Reklama

Kościół

Jak modlić się Liturgią?

19 października 2022 odbędzie się kolejne spotkanie otwarte Mężczyzn Świętego Józefa w Krakowie. Naszym gościem będzie ks. dr Krzysztof Porosło.

[ TEMATY ]

zaproszenia

Materiał prasowy

Podzieli się z nami tematem: Jak modlić się Liturgią? Bądźcie z nami 19 października 2022 w kościele w Podgórzu i na łączach internetowych przez stronę mezczyzni.net

Gość specjalny: ks. dr Krzysztof Porosło

Ks. dr Krzysztof posługuje w Kolegiacie św. Anny jako centralny duszpasterz akademicki od września 2020 r. Kapłan Archidiecezji krakowskiej wyświęcony 25.05.2013 r. Doktorat z teologii dogmatycznej uzyskał na Uniwersytecie Nawarry w Pampelunie (Hiszpania). Od 2019 r. wykładowca na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Autor i redaktor ponad 20 książek naukowych i popularnonaukowych.

Reklama

Środa 19 października 2022

18:30 Msza Święta w kościele, po Mszy spotkanie zakończone dzieleniem w małych grupach, Kraków – Podgórze, ul Zamoyskiego 2.

 

Jak modlić się liturgią? To pytanie zadajemy ks Krzysztofowi oczekując praktycznych wskazówek. Bogactwo liturgii jest dla przeciętnego mężczyzny skryte zasłoną tajemnicy. A przecież Eucharystia jest (i winna być) przestrzenią spotkania z Bogiem. Jak odkryć Boga obecnego, ale ukrytego za liturgicznymi znakami? Posłuchajmy eksperta. Zapraszamy!

Pytania do małych grup

Spotkanie w małych grupach po nauczaniu

1. Jak doświadczam (przeżywam) spotkanie z Bogiem na Liturgii? 2. Czy (i w którym momencie życia) moje doświadczenie wiary wiązało się z przeżyciem Liturgii? 3. Co powinienem zmienić w sobie, by bardziej modlić się Liturgią?

Dla osób online link do dzielenia na ZOOM-ie (dostępny po nauczaniu, około 20:45): https://zoom.us/j/95631312544?pwd=V2hNbmFLK3VPdjNWbnNJd0U0UmFWZz09 Meeting ID: 956 3131 2544 Passcode: MSJ

2022-10-10 07:47

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Uroczyste otwarcie Drzwi Miłosierdzia w Sanktuarium św. Jana Pawła II

Uroczyste otwarcie Drzwi Miłosierdzia w Sanktuarium św. Jana Pawła II Sobota, 12 grudnia, godz. 17:00

Nadzwyczajny Rok Święty - Jubileusz Miłosierdzia został ogłoszony przez papieża Franciszka, by w ten sposób pozwolić każdemu doświadczyć miłosierdzia Boga Ojca poprzez czynną misję Kościoła. Najbardziej widocznym znakiem tej posługi duszpasterskiej będzie możliwość otwarcia Drzwi Miłosierdzia w każdej diecezji. Drzwi te, podobne do Drzwi Świętych Bazylik papieskich w Rzymie, pozwolą dopełnić pielgrzymki jubileuszowej również i temu, kto nie może dotrzeć do Rzymu.

CZYTAJ DALEJ

Może jednak warto stać mocno przy Bożej prawdzie?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich /Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 7, 1-13.

Wtorek, 7 lutego 2023

CZYTAJ DALEJ

Sąd Okręgowy w Warszawie zasądził 1,5 mln zł zadośćuczynienia dla syna rtm. Pileckiego za krzywdy doznane przez ojca

2023-02-08 13:36

[ TEMATY ]

Pilecki

ipn.gov.pl

Rotmistrz Witold Pilecki

Rotmistrz Witold Pilecki

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał w środę wyrok w sprawie zadośćuczynienia dla syna rtm. Pileckiego. Sąd przyznał mu 1,5 mln zł.

Wniosek w tej sprawie wpłynął do sądu rok temu. Andrzej Pilecki, syn rotmistrza Witolda Pileckiego, wystąpił o kwotę 26 mln zł zadośćuczynienia i odszkodowania od Skarbu Państwa za krzywdę doznaną przez jego ojca. Proces w tej sprawie ruszył przed Sądem Okręgowym w Warszawie w listopadzie 2022 r.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję