Rzesze wiernych z diecezji drohiczyńskiej i różnych zakątków Polski 12 czerwca przybyły do Milejczyc, aby wziąć udział w uroczystości ustanowienia diecezjalnego sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa Dobrego Pasterza.
W milejczyckiej świątyni przed łaskami słynącym wizerunkiem Serca Pana Jezusa Dobrego Pasterza stanęli biskupi: Piotr Sawczuk oraz Tadeusz Pikus, jak również kapłani. Wikariusz generalny ks. prał. Zbigniew Rostkowski odczytał dekret ustanawiający kościół w Milejczycach diecezjalnym sanktuarium. Po tym uroczystym akcie pod przewodnictwem biskupa drohiczyńskiego była sprawowana Msza św. ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
W kaplicy Nawiedzenia NMP w Pokaniewie Kolonii oraz w usadowionej obok świetlicy, położonych na terenie parafii św. Stanisława B. i M. w Milejczycach odbyły się dwie uroczystości: dziękczynienie za tegoroczne plony oraz otwarcie i poświęcenie świetlicy.
Uroczystości rozpoczęły się Mszą św., celebrowaną przez ks. Marka Żarskiego, proboszcza parafii Matki Bożej Bolesnej w Osmoli. Wzięli w nich udział władze samorządowe, służby mundurowe, ludność z gminy Milejczyce oraz goście. Tradycyjnie już kaplica i teren przed nią oraz przed świetlicą zostały udekorowane kwiatami, kłosami zbóż i plonami tegorocznych owoców i warzyw. W centralnym miejscu kaplicy umieszczono dożynkowy wieniec, chleb upieczony przez nasze gospodynie oraz ziarno do zasiewu. Ks. Żarski w homilii nawiązał do obecnej sytuacji w naszym kraju. Poruszył problemy dotykające nie tylko rolników, ale też inne grupy polskiego społeczeństwa, tj. problem powodzi, eksterminacji religii w polskiej szkole, wprowadzenia przedmiotów nieszanujących prawa naturalnego. Podkreślił wielką rolę kół gospodyń wiejskich z terenu wsi Pokaniewo w kultywowaniu tradycji. Dwa koła z malutkiej wsi zajęły znaczące miejsca w konkursach na najładniejszy dożynkowy wieniec. Koło Gospodyń Wiejskich „Magnolia” z Pokaniewa zdobyło trzecie miejsce w Wojewódzkich Dożynkach w Hajnówce, a „Złoty Łan” pierwsze miejsce w Wojewódzkich Dożynkach w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie i pierwsze miejsce w Prezydenckich Dożynkach w Warszawie. Muzyczną posługę podczas Mszy św. pełnili: Stanisław Świderski, nasz organista oraz Zespół Ludowy „Kalina” z Żurobic. Na zakończenie Mszy św. ks. Marek poświęcił dożynkowy wieniec, chleb upieczony z tegorocznego ziarna, nasiona zbóż do wysiewu oraz zgromadzone owoce i warzywa. Przed kaplicą uczestnicy uroczystości podzielili się upieczonym chlebem, dziękując sobie nawzajem za okazaną pomoc przy żniwach. Następnie przeszli pod świetlicę, aby kontynuować modlitwę. Ks. Żarski pobłogosławił i poświęcił świetlicę. Koło Gospodyń Wiejskich z Pokaniewa Kolonii przygotowało wszystkim uczestnikom uroczystości smaczny obiad i ugościło ich. Krótkie wystąpienia podczas uroczystości Stanisława Derehajły, radnego województwa podlaskiego, Mariusza Cieślika, starosty siemiatyckiego oraz Sebastiana Sawickiego, wójta gminy Milejczyce wskazywały na możliwość uzyskania finansowej pomocy w przyszłości przy realizacji kolejnych projektów, służących naszej lokalnej społeczności.
Nowenna do Krwi Chrystusa w każdej porze i potrzebie. Szczególnie do odmawiania przed rozpoczęciem lipca jako miesiąca szczególnej czci Krwi Chrystusa (22-30 czerwca).
Panie, Ty powiedziałeś: „proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam”. Zachęceni Twoim Słowem, przychodzimy dzisiaj do Ciebie, aby z ufnością przedstawić Ci nasze prośby. (chwila ciszy)
Najstarsza lubelska uczelnia gościła uczestników Ogólnopolskiego Zjazdu Bractw i Grup Adorujących Najświętszy Sakrament.
Okazją do spotkania była piąta rocznica powstania Akademickiego Bractwa Najświętszego Serca Pana Jezusa na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Jak podkreślił ks. prof. Piotr Wiśniewski, prorektor ds. misji, zjazd umożliwił dzielenie się doświadczeniami przez ponad 60 osób z różnych grup adorujących Najświętszy Sakrament, m.in. z Paryża, Krakowa, Tarnowa i diecezji lubelskiej.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.