Reklama

Polska

Ogólnopolska Droga Krzyżowa Ludzi Pracy

XXII Ogólnopolska Droga Krzyżowa Ludzi Pracy zostanie odprawiona 8 kwietnia w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Warszawie, będącym zarazem diecezjalnym sanktuarium bł. Księdza Jerzego Popiełuszki. Jej hasłem będą słowa: „Niech Chrystus będzie przy twoim warsztacie pracy” zaczerpnięte z rozważań ks. Popiełuszki wygłoszonych podczas Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę we wrześniu 1983 r.

Rozważania stacji drogi krzyżowej zostaną przygotowane i odczytane przez przedstawicieli różnych zawodów. Znajdą się wśród nich: strażak, kolejarz, nauczyciel, lekarz i dziennikarz. Nabożeństwo odbędzie się w żoliborskiej świątyni o godzinie 19.00. Będą na nim obecni przedstawiciele regionów NSZZ Solidarność z całej Polski wraz z pocztami sztandarowymi. Transmisja z drogi krzyżowej będzie dostępna na stronie internetowej www.popieluszko.net.pl. Wydarzenie przygotował i koordynuje duszpasterz ludzi pracy Archidiecezji Warszawskiej ks. Michał Kotowski.

Bł. Ks. Jerzy Ksiądz Popiełuszko był inicjatorem Pielgrzymek Ludzi Pracy na Jasną Górę, jest także oficjalnym patronem NSZZ Solidarność.

2022-04-07 16:37

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Warszawa: Ogólnopolska Droga Krzyżowa Ludzi Pracy

[ TEMATY ]

Warszawa

Ogólnopolska Droga Krzyżowa Ludzi Pracy

Łukasz Krzysztofka

O odrodzenie etosu pracy w Polsce, o pokój w Ukrainie, za uchodźców oraz za poległych w tej wojnie modlono się w piątkowy wieczór podczas Ogólnopolskiej Drodze Krzyżowej Ludzi Pracy. Nabożeństwo odprawiono w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Warszawie, będącym zarazem diecezjalnym sanktuarium bł. Księdza Jerzego Popiełuszki. Przy żoliborskiej świątyni spoczywa zamordowany w 1984 roku przez SB kapelan “Solidarności”.

Na modlitwie obecni byli przedstawiciele regionów NSZZ Solidarność z całej Polski wraz z pocztami sztandarowymi. Rozważania stacji drogi krzyżowej zostały przygotowane i odczytane przez przedstawicieli różnych zawodów. Byli wśród nich: strażak, kolejarz, nauczyciel, lekarz i dziennikarz.

CZYTAJ DALEJ

Każdy z nas kradnie i nawet o tym nie wie? VII przykazanie w praktyce

2023-02-03 21:15

[ TEMATY ]

kradzież

Adobe.Stock

Łamiemy VII przykazanie… nie będąc tego świadomi. W jakich obszarach życia jesteśmy najbardziej narażeni na kradzież?

1) Praca

CZYTAJ DALEJ

KE: Unia Europejska pomoże Turcji po trzęsieniu ziemi; Polska wśród krajów, które wyślą ratowników

2023-02-06 12:21

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

PAP/EPA/DENIZ TEKIN

Unia Europejska wysyła zespoły poszukiwawczo-ratownicze do Turcji, którą nawiedziło potężne trzęsienie ziemi. Na miejsce przybędą ratownicy z Bułgarii, Chorwacji, Czech, Francji, Grecji, Holandii, Polski i Rumunii - podała Komisja Europejska.

Potężne trzęsienie ziemi o sile 7,8 stopnia w skali Richtera – jedno z najsilniejszych trzęsień w regionie od ponad 100 lat – nawiedziło region Gaziantep w Turcji. Dotknęło również sąsiednią Syrię.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję