić

W czasie rekolekcji maluchy mogą się bawić

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Zorganizowane przez wspólnotę Macierzanka – Grupa Mam wyjątkowe rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 27-29 marca w kościele św. Józefa w Rynku Podgórskim, w Krakowie.

Propozycja

Gdy pytam, czym te rekolekcje różnią się od parafialnych, Karolina Kudłacik – liderka wspólnoty wyjaśnia: – Realia życia z małymi dziećmi są czasem takie, że trudno jest się wybrać na parafialne rekolekcje i spokojnie w nich uczestniczyć. Stąd nasza propozycja.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Podobnie jak w latach poprzednich do dyspozycji mam będzie przewijak, gdzie będą mogły nakarmić niemowlęta, oraz kącik zabaw dla maluchów. – Stwarzamy mamom przestrzeń do modlitwy, do skupienia, ale też zapewniamy warunki, aby się czuły swobodnie w kościele, aby nie musiały się obawiać, że ktoś będzie dziwnie patrzył na ich dziecko – zapewnia p. Karolina. I podkreśla: – Będą wśród innych mam z maluchami. Rozumiemy się nawzajem, jesteśmy otwarte i gotowe, żeby widzieć nie tylko swoje dzieci.

Reklama

W tym roku konferencje będzie głosił ks. Jacek Moskal, wicerektor Wyższego Seminarium Duchownego AK. Nawiązując do wyboru tematu „Maryja – Mistrzyni Drogi Życia”, p. Karolina opowiada: – Najpierw same zastanowiłyśmy się, co może nas zainteresować. W naszej wspólnocie są mamy zaprzyjaźnione z Maryją. One zapewniają, że ta relacja im pomaga w codziennym życiu, daje siłę, motywację i poczucie, że Maryja je rozumie. Ale nie wszystkie możemy się cieszyć taką bliskością z Maryją i doszłyśmy do wniosku, że warto byłoby poznać najdoskonalszą Mamę, która podobnie jak my zajmowała się swym dzieckiem od urodzenia. Możemy się na Niej wzorować.

Siła spotkań

Przemyśleniami mamy podzieliły się z księdzem rekolekcjonistą i poprosiły Ducha Świętego, aby pokierował wyborem tematów konferencji i rekolekcjami. Spotkania (w czwartek, piątek i sobotę) będą się odbywać wg ustalonego harmonogramu: od 9.15-10.00 – czas na spowiedź, od 10.00-10.15 – próby śpiewu, a Msza św. z konferencją będzie się rozpoczynać o 10.15. W sobotę, po Eucharystii jest zaplanowane spotkanie „Mamy czas” przy herbacie i kawie. Karolina Kudłacik informuje: – W małych grupach podzielimy się naszymi refleksjami na temat usłyszanych treści. Zapewne ich ogrom będzie w różny sposób dotykał naszych serc.

Przyznaje, że takie świadectwa są bardzo cenne. – Gdy zaczynałam, jako liderka, spotkałam się z mamami, które kiedyś uczestniczyły w spotkaniach. One opowiadały, że konkretne słowo, spotkanie sprawiły, że podjęły decyzje, dzięki którym teraz mogą powiedzieć, że są szczęśliwsze, niż gdyby żyły w swym dawnym nurcie – opowiada p. Karolina. Podkreśla, że celem rekolekcji dla mam jest możliwość spotkania z Panem, żeby mógł On dotknąć każdą mamę tak, jak ona tego potrzebuje. Zaznacza: – Pięknie jest, jeżeli mamy zechcą się tym podzielić z innymi, opowiadać o tym i nieść to dobro dalej.

Gdy pytam, jak przekona osoby sceptyczne, Karolina Kudłacik stwierdza: – Wcześniej czy później jako mamy uświadamiamy sobie, że wychowanie dzieci nie zależy tylko od nas. Nasze ludzkie wysiłki okazują się często niewystarczające. Okazuje się, że potrzebujemy Pana Boga, Jego mocy. Dlatego w imieniu wspólnoty zachęcam mamy, aby przyszły spotkać się z Panem, pobyć z Nim. Najważniejsze to przyjść z otwartym sercem!

Na stronie: www.macierzanka.org.pl więcej o rekolekcjach i organizującej je wspólnocie.

2025-03-18 13:53

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Określa misję fundacji

Niedziela małopolska 51/2023, str. V

[ TEMATY ]

Kraków

Biuro Prasowe AK

Z metropolitą krakowskim – zarząd Fundacji Towarzyszenia Rodzinie

Z metropolitą krakowskim – zarząd Fundacji Towarzyszenia Rodzinie

Myślę, że ludzie nigdy nie umierają, jeżeli są osoby, które o nich pamiętają – powiedziała Ludmiła Grygiel.

Małżonka śp. prof. Stanisława Grygiela uczestniczyła w uroczystości nadania imienia swego męża Fundacji Towarzyszenia Rodzinie. Wydarzenie, zorganizowane przez fundację we wtorek 28 grudnia, rozpoczęło się w Centrum Jana Pawła II na Białych Morzach. Zaproszeni goście spotkali się w Białej Sali, gdzie odbyła się część oficjalna. Wspólnie z żoną śp. prof. Stanisława Grygiela jego rodzinę reprezentowała córka Monika.
CZYTAJ DALEJ

Świecki obejmuje jedną z najważniejszych funkcji w kurii krakowskiej. To pierwszy taki przypadek w historii archidiecezji

2026-06-22 17:14

[ TEMATY ]

archidiecezja krakowska

Lucjan Tabaka

ks. Rafał Buzała

ekonom

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Ks. Rafał Buzałą i Lucjan Tabaka

Ks. Rafał Buzałą i Lucjan Tabaka

Metropolita krakowski, kard. Grzegorz Ryś mianował nowego ekonoma Archidiecezji Krakowskiej. Od 1 lipca funkcję tę pełnić będzie Lucjan Tabaka. Po raz pierwszy w historii archidiecezji ekonomem będzie osoba świecka.

Lucjan Tabaka urodził się 7 lipca 1948 roku w Szymankach k. Szczytna. W 1979 roku ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki i Automatyki. Posiada ponad 60-letni staż pracy. Doświadczenie zdobywał w Państwowej Inspekcji Radiowej w Krakowie, Urzędzie Wojewódzkim w Nowym Sączu czy Zespole Szkół Zawodowych PKP w Nowym Sączu. W latach 1998 – 1999 był wojewodą nowosądeckim, a od 1999 do 2001 roku pracował jako doradca wojewody małopolskiego. Piastował także stanowisko pełnomocnika prezydenta Miasta Nowy Sącz ds. nadzoru właścicielskiego. W latach 2005 – 2014 sprawował urząd kanclerza Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki. Od stycznia 2015 roku jest prezesem zarządu AKOPOL DEVELOPMENT sp. z o.o. ze 100% udziałem Politechniki Krakowskiej.
CZYTAJ DALEJ

Codzienne zakupy z Caritas i Biedronką

2026-06-23 10:10

CAL

Już po raz 9. Caritas Archidiecezji Lubelskiej uczestniczy w programie „Na codzienne zakupy”.

To wspólna inicjatywa Fundacji Biedronki oraz Caritas Polska, dedykowana potrzebującym seniorom. Na terenie Archidiecezji Lubelskiej z przedpłaconych kart, które można wykorzystać na zakupy, skorzystało 300 uczestników programu.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję