Reklama

Niedziela Wrocławska

Zawierzyli Maryi

Każdy z nas jest tutaj z potrzeby serca. To, że zdecydowaliśmy się tutaj być, znaczy, że chcemy zrobić krok do przodu, chcemy głębszej więzi z Bogiem. Jest to więź z Ojcem, który dotknął naszej rzeczywistości – mówi ks. Marcin Czerepak.

Niedziela wrocławska 28/2020, str. V

[ TEMATY ]

zawierzenie

Marzena Cyfert

Złożenie aktu ofiarowania na ręce ks. Marcina Czerepaka

Złożenie aktu ofiarowania na ręce ks. Marcina Czerepaka

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Brzegu przewodniczył 4 lipca Eucharystii, podczas której wraz z grupą parafian dokonał uroczystego aktu ofiarowania się Jezusowi przez Maryję na podstawie Traktatu o doskonałym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny św. Ludwika Marii Grignion de Montforta. Akt ofiarowania poprzedziły 33-dniowe rekolekcje, które ksiądz proboszcz zorganizował razem ze Wspólnotą Duchowych Niewolników Maryi „Ad Iesum per Mariam”.

Nasza Matka stanie przy nas

Przed Mszą św. liderzy wspólnoty Anna i Zbigniew Kozikowscy dokonali wprowadzenia do mającego nastąpić aktu ofiarowania. – Kiedy będziecie wypowiadać słowa zawierzenia, przejdzie między wami Maryja. Także na sądzie ostatecznym stanie przy nas nasza Matka. To, co kiedyś tak bardzo mocno mnie uderzyło, to stwierdzenie, że dusza poświęcona Maryi jest stracona dla szatana i tym samym wyciąga kolec z Serca Maryi – mówiła Anna Kozikowska. Zachęciła do modlitwy za bliźnich. – Jeśli modlimy się za męża, to módlmy się za wszystkich mężów. Jeśli modlimy się za żonę, módlmy się za wszystkie żony. Módlmy się za kapłanów. Kapłani potrzebują naszej modlitwy, a my tak bardzo potrzebujemy kapłanów. Dziś świętujmy to, co się już dokonało, i to, co Bóg dla nas jeszcze przygotował – mówiła Anna Kozikowska.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Uroczysta Eucharystia

Reklama

Eucharystia rozpoczęła się procesją, w której parafianie szli z białymi różami i składali je przed figurą Matki Bożej Fatimskiej. Różę złożył również ksiądz proboszcz, który przewodniczył Mszy św. Jak powiedział w homilii:

– Jesteśmy świadkami wyjątkowego nabożeństwa, które kończy 33-dniowe rekolekcje i 24-godzinne nabożeństwo pokutne. Ksiądz proboszcz nawiązał do czytań i do historii Izraela, który nie zawsze był wierny Bogu. – Ale Bóg nie zapomniał o Izraelu. Nawet wówczas, gdy prorok Eliasz prosił Go o śmierć. I przez słowo Boga otrzymał nadzieję. Jakże to aktualne w sytuacji wiszącego nad nami lęku związanego z epidemią. A tymczasem historia Izraela pokazuje nam Boga, który mówi, że przyjdzie czas na odbudowę wszystkiego – mówił ksiądz proboszcz. Następnie zauważył, że Jezus nam mówi, że czas Jego obecności z nami to czas wesela. Gdy Go przyjmujemy do serc, jesteśmy na weselu. – Pewnie przyjdzie choroba, cierpienie, krzyż. Tak też było w życiu Świętej Rodziny. Maryja z Józefem zmagali się z cierpieniem aż po śmierć i krzyż. Jeśli popatrzymy na życiorysy świętych, to też widzimy, że ich droga życia nie była łatwa. Ale z nami od dzisiaj jest Maryja, nie jesteśmy sami – zakończył ks. Marcin Czerepak.

Dusza poświęcona Maryi jest stracona dla szatana.

Podziel się cytatem

Parafianie uroczyście odczytali akt ofiarowania, własnoręcznie napisany i podpisany, po czym każdy złożył go w ręce księdza proboszcza. Na zakończenie Eucharystii kapłan poświęcił łańcuszki niewolnika Maryi, które otrzymali wierni, i udzielił uroczystego błogosławieństwa relikwiami św. Ludwika Marii Grignion de Montforta.

Legalne niewolnictwo

Rekolekcje prowadzone przez WDNM odbywają się według autorskiego programu pt. Jedynemu Bogu przez Niepokalaną Maryję, opartego na wskazaniach św. Ludwika Marii Grignion de Montforta, oraz na wezwaniu Matki Bożej z Fatimy do modlitwy, ofiary i pokuty. Do zawierzenia może przystąpić każdy, niezależnie czy jest osobą świecką, konsekrowaną, czy też kapłanem. Istotne jest głębokie przygotowanie.

Wspólnota podejmuje swoją posługę na zaproszenia kierowane przez kapłanów – bądź to prowadząc przygotowania, bądź pomagając kapłanowi. Członkowie wspólnoty służą doświadczeniem, animacją nabożeństw rekolekcyjnych, posługą muzyczną oraz świadectwem życia oddanego Maryi.

2020-07-08 08:41

Oceń: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Biskupi polscy odnowią Akt Poświęcenia Kościoła Niepokalanemu Sercu Maryi

[ TEMATY ]

zawierzenie

BOŻENA SZTAJNER/ NIEDZIELA

Z okazji 100-lecia objawień fatimskich, polscy biskupi odnowią Akt poświęcenia Kościoła Niepokalanemu Sercu Maryi. Zostanie to dokonane 6 czerwca w pallotyńskim sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, zwanym "polską Fatimą". Następnie akt ten zostanie ponowiony w każdej diecezji, parafii i rodzinie w święto narodzenia Matki Bożej, 8 września 2017 r.

Czerwcowy akt poświęcenia jest odnowieniem Aktu poświęcenia naszej ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi, którego polski Episkopat dokonał 8 września 1946 r. na Jasnej Górze, pod przewodnictwem prymasa kard. Augusta Hlonda. Akt ten nawiązywał do ofiarowania świata Niepokalanemu Sercu Maryi, dokonanego przez Piusa XII w 1942 r., którego inspiracją były objawienia fatimskie.
CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
CZYTAJ DALEJ

Czym jest wiara? Odpowiada Jan Paweł II

2026-06-23 20:45

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

wiara

Biuro Prasowe @JasnaGóraNews

Wiara to przede wszystkim odpowiedź na wezwanie, od Tego, który jest godny zaufania, który przekonuje do wejścia na drogę wiary i po niej nas prowadzi – mówił Jan Paweł II w homilii na polskiej Mszy w Castel Gandolfo 10 sierpnia 1980 r. Zamieszczamy archiwalne nagranie wygłoszonych wówczas słów.

10 sierpnia 1980 r. do letniej rezydencji papieża w Castel Gandolfo przybyli kapłani, rocznikowi koledzy Jana Pawła II, oraz polska młodzież. Homilia była długą medytacją nad wiarą. Odwołując się do liturgicznego czytania z Listu do Hebrajczyków, Papież przyznał, że jest ona „poręką rzeczy, których się spodziewamy, dowodem rzeczywistości, której nie widzimy”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję