Reklama

Aspekty

Konkurs "Staś i Carlo - młodzi zdobywcy nieba" rozstrzygnięty

W parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze 9 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Staś i Carlo – młodzi zdobywcy nieba”, zorganizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

[ TEMATY ]

KSM

św. Stanisław Kostka

bł. Carlo Acutis

Karolina Krasowska

Laureatki konkursu Oliwia Kwiatkowska i Zosia Rojek z SP nr 3 z katechetką s. Barbarą Koreń przyjechały z Międzyrzecza. Na zdjęciu z prezesem KSM Jakubem Kusiowskim i ks. Marcinem Bobowiczem

Laureatki konkursu Oliwia Kwiatkowska i Zosia Rojek z SP nr 3 z katechetką s. Barbarą Koreń przyjechały z Międzyrzecza. Na zdjęciu z prezesem KSM Jakubem Kusiowskim i ks. Marcinem Bobowiczem

Konkurs odbył się w trzech kategoriach: 1) Konkurs wiedzy dla uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych 2) konkurs plastyczny dla szkół podstawowych (w dwóch kategoriach wiekowych dla klas I-III i klas IV-VI) 3) Konkurs dla uczniów klas VI-VIII SP i Szkół Ponadpodstawowych – prezentacja multimedialna: „Staś i Carlo młodzi zdobywcy nieba”.

- Każdego roku mamy lekcje o św. Stanisławie Kostce, uroczyście obchodzimy jego wspomnienie w naszej parafii, więc ten święty jest już nam bardzo bliski. Natomiast bł. Carlo Acutis, jest to dla nas nowy błogosławiony na nasze czasy, więc w tamtym roku w czasie modlitwy różańcowej i Rorat poznawaliśmy go bardziej. W tym roku przypomnieliśmy sobie obie postacie, aby młodzież mogła wziąć udział w konkursie - mówi s. Barbara Koreń z Międzyrzecza.

- Staś i Carlo mogą nas dzisiaj nauczyć, że świętość jest atrakcyjna, prawdziwa i jest dostępna i środki do jej zdobywania też są nam dostępne głównie w postaci Eucharystii. Hasło, że "Eucharystia jest autostradą do nieba" jest już bardzo rozpowszechnione i dzieci często wspominają o tym i myślę, że w dzisiejszych czasach na to szczególnie trzeba zwracać uwagę, że Eucharystia jest podstawowym środkiem, aby świętość rozwijać w sobie i zdobywać - dodaje siostra.

- Chciałam pokazać, że Staś i Carlo to byli tacy jak my, normalni ludzie, tak jak my się rozwijali, a zostali święci, bo też dużo osiągnęli - mówi Oliwia Kwiatkowska z SP nr 3 w Międzyrzeczu.

- Zafascynowały mnie myśli bł. Carlo Acutisa i postanowiłam je wykorzystać w mojej pracy. Użyłam różne techniki, niektóre rzeczy zrobiłam z materiału, niektóre z waty, i starałam się odwzorować bohaterów tematu. Carlo i Staś uczą szacunku do Boga i drugiego człowieka i że Eucharystia to chleb życia - mówi Zosia Rojek z SP nr 3 w Międzyrzeczu.

Zdjęcie z wręczenia nagród poniżej

W konkursie plastycznym w kategorii kl. I - III szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła Urszula Żak z kl. 2 SP nr 6 w Międzyrzeczu. Miejsca drugie i trzecie kolejno zajęli Franciszek Tomasik z kl. 1 SP nr 22 w Zielonej Górze i Karol Babiak z kl. 3 z SP nr 2 w Nowogrodzie Bobrzańskim.

W kategorii kl. IV - VI pierwsze miejsce zajęła Oliwia Kwiatkowska z kl. 5 z SP nr 3 w Międzyrzeczu. Miejsca drugie i trzecie kolejno zajęli Martyna Balak z kl. 5 z SP nr 22 w Zielonej Górze i Łukasz Maciejewski z kl. IV z SP 22 w Zielonej Górze.

Prace plastyczne można zobaczyć klikając link poniżej.

W konkursie wiedzy pierwsze miejsce zajęła Julia Kondratowicz z SP w Dąbiu. Miejsca drugie i trzecie kolejno zajęli Wiktoria Jarosz z V LO w Zielonej Górze i Marianna Pietrasik z SP nr 6 w Świebodzinie. Wyróżnienie otrzymał Jakub Stefanko z ZS w Czerwieńsku.

W trzeciej kategorii - prezentacji multimedialnej - pierwsze miejsce zajął Jakub Sochacki z SP w Wężyskach. Miejsca drugie i trzecie kolejno zajęli Michał Propopowicz z Technikum nr 5 w Gorzowie i Julia Szmygin z SP nr 6 w Świebodzinie.


2021-12-09 12:32

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek do młodych Polaków: nie lękajcie się iść za głosem Chrystusa!

Nawiązując do obchodzonego dzisiaj w Polsce liturgicznego święta patrona dzieci i młodzieży, świętego Stanisława Kostki papież zachęcił młodych Polaków, by za jego przykładem odważnie szli za głosem Chrystusa.

Oto słowa Ojca Świętego skierowane do pielgrzymów polskich:

CZYTAJ DALEJ

Polski głos na zgromadzeniu w Pradze: nie ulegajmy pokusie budowy innego Kościoła

2023-02-07 12:45

[ TEMATY ]

synod

Karol Porwich/Niedziela

Przed uleganiem pokusie budowy „innego Kościoła” przestrzegł prof. Aleksander Bańka w imieniu polskiej delegacji podczas kontynentalnego zgromadzenia synodalnego w Pradze. To europejskie spotkanie trwa w stolicy Czech w dniach 5-12 lutego. Wskazał na konieczność znalezienia takich „rozwiązań pastoralnych, które nie naruszając spójności doktrynalnej, pozwolą adekwatnie odpowiedzieć na współczesne wyzwania duszpasterskie”.

Z Polski w zgromadzeniu uczestniczą: przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądccki, koordynator prac synodalnych w Polsce abp Adrian Galbas SAC z Katowic, s. Mirona Turzyńska OSF z archidiecezjalnego zespołu synodalnego w Gnieźnie oraz prof. Aleksander Bańka z Rady KEP ds. Apostolstwa Świeckich, delegat Kościoła w Polsce na Synod.

CZYTAJ DALEJ

Pierwsze spotkanie Rady Duszpasterskiej Archidiecezji Częstochowskiej nowej kadencji

7 lutego w Kurii Metropolitalnej w Częstochowie po raz pierwszy w nowym składzie spotkała się Rada Duszpasterska Archidiecezji Częstochowskiej.

Po krótkiej modlitwie abp Wacław Depo wręczył dekrety nominacyjne członkom Rady. Następnie przedstawione zostały jej zadania i kompetencje. Członkowie Rady zostali również wprowadzeni w tematy związane z przygotowaniami do nawiedzenia kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w archidiecezji w latach 2024-25, poprzedzających to wydarzenie misji ewangelizacyjnych oraz jubileuszu 100. rocznicy powstania diecezji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję