Reklama

Kościół

Radio Fiat – owoc ŚDM ’91 - obchodzi 30-lecie powstania

Jednym z owoców odbywających się w Częstochowie Światowych Dni Młodzieży w 1991 r. jest katolickie Radio Fiat, które zostało powołana specjalne na to wydarzenie by transmitować spotkanie młodych z papieżem.

Rozgłośnia, która powstała wraz ze startem ŚDM 10 sierpnia 1991r., należy do archidiecezji częstochowskiej. Od 2006 roku jej dyrektorem jest ks. Piotr Zaborski. Do dziś Radio pełni swoją misję ewangelizacyjną i pomaga wiernym w lepszym rozumieniu wiary i aktywniejszym życiu w Kościele.

Radio Fiat pośredniczy w świadczeniu pomocy osobom potrzebującym, przez wiele lat prowadziło działalność charytatywną. Przy współpracy radiosłuchaczy możliwe było zorganizowanie wielu akcji charytatywnych. Do najważniejszych należą: pomoc powodzianom, pomoc Polakom mieszkającym na Wileńszczyźnie, organizowanie kolonii dla dzieci, opieka nad polskimi szkołami na Litwie. Rozgłośnia patronuje ważnym inicjatywom społecznym, kulturalnym, religijnym zarówno o zasięgu lokalnym jak i ponad regionalnym.

Rozgłośnia patronuje ważnym inicjatywom, m.in. powołaniu częstochowskiego państwowego uniwersytetu. Obejmuje też patronat mediowy podczas licznych imprez kulturalnych i religijnych.

Reklama

Radio Fiat posiada w Częstochowie profesjonalne studia radiowe, z których nadaje programy na żywo 24h/7, jak również własną sieć nadawczą. Co tydzień gości na antenie ponad 120 osób.

8 kwietnia 2015 r. Radio Fiat zostało uhonorowane nagrodą Małego Feniksa, przyznawaną przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich za wieloletnie, konsekwentne działanie na rzecz upowszechniania nauki Chrystusa oraz rozbudowaną aktywność społeczną w regionie.

Całej Redakcji Radia Fiat życzymy dalszych lat owocnej posługi dla Prawdy przez Słowo. Niech Duch Święty błogosławi redakcji, pracownikom i słuchaczom.

2021-08-10 11:50

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Klasyczne Lato z Radiem

[ TEMATY ]

radio

Już 1 lipca o godz. 23.07 Program 1 Polskiego Radia zainauguruje Klasyczne Lato z Radiem. W audycji transmitowanej ze studia w Busku-Zdroju przedstawiony zostanie plan tegorocznego, czwartego już wydania klasycznej odsłony kultowej audycji „Lato z Radiem”. Program przez całe lato prowadzić będzie Adam Rozlach.

Busko–Zdrój to pierwszy przystanek na trasie Klasycznego Lata z Radiem, tradycyjnie bowiem audycja rozpoczyna się od Międzynarodowego Festiwalu im. Krystyny Jamroz, który będzie trwał od 30 czerwca do 7 lipca 2018 roku. W trakcie wakacji Klasyczne Lato z Radiem odwiedzi również inne słynne kurorty, od lat będące miejscem spotkań artystów z całego świata, m.in. Duszniki–Zdrój, w których odbywać się będzie 73. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski, Zakopane podczas Dni Muzyki K. Szymanowskiego i Festiwalu Stowarzyszenia M. Karłowicza – „Muzyka na szczytach” oraz Świdnicę, gdzie w Kościele Pokoju w dniach 27 lipca – 4 sierpnia br. będzie miał miejsce XIX Festiwal Bachowski. Klasyczne Lato z Radiem zawita także do Jarosławia podczas Festiwalu „Pieśń naszych korzeni” oraz do warszawskiego Wilanowa w trakcie Letniej Akademii Muzyki Dawnej. Audycji nie zabraknie również na 14. Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym „Chopin i Jego Europa”.

CZYTAJ DALEJ

Recepta na trudną miłość

2023-01-29 23:11

[ TEMATY ]

Częstochowa

Jacek Pulikowski

Szkoła Nazaretu

Maciej Orman/Niedziela

Jacek Pulikowski z żoną Jadwigą

Jacek Pulikowski z żoną Jadwigą

– Jedynym źródłem szczęścia na ziemi jest relacja miłości – powiedział dr Jacek Pulikowski, od wielu lat zaangażowany w działalność duszpasterstwa rodzin i poradnictwo rodzinne. 29 stycznia w Archidiecezjalnym Ośrodku Duszpasterstwa Rodzin Nazaret w Częstochowie, w ramach Szkoły Nazaretu wygłosił konferencję nt. „Jak wyjść z kryzysu i wygrać trudne małżeństwo?”.

Dr Pulikowski przestrzegał mężczyzn przed podporządkowaniem życia „działaniom, firmom, jakimkolwiek sukcesom”. – Jest jedno źródło szczęścia: relacja między istotą obdarzoną wymiarem duchowym a drugą istotą obdarzoną wymiarem duchowym – zaznaczył.

CZYTAJ DALEJ

Kongo gotowe, aby przyjąć papieża: mieszkańcy liczą na owoce wizyty

2023-01-30 15:50

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Oczekujemy Ojca Świętego, wszystko jest już gotowe – mówi kongijski biskup Félicien Mwanama Galumbulula. Jak dodaje, w kościołach na prośbę miejscowego episkopatu odmawia się po każdej mszy specjalną modlitwę, aby ta pielgrzymka papieska przyczyniła się do pojednania w Demokratycznej Republice Konga. Ludność bardzo pragnie, aby papież przywrócił pokój.

Biskup diecezji Luiza zaznacza, że Kinszasa jest w pełni zmobilizowana. Miasto zapełniło się plakatami witającymi papieża oraz jego towarzyszy. Co ważniejsze, do stolicy ściągnęły tłumy ludzi przygotowujące się do wysłuchania następcy św. Piotra. Wcześniej Kościół prowadził specjalne przygotowania do pielgrzymki, m.in. organizując cykle katechez wyjaśniających znaczenie wizyty Franciszka. Bp Galumbulula tłumaczy, że dzisiaj dla Konga największym wyzwaniem jest konflikt na wschodzie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję