Remont organów rozpoczął się dwa lata temu. – Po rozmontowaniu i przewiezieniu instrumentu do Zakładów Organmistrzowskich Dariusza Zycha w Wołominie wyremontowano przestrzeń, w której znajdowały się organy. Była to jedyna okazja, żeby tę przestrzeń odnowić – podkreśla proboszcz katedry, dodając, że był to ostatni etap wieloletniego remontu świątyni obejmującego nawę główną. – Został wzmocniony strop na emporze organowej, a na strychu wybudowano specjalne pomieszczenie na echo-organy i wykonano odpowiednią drogę dojścia, żeby można było bez problemu się tam dostać – zaznacza kapłan. Proboszcz wyjaśnia, jak wygląda montaż instrumentu: – Organy buduje się od góry. Na dziś został ukończony poziom instrumentu oraz echo-organowe.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
