Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Pracują i pomagają

Niedziela szczecińsko-kamieńska 5/2018, str. III

[ TEMATY ]

stowarzyszenie

stowarzyszenie

przedsiębiorca

Archiwum prywatne

Katoliccy przedsiębiorcy i pracodawcy

Katoliccy przedsiębiorcy i pracodawcy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Z ogromną radością mamy zaszczyt na naszych łamach relacjonować bieżącą działalność powstałego w 2012 r., a powołanego oficjalnie dekretem abp. Andrzeja Dzięgi z 7 października 2016 r. Stowarzyszenia Katolickich Przedsiębiorców i Pracodawców. W ten sposób w krajobraz naszej archidiecezji wpisana została kolejna ważna wspólnota, która opiera swoją działalność na katolickiej nauce społecznej. W styczniu podczas bożonarodzeniowego spotkania podsumowano ubiegły rok, jak i wytyczono plany na obecny.

W gościnnych murach kościoła Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie celebrowana była kolejna Msza św. katolickich przedsiębiorców i pracodawców. Koncelebrowanej Eucharystii przewodniczył abp Andrzej Dzięga. Tym razem zamiast wykładu po Mszy św. pracodawcy i przedsiębiorcy zgromadzili się w refektarzu na spotkaniu opłatkowo-noworocznym. W trakcie liturgii, a także podczas uroczystości kolędy śpiewał Chór Szczeciński „Słowiki 60”. Spotkanie opłatkowe rozpoczął prezes stowarzyszenia Sławomir Gomółka, dziękując m.in. poprzedniemu opiekunowi duchowemu ks. prał. Ireneuszowi Sokalskiemu za możliwość spotkań przedsiębiorców w kościele pw. św. Józefa, gdzie Ksiądz Prałat jest proboszczem.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Pan Prezes złożył też podziękowania obecnemu pełnomocnikowi z ramienia Księdza Arcybiskupa i zarazem ojcu duchownemu ks. dr. Tomaszowi Mędrkowi za aktualne przewodniczenie stowarzyszeniu. Po części oficjalnej Ksiądz Arcybiskup złożył życzenia wszystkim uczestnikom spotkania oraz pobłogosławił przedsiębiorcom i pracodawcom na cały 2018 r. Po przełamaniu się opłatkiem zaproszeni goście w trakcie wspólnego śniadania wysłuchali sprawozdania zarządu z dokonań w 2017 r. oraz planów i założeń na 2018 r. Należy wspomnieć, że wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele zarządu Izby Rzemieślniczej w Szczecinie.

Jakie są więc plany na obecny rok? – Pragniemy – mówi Sławomir Gomółka, prezes Zarządu – w dniu 19 marca zorganizować obchody święta naszego patrona św. Józefa, a o programie i przebiegu powiadomimy dokładnie na naszej stronie. Po raz drugi także w święto Bożego Ciała po procesji uczestniczyć będziemy całymi rodzinami w festynie plenerowym celem propagowania rodzinnego przeżywania tego dnia. Ponadto planujemy wdrożyć program „młodzi przedsiębiorcy w szkołach i na uczelniach”, a także zaplanowaliśmy utworzenie m.in. pierwszego oddziału naszego stowarzyszenia poza Szczecinem. Będziemy jak dotąd organizować cztery Msze św. i również tzw. śniadania biznesowe celem pogłębiania nauki społecznej, jak i ważnych aspektów moralnych ludzkiej pracy. Zaplanowaliśmy – mówi Sławomir Gomółka – także rekolekcje wakacyjne lub pielgrzymkę, rozważamy w tym kontekście pielgrzymowanie do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Będziemy kontynuować pracę na rzecz osób i różnych organizacji o profilu charytatywnym oraz świadczyć różnego rodzaju pomoc przedsiębiorcom i pracodawcom z naszego stowarzyszenia, oczywiście, jeśli zwróci się ktoś do nas spoza stowarzyszenia, a jego działalność będzie mieściła się w naszych kategoriach moralnych.

Już teraz zapraszamy wszystkich na następną Mszę św., która sprawowana będzie w Święto Bożego Miłosierdzia, 8 kwietnia br., w kościele seminaryjnym.

2018-01-31 10:18

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Patrzeć na Kościół z nadzieją

Niedziela zamojsko-lubaczowska 48/2012, str. 3

[ TEMATY ]

Kościół

stowarzyszenie

Maria Szado

Przedstawiciele ponad 30 katolickich organizacji przedstawili swojemu Pasterzowi sprawozdania z dotychczasowej działalności

Przedstawiciele ponad 30 katolickich organizacji przedstawili swojemu Pasterzowi sprawozdania z dotychczasowej działalności
Przedstawiciele Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej uczestniczyli 29 października br. w zamojskiej katedrze we Mszy św., której przewodniczył J. E. bp Marian Rojek. „Patrzcie na Kościół głębiej, szerzej i z perspektywą na przyszłość. Może nawet poza obszar, jaki dostarczają wam wasze ludzkie oczy. Zaangażujcie w to widzenie Kościoła własne serce - zwrócił się do zebranych w homilii ks. Biskup. - Trzeba tylko wymagać od siebie i dawać świadectwo. A przede wszystkim chcieć coś dać od siebie dla Boga, dla wspólnoty, dla Kościoła i dla Ojczyzny” - apelował. Druga część spotkania odbyła się w salce przy infułatce, gdzie przedstawiciele ponad 30 katolickich organizacji przedstawili swojemu Pasterzowi sprawozdania z dotychczasowej działalności oraz mówili o planach na przyszłość.
CZYTAJ DALEJ

Opole: Fałszywy ksiądz krąży po mieście. Oszukuje seniorów oferując spowiedź, wyłudza pieniądze

2026-06-21 15:00

[ TEMATY ]

fałszerstwa

Karol Porwich/Niedziela

23-letni mężczyzna, który podaje się za fałszywego księdza krąży po Opolu i okolicach - informuje portal opolska360.pl.

O fałszywym księdzu w Opolu napisał w swoich mediach społecznościowych ksiądz profesor Marek Lis. Przekazał w piątek, 19 czerwca na profilu X (dawny Twitter), że otrzymał następujący komunikat: Na terenie Opola i okolic pojawia się młody mężczyzna (ok. 23 lat), rudy, z brodą, niskiego wzrostu, krępej budowy ciała. Ubiera się w sutannę i przedstawia jako ksiądz. Oferuje możliwość spowiedzi, pod różnymi pretekstami wyłudza pieniądze od starszych.
CZYTAJ DALEJ

W. Brytania: Starmer zapowiedział rezygnację ze stanowiska premiera

2026-06-22 10:56

[ TEMATY ]

Keir Starmer

PAP/EPA

Premier Wielkiej Brytanii Keir Starmer zapowiedział w poniedziałek na Downing Street, że zrezygnuje ze stanowiska. Ogłosił, że pozostanie liderem Partii Pracy i szefem rządu do czasu wyłonienia jego następcy.

- Moje ugrupowanie (Partia Pracy - PAP) pyta teraz, czy jestem najlepszą osobą, by poprowadzić nas do następnych wyborów. Usłyszałem odpowiedź mojej partii i akceptuję ją z godnością - powiedział Starmer. Zapewnił, że wszystkie jego decyzje były podyktowane przede wszystkim dobrem kraju. - To dlatego zrezygnuję z bycia liderem Partii Pracy. Rozmawiałem dziś rano z Jego Królewską Mością (Karolem III), by poinformować go o tej decyzji – dodał.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję