Reklama

Kościół

Wkrótce jubileuszowy XX Dzień Papieski

Już 11 października pod hasłem „Totus Tuus” będziemy przeżywali jubileuszowy XX Dzień Papieski. Będzie to także jubileusz dwudziestolecia działania Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera zdolną i niezamożną młodzież z małych miejscowości.

[ TEMATY ]

Dzień Papieski

dzielo.pl

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

  • W tym roku, z powodu pandemii, wiele uroczystości musiało zostać odwołanych lub przeniesionych do rzeczywistości wirtualnej.
  • Dwadzieścia lat istnienia Fundacji to historie kilku tysięcy młodych osób, którzy zrealizowali swoje edukacyjne i życiowe aspiracje - skończyli wymarzone studia, znaleźli satysfakcjonujące zatrudnienie, założyli rodziny i rozwinęli swoją relację z Bogiem.
  • Ks. Dariusz Kowalczyk zwraca uwagę na postać Jana Pawła II, na to jak ważnym patronem jest dla młodzieży uczestniczącej w programie stypendialnym.

- Wierzę, że zbierzemy odpowiednią kwotę, aby po raz kolejny dwa tysiące młodych osób mogło otrzymać stypendia, które pozwolą im rozwinąć się i zrealizować swoje marzenia – mówi, w komentarzu z cyklu #OpinieKAI, ks. Dariusz Kowalczyk - Przewodniczący Zarządu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

- Tegoroczny jubileusz Dnia Papieskiego zbiega się z o wiele ważniejszą rocznicą jaką jest stulecie urodzin Karola Wojtyły - św. Jana Pawła II – zauważa ks. Dariusz Kowalczyk. Tegoroczne hasło Dnia Papieskiego „Totus Tuus” stanowi zaproszenie do wsłuchiwania się i kontemplowania biskupiego i papieskie zawołania Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II: Cały Twój Boże, przez Maryję i wraz z Maryją.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W tym roku, z powodu pandemii, wiele uroczystości musiało zostać odwołanych lub przeniesionych do rzeczywistości wirtualnej. Inną, niż dotychczas formę przybrały wakacyjne obozy formacyjne, organizowane przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Młodzież uczestniczyła w nich częściowo za pośrednictwem Internetu, częściowo na miejscu. – Myślę, że będziemy tworzyli jak najbardziej realną wspólnotę tych, którzy skupiają się wokół osoby Jana Pawła II, którzy będą przez jego wstawiennictwo modlili się za papieża Franciszka i którzy będą budowali żywy pomnik Papieża Polaka, jakim są stypendyści Fundacji – mówi o zbliżających się obchodach Dnia Papieskiego Przewodniczący Zarządu FDNT.

Dwadzieścia lat istnienia Fundacji to historie kilku tysięcy młodych osób, którzy zrealizowali swoje edukacyjne i życiowe aspiracje - skończyli wymarzone studia, znaleźli satysfakcjonujące zatrudnienie, założyli rodziny i rozwinęli swoją relację z Bogiem. - Nasza Ojczyzna i nasz Kościół co roku jest wzbogacony o blisko dwieście osób, które przeszły program formacyjny, uczestniczyły w wakacyjnych obozach integracyjno-formacyjnych, które nasycały się nauczaniem Świętego Jana Pawła II – podsumowuje efekty działalności Fundacji ks. Dariusz Kowalczyk.

Reklama

Przewodniczący Zarządu Fundacji zauważa, że wszyscy wpierający program stypendialny uczestniczą w budowie wielkiego dzieła. - Jest to dzieło ludzi dobrej woli, ludzi wierzących, ludzi którzy widzą głęboki sens w inwestowaniu w młodzież – mówi ks. Kowalczyk. Dzięki wsparciu Fundacji młodzi ludzie mogą rozwinąć skrzydła, uwierzyć w swoje możliwości i sięgnąć po wielkie wartości - tak jak to robił św. Jan Paweł II – dodaje kapłan.

Ks. Dariusz Kowalczyk zwraca uwagę na postać Jana Pawła II, na to jak ważnym patronem jest dla młodzieży uczestniczącej w programie stypendialnym. - Miał on szczególnie trudne dzieciństwo i młodość, a mimo wszystko wyrósł na tak znakomitego człowieka oraz tak wielkiego i wybitnego papieża. Jest znakomitym patronem dla stypendystów, którym na początku może być w życiu ciężko, czy to pod względem materialnym, czy ze względu na inne skomplikowane sytuacje rodzinne – mówi Przewodniczący Fundacji.

- Wiem, że w tym roku bardzo wielu z nas, bardzo wielu rodzinom jest ciężko. Przeżywamy ogromne obawy o pracę, o przyszłość, o zdrowie. Wiem, że wielu instytucjom, także kościelnym, parafiom jest ciężko, ale głęboko wierzę w to, że będziemy nadal okazywali i wyobraźnię miłosierdzia i solidarność z potrzebującymi – mówi ks. Dariusz Kowalczyk. – Wierzę, że zbierzemy odpowiednią kwotę, aby po raz kolejny dwa tysiące młodych osób z małych miejscowości z niezamożnych rodzin mogło otrzymać stypendia, które pozwolą im rozwinąć się i zrealizować swoje marzenia. Będzie to sukces dla Ojczyzny, dla Kościoła, a także powód do dumy dla każdego z nas. Za pomoc okazywaną przez te dwadzieścia lat bardzo dziękuję, a o hojność i pamięć o nas i o stypendystach, bardzo proszę – dodaje przewodniczący Zarządu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Reklama

***

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” od dwudziestu lat pomaga zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości. Program stypendialny, do którego można dołączyć już w VII klasie szkoły podstawowej trwa aż do zakończenia studiów. Oprócz wsparcia finansowego Fundacja oferuje swoim podopiecznym formację w duchu nauczania św. Jana Pawła II, który jest jej patronem. „Dzieło Nowego Tysiąclecia” można wspierać przez cały rok – wysyłając SMS o treści STYPENDIA na numer 74 265 (4,92 z VAT) lub przelewając dowolną kwotę na numer rachunku 75 1240 2034 1111 0000 0306 8582. Fundacja jest organizacją pożytku publicznego.

Komentarz w formie wideo dostępny jest pod adresem: Zobacz

2020-09-11 14:08

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

„Jan Paweł II – świętymi bądźcie”

O świętości Jana Pawła II byliśmy przekonani już za jego życia, dlatego ogłoszenie go świętym było jedynie przypieczętowaniem przeświadczenia, które już wcześniej było powszechne. Dzień Papieski w roku kanonizacji Papieża Polaka został poświęcony świętości. Hasłem przewodnim stały się słowa: „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie!”

Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego: „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie!” staje się okazją do zastanowienia się, co Papież Polak mówił o świętości. Uważał on, że celem działalności Kościoła jest budzenie świętości wiernych – bo Kościół istnieje m.in. po to, aby świętość mogła kształtować człowieka, a on przez to stał się uczestnikiem Bożej świętości (por. „Lumen gentium”, nr 48). W innym zaś dziele Jan Paweł II pisze: „Trzeba stwierdzić, że perspektywą, w którą winna być wpisana cała działalność duszpasterska, jest perspektywa świętości. (...) W rzeczywistości jednak podporządkowanie programu duszpasterskiego nadrzędnej idei świętości to decyzja brzemienna w skutki. (...) Dzisiaj trzeba na nowo z przekonaniem zalecać wszystkim dążenie do tej «wysokiej miary» zwyczajnego życia chrześcijańskiego. Całe życie kościelnej wspólnoty i chrześcijańskich rodzin winno zmierzać w tym kierunku” („Novo millennio ineunte”, nr 30-31).

CZYTAJ DALEJ

Drzewicki Koncert Uwielbienia

2024-05-27 09:40

[ TEMATY ]

koncert

Karol Porwich/Niedziela

W najbliższy czwartek, 30 maja 2024 r. w Boże Ciało o godz. 19.00, w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy odbędzie się po raz piąty Drzewicki Koncert Uwielbienia.

Hasło tegorocznego Koncertu - „Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich”, zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Jana, nawiązuje do najważniejszego wyzwania, jakie stawia przed nami Chrystus – przykazania miłości. W sposób heroiczny przykazanie to zrealizowała rodzina Ulmów z Markowej na Podkarpaciu. Kilka miesięcy temu, bo we wrześniu 2023 r. odbyła się uroczystość beatyfikacji Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci: Stasia, Basi, Władzia, Frania, Antosia, Marysi i dziecka, które w momencie śmierci było jeszcze w łonie matki. Po raz pierwszy w historii Kościoła do chwały ołtarzy została wyniesiona cała rodzina wraz z nienarodzonym jeszcze dzieckiem. Ponieśli oni w dniu 24 marca 1944 roku śmierć męczeńską, ponieważ w swoim domu dali schronienie ośmiu Żydom, którzy także zostali zamordowani z rąk hitlerowców. W tym roku mija 80 lat od tego wydarzenia. W muzeum domu rodziny Ulmów do dziś znajduje się egzemplarz książki zawierającej historie biblijne. Można zauważyć, że nosi on wyraźne ślady używania. Znamienne jest to, że ktoś z rodziny podkreślił czerwonym kolorem jeden z tytułów: „Przykazanie Miłości – Miłosierny Samarytanin”, a obok niego dopisał słowo: „TAK”. Widać tu niezwykłą siłę obecną w Ewangelii uzdalniającą człowieka do realizacji miłości bliźniego, aż po ofiarę z własnego życia. Tegorocznemu Koncertowi, oprócz doskonałej muzyki i czasu na modlitwę, będą towarzyszyły sceny z życia błogosławionych męczenników, obecnych w znaku relikwii. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Biskup Radomski Marek Solarczyk. Patronat medialny zapewniają Redakcja Tygodnika Katolickiego "NIEDZIELA", Redakcja Radia Plus Radom, Redakcja "Gościa Niedzielnego". Organizatorami Koncertu są Parafia pw. św. Łukasza Ewangelisty w Drzewicy oraz Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy.

CZYTAJ DALEJ

Haiti: zamordowano troje świeckich misjonarzy

2024-05-27 16:30

[ TEMATY ]

misje

Haiti

misjonarze

hollyfotolia

Małżeństwo młodych Amerykanów, którzy pomagali w sierocińcu na Haiti oraz dyrektor lokalnej chrześcijańskiej organizacji pozarządowej Missions in Haiti zostali zamordowani przez członków uzbrojonych band, którzy od miesięcy przejęli kontrolę nad tą karaibską wyspą. By postawić tamę przemocy i przywrócić bezpieczeństwo w kraju na Haiti dotrze wkrótce międzynarodowy kontyngent stabilizacyjny dowodzony przez Kenijczyków.

Tragedia rozegrała się 23 maja na oczach bliskich ofiar, którzy w chwili napadu rozmawiali z nimi dzięki wideo-połączeniu i śledzili przebieg wydarzeń aż do momentu, kiedy zbrodniarze przerwali połączenie. Zabite małżeństwo to Natalie i Davy Lloyd, 21 i 23 lata, córka i zięć republikańskiego deputowanego Bena Bakera. Trzecią ofiarą jest 45-letni Jude Montis, który kierował misją na wyspie. Amerykański deputowany poinformował o tragedii w mediach społecznościowych: „Moje serce rozdarte jest na tysiąc kawałków. Nigdy nie doświadczyłem takiego bólu. Są zjednoczeni w niebie. Proszę, módlcie się za naszą rodzinę, desperacko potrzebujemy teraz siły. Brak mi słów”. Do tragedii odniósł się były prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump: „Niech Bóg błogosławi Davy’ego i Natalie. Cóż za tragedia! Haiti jest całkowicie poza kontrolą! Znajdźcie ich morderców”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję