Reklama

Serwis kościelny

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Bondyrz

5 października br. ks. bp Jan Śrutwa przeprowadził wizytację kanoniczną parafii pw. Opatrzności Bożej.

Deszkowice

Ks. bp Mariusz Leszczyński przeprowadził 5 października br. wizytację kanoniczną parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Tomaszów

Kongres Szkolnej Armii Różańcowej odbył się 7 października br. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. bp Mariusz Leszczyński. Kongres zgromadził ok. 1900 osób, zrzeszonych w Szkolnej Armii Różańcowej.

Horodło

2 i 5 października br. uczczono 590. rocznicę podpisania Unii Horodelskiej. W kościele pw. św. Jacka i Matki Bożej Różańcowej została odprawiona Msza św., odbyła się również procesja różańcowa. Pod kopcem upamiętniającym Unię Horodelską zorganizowano okolicznościowe spotkanie.

Zwierzyniec -Biłgoraj

5 i 6 października br. obchodzono święto patrona ekologii - św. Franciszka. Uczniowie zwierzynieckiego Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska uczestniczyli we Mszy św., której przewodniczył ks. Janusz Wyłupek. Msza św. odbyła się 5 października br. w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biłgoraju.
Obchody Święta ekologów miały też miejsce w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu 6 października br. Młodzież zaprezentowała poezję ekologiczną, były koncerty zespołów muzycznych, prezentacje mody ekologicznej i sceny kabaretowej.

Dubienka

5 października br. w parafii Trójcy Przenajświętszej obchodzono uroczystość ku czci Matki Bożej Różańcowej. Sumie odpustowej przewodniczył ks. Zbigniew Antosz, notariusz Kurii Diecezjalnej w Zamościu. Po Sumie odbyła się procesja różańcowa do pięciu ołtarzy, przygotowanych przez Koła Żywego Różańca.

W uroczystość Matki Bożej Różańcowej, 7 października br., w kościele parafialnym ks. Włodzimierz Kwietniewski odprawił nabożeństwo różańcowe w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego i parafii. Modlitwa odbywała się w łączności z parafiami nadgranicznymi całej Polski.

Zamość

Marsz ekologiczny związany ze świętem patrona ekologów, św. Franciszkiem, przeszedł 3 października br. spod Gimnazjum nr 4 do kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polski. W marszu uczestniczyli uczniowie gimnazjum oraz innych szkół zamojskich. Mszę św. odprawił ks. Andrzej Traczykiewicz, organizator imprezy.

Msza św. inaugurująca działalność Studium Edukacji Narodowej w Zamościu odbyła się 4 października br. Po Eucharystii zorganizowano spotkanie informacyjne z przedstawicielem Instytutu Edukacji Narodowej. Wykłady w ramach Studium rozpoczęły się 18 października br.

4 października br. wyjechali na Jasną Górę twórcy z terenu diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Uczestniczyli oni w 21. Ogólnopolskiej Pielgrzymce Środowisk Twórczych.

Członkinie Stowarzyszenia Klubu Kobiet po Mastektomii „Amazonki” uczestniczyły 4 października br. w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kobiet po Mastektomii na Jasną Górę. Pielgrzymka odbywała się pod hasłem Razem silne. Amazonki z Zamojszczyzny odwiedziły również sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Jan Paweł II - Apostoł Jedności - pod takim hasłem przebiegał Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Tegoroczna edycja była poświęcona 25. rocznicy Pontyfikatu Papieża Jana Pawła II. Trwała od 5 do 12 października br.
Tydzień Kultury Chrześcijańskiej zainaugurowała uroczysta Msza św. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego, którą koncelebrowali: ks. Adam Firosz, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Zamościu, i o. Stanisław Kiełbasa, rektor kościoła Ojców Redemptorystów. Po Mszy Diakonia Muzyczna Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej wykonała Pieśni chwały.
6 października br. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski Mszę św. sprawował o. Bruno Kalinowski. Młodzież z KSM i Apostolstwa Matki Bożej Bolesnej zaprezentowała spektakl pt. Nasz Ojciec Święty Jan Paweł II.
Kolejny dzień spotkań z kulturą chrześcijańską wypełniły: Msza św. w kościele Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny pod przewodnictwem ks. bp. Mariusza Leszczyńskiego i ks. Wiesława Banasia oraz uroczyste podsumowanie integracyjnego konkursu plastycznego i poetyckiego pt. Różaniec Modlitwą Pokoju. W kościele Ojców Franciszkanów wystąpił również zespół dziecięcy z parafii św. Jana Chrzciciela w Lipsku, odbyło się także spotkanie z senatorem Franciszkiem Bachledą-Księdzularzem z Zakopanego.
8 października br. był dniem akademickim - odbywały się Msze św. i spotkania z młodzieżą z zamojskich szkół. W kościele pw. Świętego Krzyża Mszę św. odprawił ks. Franciszek Greniuk, miał też miejsce koncert Chóru „Rezonans”. Spotkaniom towarzyszyło hasło Młodzi Ojcu Świętemu. Dzień akademicki przygotowała Fundacja Dom Trzeciego Tysiąclecia im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Następne dni w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej wypełniły: Msza św. w kościele św. Michała Archanioła pod przewodnictwem ks. Czesława Grzyba oraz inscenizacja pt. Jan Paweł II - Apostoł Jedności. W siedzibie Poczty Polskiej otwarto wystawę zatytułowaną Jan Paweł na pocztówce. W kościele pw. św. Brata Alberta ks. bp Mariusz Leszczyński odprawił Mszę św., a młodzież z Gimnazjum im. Jana Pawła II wystawiła sztukę pt. Brat naszego Boga.
11 października br. odbyła się nadzwyczajna uroczystość z okazji 25-lecia Pontyfikatu Papieża Jana Pawła II, pod honorowym patronatem prezydenta Zamościa. W katedrze zamojskiej ks. bp Jan Śrutwa przewodniczył uroczystej Mszy św., w Ratuszu - dla uczczenia Pontyfikatu - miała miejsce nadzwyczajna sesja rady miejskiej. W ramach sesji odbyły się wykłady naukowców z KUL-u: s. prof. Urszuli Borkowskiej i prof. Jerzego Gałkowskiego. Z koncertem wystąpił Chór Uniwersytetu Stefana Kardynała Wyszyńskiego z Warszawy. W Zamojskim Domu Kultury Teatr Arka Lwowska wystawił sztukę pt. Wieczernik. Po spektaklu odbyło się spotkanie z autorem dramatu Ernestem Bryllem.
Tydzień Kultury Chrześcijańskiej zakończyła Msza św. w kościele Ojców Redemptorystów pod przewodnictwem ks. Franciszka Nieckarza, rektora WSD Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Później Chór Państwowej Szkoły Muzycznej w Zamościu i zespół „Signum Spei” zaprezentowali koncert pt. Ojcu Świętemu w hołdzie. Z udziałem ks. bp. Jana Śrutwy w katedrze Zamojskiej odbył się Apel Jasnogórski.
Zwieńczeniem obchodów 25-lecia Pontyfikatu Ojca Świętego była Msza św. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski, którą 16 października br. odprawił ks. bp Mariusz Leszczyński. W kościele odbył się również koncert organowy Romualda Greisa i orkiestry pod dyrekcją Andrzeja Greszty.
Tydzień Kultury Chrześcijańskiej zorganizowała Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Lipiec z Leonem XIV: Lampedusa, Castel Gandolfo i powrót na Plac św. Piotra

2026-06-26 07:24

[ TEMATY ]

Papież Leon XIV

Vatican Media

Po podróży na Lampedusę Papież rozpocznie letni wypoczynek w Castel Gandolfo. Prefektura Domu Papieskiego opublikowała kalendarz papieskich wydarzeń na lipiec, obejmujący pobyt Ojca Świętego w papieskiej rezydencji oraz niedzielne spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.

Zanim Papież uda się do Castel Gandolfo, 4 lipca złoży wizytę duszpasterską na Lampedusie. Na śródziemnomorskiej wyspie będzie przewodniczył Mszy św., kontynuując troskę Kościoła o migrantów i osoby zmuszone do opuszczenia swoich domów, a także o wspólnoty, które ich przyjmują.
CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
CZYTAJ DALEJ

Słowo Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego o pielgrzymowaniu na Jasną Górę i zadaniach Archidiecezji Częstochowskiej

2026-06-26 17:25

[ TEMATY ]

Jasna Góra

abp Wacław Depo

pielgrzymowanie

archidiecezja częstochowska

Mazur/episkopat.pl

Abp Wacław Depo

Abp Wacław Depo

Jasna Góra to wyjątkowe miejsce na religijnej mapie Polski, Europy, a nawet całego świata, którego historia związana jest z obecnością Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Na przestrzeni wieków, pośród setek milionów osób, do Maryi w Jasnogórskim Sanktuarium pielgrzymowali ludzie wszystkich stanów i zawodów: królowie i ich poddani, bogaci i biedni, młodzi i starzy, dzieci i rodzice, kardynałowie i biskupi, księża i zakonnicy, a w naszych czasach papieże i prezydenci państw – pisze Arcybiskup Metropolita Częstochowski w swym słowie do diecezjan.

Słowo Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego o pielgrzymowaniu na Jasną Górę i zadaniach Archidiecezji Częstochowskiej
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję