Reklama

Aspekty

Trwa nabór do III edycji Programu Caritas Laudato si'

Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej zaprasza do III edycji Programu Caritas Laudato si'.

[ TEMATY ]

Caritas

Laudato si'

Karolina Krasowska

Ania Kobylińska jest animatorem diecezjalnym Caritas Laudato si'. Zaprasza Szkolne Koła Caritas do udziału w trzeciej edycji programu Caritas Laudato si'

Ania Kobylińska jest animatorem diecezjalnym Caritas Laudato si'. Zaprasza Szkolne Koła Caritas do udziału w trzeciej edycji programu Caritas Laudato si'

Trzecia edycja programu skierowana jest do Szkolnych Kół Caritas. Program ma dwa cele - z jednej strony ma popularyzować encyklikę papieża Franciszka "Laudato si", a z drugiej strony ma wnieść konkretne dobro w konkretną lokalną społeczność: szkolną, parafialną.

- Ekologia może być tą przestrzenią, która bardzo mocno łączy społeczność szkolną, ponieważ gromadzi przy naprawdę ważnych wartościach. Temat ekologii w Kościele może być dobrym momentem, do tego, żeby z kimś porozmawiać czy pokazać komuś inne oblicze Kościoła - nie lepsze, nie gorsze, ale takie, z którym nie miał do czynienia. I to się sprawdza, bo dzieci są bardzo wrażliwe na potrzeby ziemi, na potrzeby zwierząt, na potrzeby ludzi słabszych, aktywnie wchodzą w wolontariaty i różnego tego typu działania. I ten program im to umożliwia - mówi Ania Kobylińska.

Faktycznie mamy takie doświadczenie, że SKC zaprasza całą szkołę do jakiejś akcji i to działa, bo są robione audycje ekologiczne w radiowęzłach, które słucha cała szkoła, bo są segregowane śmieci - dodaje animator diecezjalny Caritas Laudato si'.

Reklama

Nabór trwa do 10 lutego.

Jak złożyć wniosek do programu opowiada Ania Kobylińska: https://www.facebook.com/NiedzielaZielonogorskoGorzowskaAspekty/videos/720712545307205

2021-02-02 10:09

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rzepin: Laudato Si’ w praktyce

[ TEMATY ]

ekologia

Laudato si'

parafia Rzepin/Fb

Tradycyjny Sad to nazwa projektu realizowanego w Zespole Szkół w Rzepinie. Na terenie szkoły uczniowie wraz ze swoim katechetą ks. Damianem Wierzbickim posadzili 12 maja drzewa i krzewy owocowe.

- To był pierwszy etap. W kolejnych latach chcemy rozbudowywać nasz sad o następne drzewka, ławki, żeby powstało tu takie ekologiczne miejsce. Chcemy, żeby dzieci i młodzież mogły korzystać z tego na przerwach, żeby mogły tu też być prowadzone zajęcia o ochronie przyrody – mówi ks. Damian.

CZYTAJ DALEJ

Mieć odwagę

Niedziela Ogólnopolska 17/2022, str. 15

[ TEMATY ]

nawrócenie

Karol Porwich/Niedziela

Gdy używamy imienia Jezus w zwykłej rozmowie czy głośno mówimy o tym, jaką siłę daje nam wiara, dajemy świadectwo. Ludzie mogą je odrzucić, ale równie dobrze może się ono stać ziarnem.

Od lat powtarzamy za kolejnymi papieżami, że świat bardziej potrzebuje dzisiaj świadków niż nauczycieli Ewangelii. Gdy wyobrażamy sobie jednak takiego świadka, zazwyczaj widzimy kogoś, kto stojąc na środku kościoła, opowiada historię swojego życia. Ludzie przychodzą, by posłuchać o jego nawróceniu, o działaniu Boga w jego codzienności. Umocnieni w wierze wracają do swoich domów i wraz z innymi katolikami wspominają potem to spotkanie, dyskutują na ten temat, zachwycają się wiarą tego człowieka, chcą budować tak bliską relację z Bogiem, o jakiej im opowiadał. Zgadzamy się więc chętnie z tym, że świat potrzebuje świadków, i my sami przyjdziemy na spotkanie z nimi do naszej parafii, jeśli tylko w ogłoszeniach usłyszmy, iż ktoś taki się pojawi. W taki oto sposób wytrącamy Bogu z ręki zapewne ponad 90% tych, o których mówili papieże i których On posyła.

CZYTAJ DALEJ

MŚ piłkarzy ręcznych: Dania pokonała w finale Francję

2023-01-30 08:08

[ TEMATY ]

sport

PAP/Adam Warżawa

Obrońcy tytułu piłkarze ręczni Danii zdobyli złoty medal mistrzostw świata rozgrywanych w Polsce i Szwecji. W finale w Sztokholmie pokonali Francję 34:29 (16:15). Wcześniej w meczu o brąz Hiszpania wygrała ze Szwecją 39:36 (18:22).

Polacy, którzy odpadli w drugiej rundzie, zostali sklasyfikowani na 15. miejscu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję