Reklama

Niedziela Kielecka

Adoracja z miłości

Całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą za kapłanów w seminaryjnym kościele Trójcy Świętej w Kielcach odbywa się bardzo regularnie – w każdy drugi czwartek miesiąca.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

To inicjatywa świeckich osób, którym leży na sercu świętość kapłanów i które na drodze do tego celu chcą wspierać ich modlitwą. Ta modlitwa przebiega ustalonym przez 10 lat rytmem, ale przyłączyć może się każdy, i każdy będzie mile widziany.

Z pasterskim błogosławieństwem

– Modlimy się w intencji biskupów, księży, w tym księży profesorów naszego seminarium oraz kleryków – mówi Anna Nowak z Lisowa, jedna z inicjatorek adoracji za kapłanów. Inicjatywę nazwano „Adoracja miłości Boga do człowieka” i pierwsze tego typu modlitewne wydarzenie miało miejsce 11-12 marca 2010 r. Początkowo były to trzy panie, które pomysł zgłosiły profesorom seminarium i oczywiście księżom biskupom: Zofia Bracha („całe swoje życie związana z Rycerstwem Niepokalanej”, jak mówi o niej A. Nowak), Barbara Słapek i Anna Nowak. Inicjatorki pozyskały akceptację dla swojego pomysłu, w tym szczególne błogosławieństwo bp. Kazimierza Gurdy, a obecnie bp. Jana Piotrowskiego, który zawsze uczestniczy w październikowej edycji modlitwy, sprawuje wtedy Mszę św. i wygłasza homilię.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Od czwartku do piątku

Reklama

Najpierw jest Msza św. o godz. 18, a potem całonocna adoracja trwająca do godz. 18 w piątkowy wieczór. Przez te lata najbardziej angażowało się w całodobową modlitwę Rycerstwo Niepokalanej z kilku parafii, Apostolat Maryjny i osoby lub grupki wiernych z innych wspólnot. Czuwanie ma swój plan; zawsze chodzi o to, aby nie było „pustych godzin”, aby Pan Jezus nigdy nie był sam… Zatem czuwanie od zakończenia

Mszy św. do godz. 21 prowadzą klerycy, następnie do godz. 23 – panie ze wspólnot, siostry zakonne, od 23 do 24 Rycerstwo Niepokalanej, od 24 do 3 nad ranem – III Zakon Franciszkański, od 3 do 5 – wspólnota z Nowin, następnie boromeuszki i nazaretanki, potem RN z parafii św. Maksymiliana w Kielcach, RN ze św. Jadwigi, RN z parafii garnizonowej. Regularnie angażuje się także wspólnota z Dymin. W piątek od godz. 15 do 18 jest adoracja w ciszy, dla wszystkich chętnych.

W intencjach organizatorzy starają się uwzględniać aktualne potrzeby i wskazania Kościoła, czy uwarunkowania społeczne, często klerycy czy księża proszą o modlitwę w konkretnej intencji. – Jesteśmy ogromnie wdzięczni księdzu rektorowi za jego przychylność, celebrowanie Eucharystii w dniu adoracji i wygłaszaną homilię – mówi Anna Nowak. Kapłani ze swej strony zapewniają, że czują to modlitewne wsparcie.

Zdaniem Rektora

– Z wdzięcznością Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach przyjmuje i włącza się w inicjatywę comiesięcznej całodobowej adoracji nazywanej Adoracją Miłości – mówi Niedzieli ks. Paweł Tambor, rektor WSD. Wskazuje kilka powodów ważności inicjatywy. – Po pierwsze, jest ona odpowiedzią na Jezusowe polecenie: „Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało. Proście Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na żniwo swoje”. Po drugie, jest to inicjatywa, która w całości pochodzi od ludzi świeckich, którzy sami zorganizowali harmonogram dyżurów modlitewnych. Po trzecie, jest to przedsięwzięcie, które okazało się bardzo trwałe – dziesięć lat cichej, dyskretnej i konsekwentnej modlitwy, w którą włączają się zarówno alumni, jak i wszyscy ludzie, którzy w ciągu dnia chcą adorować Najświętszy Sakrament i kierować do Boga prośby w intencji powołań kapłańskich. Pan Bóg na naszych oczach powołuje i kształtuje w seminarium niezwykle wartościowych ludzi. A dzieje się to także dzięki tej błogosławionej modlitwie – mówi ksiądz rektor.

Organizatorzy gorąco zachęcają do włączenia się w tę inicjatywę.

2020-03-25 12:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Adoracja i post w intencji powołań

[ TEMATY ]

post

adoracja

Al. Przemysław Skierski

W trwającym Roku św. Stanisława Kostki, który przypomina nam młodego człowieka, rozeznającego powołanie – zgodnie ze Słowem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi na Środę Popielcową – podejmujemy wezwanie Chrystusa do szczególnej modlitwy o powołania.

„Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo” (Łk 10,2). Odpowiedzią na to zaproszenie jest modlitwa wstawiennicza i post w intencji powołań kapłańskich i zakonnych pt. „Adoracja i post o powołania”.
CZYTAJ DALEJ

Siostra zakonna z Polski, która przeżyła trzęsienie ziemi w Wenezueli: Pamiętajcie o nas w modlitwie!

2026-06-26 09:42

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

Wenezuela

PAP/EPA/RONALD PENA R

Od dwóch dni w Caracas przebywa s. Marzena, która dzisiaj przeżyła trzęsienie ziemi. Oto, co przekazała Salezjańskiemu Ośrodkowi Misyjnemu: „W życiu nie przeżyłam czegoś takiego. To, co teraz widzimy, to mniej więcej to, co wy widzicie w wiadomościach. Nie ma komunikacji, więc nie możemy stąd się ruszyć”.

W dzielnicy, w której położony jest dom inspektorialny salezjanek zawalił się jeden wieżowiec. Budynki sióstr czyli ich dom, szkoła, duży collage i dom dla sióstr starszych mają popękane ściany. Spadły figury Matki Bożej w kaplicy i w kościele, ale nikt z ludzi nie ucierpiał. „To nic w porównaniu z tym co stało się w Wenezueli (…). Żyjemy i to jest najważniejsze. Ale strach był całą noc, aż do piątej czyli jakby ostatnie trzęsienie. W porównaniu z tym co było wcześniej, to było już tylko drganie ziemi, choć ponoć było ok 4 czy 5 w skali Richtera”.
CZYTAJ DALEJ

Biskup Muskus zbierał pieniądze dla chorego chłopczyka… sadząc pomidory!

2026-06-26 21:09

[ TEMATY ]

bp Damian Muskus OFM

zrzut ekranu FB

WALCZĘ O OSKARA!!! Uspokajam – nie chodzi o błyszczącą statuetkę, ale o małego chłopca z Regulic koło Alwerni. Oskar, urodził się zdrowy i do szóstego miesiąca życia rozwijał się prawidłowo. Z czasem zaczął tracić napięcie mięśniowe i z dnia na dzień słabnąć. Dziś już wiadomo, że przyczyną braku sprawności chłopca jest rzadka mutacja jednego z genów, prowadząca do choroby zwanej zespół Leigha. W Polsce takich przypadków jest zaledwie kilka, a możliwości leczenia są bardzo ograniczone - pisał w swoich mediach społecznościowych bp Damian A. Muskus.

HISTORIA POMIDORA PO GÓRALSKU CZ. 1
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję