Poznań: na Stadionie INEA zakończyła się Msza św. posłania
Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i przyjęcie sakramentów chrztu św., Komunii i bierzmowania przez dwie młode kobiety były częścią Mszy św. posłania, która pod przewodnictwem kard. Pietro Parolina, sprawowana była na poznańskim Stadionie INEA. W liturgii uczestniczył polski Episkopat, Nuncjusz Apostolski w Polsce, członkowie rządu, parlamentarzyści oraz delegacje Episkopatów Europy przybyłe z tej okazji do Poznania.
Pieśnią "Bogurodzica" rozpoczęła się uroczysta Eucharystia wieńcząca centralne obchody Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Uczestniczyło w niej kilkadziesiąt tysięcy wiernych, którzy pozostaną na poznańskim stadionie aż do wieczora. Trwa tam bowiem całodzienne jubileuszowe świętowanie, na które - oprócz Mszy św. - składają się koncerty, ewangelizacja, a wieczorem musical Teatru Muzycznego w Poznaniu "Jezus Christ Superstar".
CZYTAJ DALEJ