Reklama

Kościół

"Ku szczęśliwej rodzinie" - konferencja on-line

Tygodnik Katolicki „Niedziela”, „Fundacja Instytut Mediów” i Młodzieżowa Agencja Informacyjna MAIKA zapraszają osoby zaangażowane w działalność na rzecz młodzieży w aspekcie przygotowania do małżeństwa, duszpasterzy rodzin, doradców rodzinnych, osoby prowadzące kursy i katechezy przedmałżeńskie oraz wszystkich, którym leży na sercu szczęście małżeństw i rodzin na konferencję prasową i panelową dotyczącą projektu „Ku szczęśliwej rodzinie”, która odbędzie się online 13 grudnia o godz. 10.30.

Projekt „Ku szczęśliwej rodzinie” jest niezwykle wartościowy i potrzebny, gdyż obecnie konieczne staje się podejmowanie wszelkich działań w kierunku propagowania piękna i niezwykłości związku małżeńskiego kobiety i mężczyzny. Inicjatywa zachęca młodych ludzi do pełnej otwartości na taki sposób życia. W Polsce od wielu dekad robiono w tym kierunku nie mało w przestrzeni duszpasterskiej. Niemniej konieczne są działania angażujące wszystkie środowiska, odczuwające odpowiedzialność za przyszłość rodziny i społeczeństwa. Realizowany projekt jest ważny i daje dużą szansę owoców w zakresie zachęty do małżeństwa i rodzicielstwa.

Przesyłam link do zalogowania się na konferencje:

Zobacz .

Dla pewności, czy wszystko działa, proszę o zalogowanie się o godz. 10. W razie trudności, link będzie również dostępny na stronie fundacji: https://fundacja.niedziela.pl.

Zgłoszenia osób pragnących wziąć udział w konferencji proszę kierować pod adresem: fundacja.biuro@niedziela.pl.

KONFERENCJA PANELOWA, GODZ. 11.20-13.20

TEMAT: WSPÓŁCZESNE WYZWANIA W PRZYGOTOWANIU MŁODZIEŻY DO MAŁŻEŃSTWA

PANEL – WPROWADZENIE MERYTORYCZNE

abp dr Wacław Depo – Przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu przy KEP, metropolita częstochowski

bp dr hab. Wiesław Śmigiel

„Duchowe fundamenty małżeństwa” – dr hab. Mieczysław Guzewicz

„Rodzina wyzwaniem dla młodych – aspekt socjologiczny” – prof. Jacek Kurzępa

„Przesłanie św. Jana Pawła II w aspekcie małżeństwa” – ks. dr Paweł Gałuszka, specjalista z zakresu nauczania św. Jana Pawła II w aspekcie rodziny, dyrektor wydziału duszpasterstwa rodzin archidiecezji krakowskiej

ks. dr Jarosław Grabowski – Redaktor Naczelny Tygodnika Katolickiego „Niedziela”

„Lęki i obawy młodych” – ks. dyr. Zbigniew Kucharski

DYSKUSJA Z UDZIAŁEM ZAPROSZONYCH GOŚCI

Proponowane zagadnienia:

Współczesne wyzwania w aspekcie przygotowanie do małżeństwa.

Reklama

Zjawiska obserwowane w środowisku młodzieży.

W jakim kierunku zmierzamy?

Co proponować na dziś i jutro?

Jakie działania podejmować w aspekcie obecnej sytuacji epidemiologicznej?

g. 13.20 Zakończenie – bp dr hab. Wiesław Śmigiel

2021-12-10 13:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Warsztaty Gospel oraz Koncert Finałowy w Warszawie

Fundacja Pro Novis z Poznania, zaprasza osoby, które niekoniecznie umieją, lecz lubią śpiewać, na weekendowe warsztaty gospel do Sali Widowiskowo-Teatralnej na Bemowie przy ul. Ks. Markiewicza (Ośrodek Michael), w dniach 20-21 kwietnia b.r.

CZYTAJ DALEJ

Bądź radosny, jest Bosko!

2023-01-29 18:23

Homilię wygłosił ks. Michał Piechota

31 stycznia obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Jana Bosko, a zarazem jedno z dwóch najważniejszych świąt salezjańskich. Aby umożliwić większej liczbie wiernych udział w uroczystości, parafia św. Michała Archanioła na Ołbinie obchodzi ją już dzisiaj.

Eucharystii dla dzieci przewodniczył ks. Michał Piechota, salezjanin. W homilii przypomniał historię życia i powołania założyciela salezjanów. Jan Bosko urodził się w 1815 r. w biednej rodzinie, na terenie północnych Włoch, w małej wiosce niedaleko Turynu. – Od samego początku jako dziecko wykazywał pewne cechy, które go wyróżniały spośród innych: dobroć, wrażliwość na drugiego człowieka, chęć przyprowadzania innych do Pana Boga. Był bardzo dobrym organizatorem, zdolnym dzieckiem, próbował czegoś uczyć swoich kolegów, zachęcał do wspólnej zabawy, chciał być pozytywnym przykładem i wzorem dla innych – tłumaczył ks. Michał.
Kiedy Jan dorósł, usłyszał w sercu wołanie Pana Boga, by pójść do seminarium. Wstąpił do seminarium diecezjalnego a kiedy je ukończył, zaczął się zastanawiać co do swojej przyszłej pracy. Dostawał różne propozycje, ale odkrywając w sobie wrażliwość na biednych, słabych i pokrzywdzonych skierował swoje działania do chłopców odrzuconych przez społeczeństwo turyńskie. Byli to chłopcy pochodzący z biednych rodzin, którzy pracowali na swoje utrzymanie, ale byli oszukiwani przez swoich pracodawców. Ci chłopcy, gdy próbowali wyegzekwować to, co im się należało, byli traktowani jako młodociani przestępcy. Nieraz też bieda zmuszała ich do kradzieży.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: 30-lecie kaplicy w Caritas

2023-01-30 14:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Gdybyśmy nie obchodzili tej rocznicy, to nie rozumielibyśmy, skąd się bierze czyn miłosierny Caritas. Nie ma kaplicy – nie ma doświadczenia spotkania z Panem, to byśmy byli takim kościelnym MOPS- em. Ci wielcy, o których mówi pierwsze czytanie osiągnęli to, co osiągnęli przez wiarę! Wiara i relacja z Bogiem owocowała przez nich wielkimi czynami. To miejsce – kaplica - jest kluczem do zrozumienia Caritas. Caritas to jest wiara owocująca przez miłość! – mówił abp Ryś podczas jubileuszu 30 – lecia erygowania kaplicy w siedzibie Caritas Archidiecezji Łódzkiej przy ul. Gdańskiej 111.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję