Reklama

Serwis Duszpasterstwa Młodych

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

I Targi "Muzyka Chrześcijan".

W dniach 26-27 października w salach przy kościele św. Jadwigi w Krakowie odbędą się pierwsze w Polsce targi "Muzyka Chrześcijan" . Na targach będą prezentowani wykonawcy tego rodzaju muzyki oraz festiwale i przeglądy muzyczne odbywające sie w całym kraju. Targom towarzyszyć będą również koncerty muzyczne. Wystąpią m.in. Magda Anioł, Jacek Dewódzki & Przyjaciele, Gospel Rain, Bartek Jaskot. Na Targi zostali też zaproszeni duszpasterze młodych z całej Polski, którzy wezmą udział w dyskusyjnym spotkaniu pt. Muzyka w służbie ewangelizacji. Spotkanie to odbędzie się w sobotę 27 października br. o godz. 16.00. Niedziela jest patronem medialnym Targów.

O Jubileuszu VI ŚDM w programie "Raj".

W nadanym 12 października przez program I Telewizji Polskiej magazynie młodzieży katolickiej Raj emitowano materiał zrealizowany podczas Jubileuszu 10-lecia VI Światowego Dnia Młodzieży w Częstochowie. Program jest przede wszystkim piękną dokumentacją olbrzymiego wysiłku młodych z Częstochowy, którzy wzięli w swoje ręce przygotowanie Jubileuszu. Po dziesięciu latach od pamiętnego spotkania Ojca Świętego w Częstochowie młodzi mogli to wydarzenie przeżyć jeszcze raz. Dzięki autorom programu Raj udało się udokumentować i zaprezentować młodym z całej Polski to bezprecedensowe wydarzenie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Lista przebojów.

Reklama

Jak wiadomo Czytelnikom Niedzieli, od jakiegoś czasu funkcjonuje już lista przebojów muzyki o inspiracjach chrześcijańskich. Na utwory z tego kręgu muzycznego można głosować w internecie (www.ruah.pl) oraz na kuponach dołączonych do kwartalnika RUAH, miesięcznika LIST oraz dwutygodnika NIEDZIELA MŁODYCH. Wydanie dźwiękowe listy prezentowane jest w Katolickim Radiu "Fiat" w każdy wtorek o godz. 18.00. Prezentacje te prowadzą Darek Ciszewski i Janusz Yanina Iwański. W jednej z ostatnich edycji listy na pierwszych miejscach uplasowały się utwory: Adonai - Saruel Music, Alleluja w miłości - New Life M, Dokąd - Gospel Rain.

Moderator oazy - ojcem duchownym w Seminarium.

Ks. Remigiusz Lota - dotychczasowy moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie został mianowany przez Metropolitę Częstochowskiego ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym. Ks. Remgiusz jest jednocześnie założycielem i duchowym opiekunem wspólnoty Boga Ojca, prężnie działającej przy kościele św. Zygmunta w Częstochowie. W związku z tą nominacją, nastąpi zmiana na stanowisku moderatora diecezjalnego Ruchu Światło-Życie.

O wspólnotach młodzieżowych w dekanacie św. Zygmunta w Częstochowie.

W kościele Matki Bożej Zwycięskiej w Częstochowie 13 października br. odbyło się dekanalne spotkanie młodych z dekanatu św. Zygmunta. Spotkanie przygotował ks. Wojciech Pelczarski - dekanalny duszpasterz młodzieży. Podczas Mszy św. ks. Grzegorz Płaneta wygłosił do młodych homilię na temat budowania wspólnoty i obecności w niej Pana Boga. Po krótkim poczęstunku młodzi modlili się, adorujac Najświętszy Sakrament. Rozważaniom przewodniczył ks. Mariusz Foltyński.

Młodzi z dekanatu sulmierzyckiego u Matki Bożej Sulmierzyckiej.

Młodzi z parafii dekanatu sulmierzyckiego spotkali się 13 października br. w sanktuarium maryjnym w Sulmierzycach. Organizatorem spotkania był ks. Tomasz Krawczyk, dekanalny duszpasterz młodzieży. Podczas Eucharystii kazanie do młodych wygłosił ks. Marek Bator, diecezjalny asystent KSM. Wspomniał on o trzech znakach, jakie dał młodym Jan Paweł II podczas VI ŚDM w Częstochowie, w roku 1991. W mniejszych grupach dzielenia młodzież zastanawiała się nad swoim miejscem we wspólnocie parafialnej. Dużą atrakcją był mecz piłki siatkowej między księżmi a reprezentacją młodzieży.

Spotkanie dekanalne w dekanacie św. Wojciecha w Częstochowie.

"Świat reklam stawia przed Wami mnóstwo łatwych zapewnień, które często nie sprawdzają się w życiu. Jezus Chrystus stawia przed Wami zapewnienie o wieczności, o czymś, co nigdy nie zawodzi" - mówił do młodych w homilii ks. Tomasz Gil, dekanalny duszpasterz młodych z dekanatu św. Wojciecha w Częstochowie.

Adresatami tych słów byli młodzi, którzy w sobotę 13 października br. spotkali się w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbego w ramach dekanalnego, jesiennego dnia skupienia. Spotkanie poprzedziło nabożeństwo pokutne z możliwością spowiedzi. Nabożeństwo to poprowadził ks. Mariusz Łydżba. Ważnym punktem spotkania była praca w małych grupach, podczas której młodzi dzielili się doświadczeniem pracy w swoich parafiach.

2001-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Diecezja rzeszowska ma nowego biskupa koadiutora

2026-06-24 12:03

[ TEMATY ]

bp Krzysztof Chudzio

BP KEP

Bp Krzysztof Chudzio

Bp Krzysztof Chudzio

Bp Krzysztof Chudzio, dotychczasowy biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej, został mianowany biskupem koadiutorem diecezji rzeszowskiej. Decyzję Ojca Świętego Leona XIV ogłosiła 24 czerwca 2026 roku Nuncjatura Apostolska w Polsce.

CZYTAJ DALEJ

Co z życia Jana Chrzciciela chciałbyś rozwijać i pielęgnować?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

pixabay.com

Rozważania do Ewangelii Łk 1, 57-66.80. <- KLIKNIJ

Środa, 24 czerwca. Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.
CZYTAJ DALEJ

Eucharystia w intencji archidiecezji i Wrocławia

2026-06-24 18:40

ks. Łukasz Romańczuk

Głowa św. Jana Chrzciciela

Głowa św. Jana Chrzciciela

Kościół obchodzi dzisiaj uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, a dla archidiecezji wrocławskiej i miasta Wrocławia to święto patrona. Z tej okazji w katedrze wrocławskiej sprawowana była Msza świętą pod przewodnictwem abp. Józefa Kupnego w obecności władz miasta oraz przedstawicieli różnych instytucji Wrocławia.

Obecnym przewodziła intencja modlitwy przez wstawiennictwo św. Jana Chrzciciela w intencji kościoła wrocławskiego oraz mieszkańców stolicy Dolnego Śląska. - Dziś w liturgii obchodzimy narodziny św. Jana Chrzciciela, pierwsze narodziny, po narodzinach NMP - zaznaczył ks. Paweł Cembrowicz, proboszcz parafii, witając poszczególne osoby - Przeżywając rok Pański 2026 dziękujemy za dar wiary przekazywany przez mieszkańców Wrocławia i Archidiecezji Wrocławskiej. Niech nasze miasto, mieszkańcy i władze cieszą się błogosławieństwem Bożej Opatrzności.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję