Reklama

Niedziela plus

Siedlce

Mają zadanie

Przychodzimy do błogosławionych Męczenników z Pratulina po umocnienie w wierności Chrystusowi – powiedział bp Kazimierz Gurda.

Niedziela Plus 42/2022, str. V

[ TEMATY ]

Siedlce

pl.wikipedia.org

Mężczyźni, którzy przybyli do sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w ramach XII Diecezjalnej Pielgrzymki Mężczyzn do Pratulina, rozważali słowa: „Ojciec – strażnik rodziny”. Mszy św. przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda. Eucharystię koncelebrowali kapłani, którzy przybyli wraz z grupami parafialnymi. Liturgię swoją obecnością zaszczycili uczestnicy Podlaskiej Konnej Pielgrzymki w Hołdzie Kawalerii Rzeczypospolitej oraz strażacy z OSP Grębków.

Nawiązując do czytań mszalnych, bp Gurda zaznaczył, że mężczyźni, tak jak Tymoteusz, który otrzymał misję pasterską w Kościele, mają zadanie do wypełnienia. Jest ono związane z sakramentem małżeństwa i łaską, która jest wtedy udzielana. Ci, którzy przybyli do Męczenników Podlaskich, pragną czerpać od nich ducha wierności Panu Bogu i Kościołowi, przeciwstawiać się współczesnej antykościelnej propagandzie, niechęci do wierzących, a także uczyć się dawania świadectwa wiary.

Zgromadzeni mieli okazję uczestniczyć w konferencji, którą wygłosił Janusz Wardak – mąż, ojciec dziesięciorga dzieci, który prowadzi Akademię Familijną. Prelegent wskazał na współczesne zagrożenia, które wpływają na dzisiejszych ojców. Następnie pielgrzymi wysłuchali świadectwa „nawróconego gangstera”. Swoim doświadczeniem podzielił się Paweł Cwynar, który w czasie dorastania poszedł za błędnymi wzorcami, co doprowadziło go do zakładu poprawczego, a następnie zakładu karnego, do którego trafił w wieku 17 lat.

Na zakończenie Eucharystii mężczyźni, którzy zakończyli roczną formację, złożyli ślubowanie i zostali włączeni do Bractwa Strażnicy Kościoła. Jego członkowie swoją duchowość opierają na duchowości błogosławionych Męczenników Podlaskich, którzy za wierność Bogu, Ojcu Świętemu i Kościołowi oddali swoje życie.

2022-10-11 12:06

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dla każdego coś fajnego

Niedziela Plus 41/2022, str. XII

[ TEMATY ]

Siedlce

Archiwum Arki Noego

Zakończyła się XXIX edycja Hosanna Festival. Do części konkursowej zakwalifikowało się piętnastu wykonawców.

Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Hosanna Festival na stałe wpisał się w muzyczny pejzaż Siedlec. Festiwal organizowany jest przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Siedleckiej we współpracy z Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury w Siedlcach. Gwiazdami festiwalu byli w tym roku Exodus 15 oraz Arka Noego (na zdjęciu).

CZYTAJ DALEJ

Bydgoszcz: zakaz prowadzenia działalności medialnej dla ks. Romana Kneblewskiego

2023-01-31 12:30

[ TEMATY ]

Bydgoszcz

Karol Porwich/Niedziela

Biskup bydgoski Krzysztof Włodarczyk wydał dekret, w którym zakazuje ks. prałatowi Romanowi Kneblewskiemu prowadzenia działalności medialnej.

Jest to reakcja na ostatni wpis duchownego zamieszczony na Facebooku, który dotyczył zbiórki prowadzonej w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

CZYTAJ DALEJ

Cicha i wierna obecność. „Siostry dzielą się tym, co najcenniejsze”

2023-02-02 09:20

[ TEMATY ]

siostry

Karol Porwich/Niedziela

Pomoc Kościołowi w Potrzebie, poprzez kampanię „Cicha i wierna obecność”, obejmuje wsparciem wszystkie żeńskie zakony kontemplacyjne w Polsce. „Siostry dają nam to, co najcenniejsze; modlitwę, którą chcą objąć każdego: ludzi przytłoczonych codziennymi obowiązkami, ciężko pracujących, by utrzymać rodziny, oraz cierpiących, którym często nie starcza sił, by unieść różaniec” – mówi ks. prof. Waldemar Cisło.

Rezygnują z życia, jakie znamy, by całkowicie poświęcić się modlitwie i pracy. Postawiły miłość do Boga ponad wszystkim. Nie żyją w smutku. Są szczęśliwe, bo na drodze, jaką wybrały, odkrywają, że Pan jest miłością. One tej miłości uwierzyły. O tej miłości świadczą. Nie potrzebują do tego mediów społecznościowych. Ich życie jest świadectwem; wybór, w którym trwają mimo upływu kolejnych lat.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję