Reklama

Serwis kościelny

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Krasnobród

Reklama

13 września br. do Sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na święto liturgicznej służby ołtarza przybyli ministranci z terenu całej diecezji. Mszę św. w intencji ministrantów odprawił ks. Adam Firosz, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Zamościu.
Diecezjalne święto plonów odbyło się 14 września br. Korowód z wieńcami, prezentacje artystyczne: zespołu Wójtowianie i chóru parafialnego, uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bp. Mariusza Leszczyńskiego - to główne punkty święta dziękczynienia za plony.
Diecezjalne dożynki zorganizowali: parafia pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krasnobrodzie, Diecezjalne Duszpasterstwo Rolników, Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Sitnie i Urząd Miasta i Gminy w Krasnobrodzie.
Zespół Szkół Podstawowych im. 25 Pułku Ułanów Wielkopolskich obchodził święto patrona szkoły. 15 września br. zainaugurowano cykl imprez związanych ze świętem placówki.
Główne uroczystości odbyły się 23 września br. Rozpoczęła je Msza św. w Sanktuarium Nawiedzenia Najświęwiętszej Maryi Panny, później pod Pomnikiem Żołnierzy Września 1939 r. została odsłonięta i poświęcona tablica pamiątkowa, miały też miejsce: okolicznościowe wystąpienia, modlitwa za poległych ułanów i żołnierzy, apel poległych i salwa honorowa. W szkole uczniowie zaprezentowali część artystyczną, odbyło się również ślubowanie pierwszoklasistów. Można było także zwiedzić wystawę pt. 85. rocznica obrony Lwowa oraz Szkolną Izbę Pamięci i Tradycji.
W ramach obchodów święta patrona zorganizowano również wycieczki do muzeów w Zamościu i Bondyrzu oraz mecz między III Brygadą Obrony Terytorialnej z Zamościa i przedstawicielami władz z Krasnobrodu.

Lubaczów

Święto Gimnazjum nr 2 im. Jana III Sobieskiego obchodzono w dniach 12-13 września br. Sesja popularnonaukowa, poświęcona patronowi szkoły, występy zespołów muzycznych, prezentacja monodramu oraz wystawa plastyczna - wypełniły pierwszy dzień święta szkoły.
13 września br. w intencji uczniów i nauczycieli w kościele pw. św. Stanisława Biskupa została odprawiona Msza św. Były również: okolicznościowe wystąpienia oraz program historyczny, przygotowany przez młodzież.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Basznia Dolna

Wprowadzenie relikwii i poświęcenie figury św. Andrzeja Boboli - to uroczystości, które odbyły się 18 września br. w parafii pw. św. Andrzeja Boboli.
Wprowadzenia relikwii podczas uroczystej Mszy św. dokonał bp Jan Śrutwa, ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Główną uroczystość poprzedziły rekolekcje, prowadzone przez Ojców Jezuitów.

Łabunie

„Krzyż - znakiem życia i miłości” - pod takim hasłem w Domu Rekolekcyjnym Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi odbywały się rekolekcje dla dorosłych. Rekolekcje zorganizowano w dniach 19-21 września br.

Płoskie

Z udziałem bp. Mariusza Leszczyńskiego odbyła się uroczystość nadania sztandaru miejscowemu zespołowi szkół.
20 września br. Ksiądz Biskup przewodniczył Mszy św. i poświęcił nowy budynek szkoły. Młodzież zaprezentowała część artystyczną, były także okolicznościowe wystąpienia władz oświatowych i gminnych.

Zamość

XXIV Zamojskie Dni Muzyki odbywały się w dniach 14-21 września br. Koncert inaugurujący doroczne spotkania z muzyką zaprezentowała w kościele Ojców Franciszkanów Polska Orkiestra Włościańska im. Karola Namysłowskiego w Zamościu. Koncert inauguracyjny zatytułowano W hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II.
Podczas Zamojskich Dni Muzyki prezentowali się soliści, zespoły kameralne i orkiestry, m.in. Jakub Jakowicz, „Trio Polskie”, „Ravel Piano Duo”, Zespół Warszawskich Solistów „Concerto Avenna”.
W ramach Zamojskich Dni Muzyki obchodzono również jubileusz 20-lecia Zespołu Muzyki Dawnej „Capella all’Antico”. Jubileuszowe koncerty miały miejsce w kościele Ojców Franciszkanów oraz w Zamojskim Domu Kultury, 19 i 20 września br.
Imprezę zorganizowali: Towarzystwo Przyjaciół i Sympatyków Polskiej Orkiestry Włościańskiej im. K. Namysłowskiego w Zamościu i Polska Orkiestra Włościańska im. K Namysłowskiego w Zamościu.
17 września br. odbyła się uroczystość upamiętniająca 64. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. W katedrze zamojskiej została odprawiona uroczysta Msza św., na Rynku Wielkim odbyła się manifestacja patriotyczna, której towarzyszył ceremoniał wojskowy. Były także: okolicznościowe wystąpienia, defilada kompanii honorowej Wojska Polskiego i pocztów sztandarowych oraz złożenie wieńców przy tablicy upamiętniającej pobyt Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zamościu.

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kapłan zamordowany w Sudanie Południowym. Jego "winą" było to, że zgłosił kradzież leków

2026-06-22 18:03

[ TEMATY ]

kapłan

Sudan Południowy

zamordowany

kradzież leków

Vatican Media

Ksiądz Youhanna Al-Amin został zamordowany w odwecie

Ksiądz Youhanna Al-Amin został zamordowany w odwecie

Ksiądz Youhanna Al-Amin, proboszcz kościoła św. Wincentego w Kaudzie w południowym Sudanie, został zamordowany w piątek 19 czerwca wraz z dwiema innymi osobami w Górach Nubijskich. Informację o tym podała katolicka organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Sudańskie media doniosły, że mord był aktem odwetu, ponieważ ksiądz zgłosił władzom kradzież leków przechowywanych przez kościół dla ludności.

Region nękany jest narastającymi napięciami plemiennymi i wewnętrznymi konfliktami między ugrupowaniami zbrojnymi. Kauda, położona w stanie Kordofan Południowy, jest głównym ośrodkiem w kontrolowanych przez Sudański Ludowy Ruch Wyzwolenia Północy. W ostatnich miesiącach pogarszająca się sytuacja w połączeniu z konfliktami zbrojnymi i plemiennymi, zmusiła część duchownych do opuszczenia regionu. Ojciec Youhanna postanowił jednak pozostać we wspólnocie, której służył. Był jednym z niewielu kapłanów nadal aktywnych mimo wszechobecnej przemocy. Jego posługa wykraczała dalece poza opiekę duchową.
CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Przenajdroższej Krwi Chrystusa

[ TEMATY ]

nowenna

Przenajdroższa Krew Chrystusa

Adobe Stock

Nowenna do Krwi Chrystusa w każdej porze i potrzebie. Szczególnie do odmawiania przed rozpoczęciem lipca jako miesiąca szczególnej czci Krwi Chrystusa (22-30 czerwca).

Panie, Ty powiedziałeś: „proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam”. Zachęceni Twoim Słowem, przychodzimy dzisiaj do Ciebie, aby z ufnością przedstawić Ci nasze prośby. (chwila ciszy)
CZYTAJ DALEJ

Ekumenicznie i międzykulturowo

2026-06-23 12:34

[ TEMATY ]

UKSW

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję